סיקור הופעות

המסע של חן אהרוני

דיווח ממופע השקת אלבום שני, חן אהרוני, בוגר כוכב נולד, אורחת – קטלין רייטר, רדינג3 נמל ת,א, 17.10.2012, נכח, צפה, צילם ומדווח – יובל אראל. הכתבה מתפרסמת גם ב"מגה-פון" עיתון אינטרנט עצמאי.

חן אהרוני, נוסע רחוק, רדינג3. צילום: יובל אראל
חן אהרוני, נוסע רחוק, רדינג3. צילום: יובל אראל

כאשר קיבלתי את ההזמנה באמצעות אחת ממערכות התקשורת החדשות להשקת אלבומו של חן אהרוני לא ידעתי דבר וחצי אודותיו, אני לא נמנה על צופי כוכב נולד או TheVoice.

אז התחלתי לאסוף מידע, קצת אינטרנט, קצת חומר יח"צ, צפיה והאזנה ביוטיוב והחלה להצטייר בפני תמונה של כוכב אינסטנט צעיר מאוד ההולך על תחום הדאנס ומייצר להיטי רחבות ריקודים, סביבו מתנהל מנגנון מסחרי משומן הייטב המייצר באז ומערכת תדמיתית השמורה בדרך כלל לכוכבי על.

מעבר לתוכנית הטלויזיה ההיא התפרסם חן אהרוני באמצעות קליפים מושקעים שצלחו את הפלייליסט של ערוץ 24 וצברו יחד עם שיריו מאות אלפי צפיות ביוטיוב וברחבי הרשת. מסתבר כי חן הוא אחד הכוכבים הצעירים החמים והמובילים בשטח.

כמי שמבלה את לילותיו במועדוני השוליים האלטרנטיביים בדרומה של תל אביב החלטתי לקחת את ההזמנה כאתגר ומעין מסע לארץ לא נודעת, התייחסתי להרפתקאה המוסיקלית הזו מעט בסארקזם

אמש כאשר הגעתי לרחבת הכניסה למועדון רדינג3 בנמל תל אביב כבר פעלה שם כנופייה גדולה של צלמי פאפרצי וכתבי תרבות הפנאי והריכולים, מראיינים כל בחורה שהדסה על עקבים וכל בעל בלורית תרנגול לבוש מכנסי סקיני, מכיוון שאני לא חי את הסצנה הזו הם כלל לא היו מוכרים לי אבל הנחתי שמדובר במעין סלבס לרגע, זמרים ומנחות טלויזיה…

לכשהחל המופע, ובאיחור רב, הלכו ונעלמו כל אותם צוותי תקשורת, ככל הנראה הם לא באו לתעד או לסקר את המופע אלא יותר את התופעה המתלווה, שלולית הביצה הרכילותית. הבחנתי כי למעשה נותרתי "לבד במערכה", למעט צוות של הערוץ השני-מאקו.

חן אהרוני - פופ דאנס מתקתק. צילום: יובל אראל
חן אהרוני – פופ דאנס מתקתק. צילום: יובל אראל

המופע נפתח בביצוע אחד הלהיטים מהאלבום החדש – חמש דקות, שיר שיוצר עבור אהרוני בידי מומחה בהפקת להיטי דאנס, ג'וני גולדשטיין, שותפו של עברי לידר בצמד TYP, כן, הסביבה המקצועית שעוטפת את חן אהרוני לוקחת אותו במודע ובמכוון להיות זמר להיטי פופ דאנס שמאלץ המיועד למצעדי פזמונים, רחבות ריקודים, רינגטונים ותעשייה עתירת ממון בהגדרה, כאשר עברתי על רשימת שמות היוצרים שעמלה סביב האלבום ושיריו מצאתי כמה מהמקצוענים בתחום – סהר חגי, ניצן קייקוב, לורן בנג'מין, אייל שחר, ג'וני גולדשטיין, אורן עמנואל, דן פרבר, מיכאל פטישי, אילן גולדהירש, חיימון אלגרנטי , מיטל דה רזון וגליה ירון.

השיר הבא – ברחוב, לקוח מתוך אלבום הבכורה של אהרוני, שיר פופי רקיד וקליט המשחק עם קולות מאנפפים, מנסה לתת נופח סקסי מה…שיר אהבה לבנות העשרה, שכמותו מיוצרים עשרות בסיטונות, נוסחה ידועה, קבועה ומוכחת.

עכשיו חן פונה לקהל שבאולם, קצת ערב טוב, קצת ברכות, הוא שולף סמארטפון, מדבר משהו על תיעוד לאינסטגרם ומצלם את הקהל, כבר הייתי בקטע הזה, הוא לא הראשון, מיישר את הקו עם ההתלהבות הראשונית שנוצרת, המופע יכול לזרום. סט רצוף של מספר שירים, אני לא ממש מכיר אותם, כולם קלילים, מרקידים, הוא מגיע לנקודה מוכרת, עיבוד לשירו של מיכאל מחפוד פטישי ואילן גולדהירש – מאמי, הלחן המוכר של חיימון אלגרנטי (להקת האריות, מישהו מכיר, זוכר?), הפקה ועיבוד מוסיקלי של ניצן קייקוב, מעבד מוסיקלי צעיר מאוד שברזומה שלו עשרות להיטים ואלבומים של זמרי אינסטנס רבים.

כעת חן מבקש לבצע את השיר אור, בסט ליסט מצויין כי מדובר בביצוע אקוסטי, תקלה כלשהיא מונעת מהגיטריסט לנגן באקוסטית והביצוע עובר לפאזה חשמלית, מסתבר שעם השיר הזה ניגש חן אהרוני להתמודד על שיבוץ באירוויזיון, זה לא ממש הצליח לו כידוע, אבל לפחות נוצר כאן שיר בינלאומי שנכתב בעברית ואנגלית והוכוון במיוחד לסביבה המדוייקת של פסטיבל הטראשויזיה הזה.

עוד שני שירים מבוצעים – תפור עליה מאלבום הבכורה והולך לשם מהאלבום החדש, הפאזה אצלי בראש מתחילה להשתנות, אני שוכח את הכוונות הנסתרות הראשונות, הי, תאכלעס, מדובר כאן בזמר מצויין, מקצוען, היודע לשחק עם הקול, יש לו נוכחות בימתית ממגנטת, עם כל ההתמסחרות האופפת את ההוויה הזו, אני בטוח שכמבצע, ומדובר כאן במבצע בלבד ללא יומרות, לפחות בינתיים, להיות יוצר מזמר, חן אהרוני יכול להשתלב בכל הרכב וז'אנר מוסיקלי מוכר, מהקשת המזרחית ועד התחום האלטרנטיב, יש לו את זה, הוא היה שם כשהמלאך נגע בגומת הכישרון.

חן אהרוני וקטלין רייטר, כוכבי אינסטנס? צילום: יובל אראל
חן אהרוני וקטלין רייטר, כוכבי אינסטנס? צילום: יובל אראל

הנה מגיע שלב ליבת המופע, חן אהרוני מזמין את קטלין רייטר, כוכבת TheVoice להצטרף אליו, הקהל עולה בפאזה בהתלהבות, אני די משוטט באולם הגדול וחש את הווייב מהאנשים, נשים, יותר נכון אם אדייק, לקטלין בלשון המעטה יש הופעה מרשימה פלוס, הצמד, שבשלב מסויים אף אחז ידיים מבצע שלישיית שירים, הם פותחים בשיר "צועקת לך", הסינגל הראשון שלה לאחר ההרפתקאה של TheVoice, הם עוברים לבצע את "שקוף" מתוך אלבום הבכורה של חן ומקנחים בשיר Someone like you של הזמרת אדל.

מכאן המופע טס, להיט רודף להיט, המקצבים לא משאירים ברירה לגוף, הוא חייב להתנועע, עדה שלמה של נערות מצויידות בסמארטפונים וכמה זרי שושנים נוטשת את מקומות הישיבה סביב השולחנות ומצטופפת אל מול הבמה, לגעת לא לגעת בכוכב…

חן אהרוני, הדרן לבנות. צילום: יובל אראל
חן אהרוני, הדרן לבנות. צילום: יובל אראל

כל העסק מסתיים די מהר יחסית, כבר הגענו להדרן, עוד סט של להיטים מבית היוצר העוטף את חן אהרוני, תעתועי אורות על הבמה המוסיפים לאווירת הזוהר המדומה, זה הגלאמור הנלווה לסצנה הזו, ביני לבין עצמי אני חוזר ומוריד את הכובע שלא חבשתי, באתי ללגלג ויצאתי מכבד, רספקט!

חן אהרוני, מופע השקה "נוסע רחוק", גיטרה – תומר שטיין, בס – עידו לדרמן, קלידים – רועי נויפלד, תופים – רועי חלד

סט ליסט: חמש דקות, ברחוב, לעבור את הפחד,  משהו חסר,  מאמי, אור,  תפור עליה,  הולך לשם, צועקת לך,  שקוף, Someone Like you, נשימה, נוסע רחוק, אסור.

הדרן: מגדלור, כל מה שרציתי, ונשכח את הכל.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151187476114654.472313.721654653&type=1

וידיאו – תקציר מהמופע

פלייליסט רשמי – נוסע רחוק

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: