פס קול שבועי

קדחת מוכנה ומזומנה…

הרכב רוק כבד המשמר את הסגנון של שנות השבעים פורץ אל הטלויזיה הממלכתית, קדחת – מוכן ומזומן, הצצה.

יהונתן גרוסברג, סאבליים. צילום: יובל אראל
יהונתן גרוסברג, סאבליים. צילום: יובל אראל

קדחת היא להקת רוק כבד והבי מטאל ישראלית שהוקמה בשנת 2008. בתחילת הדרך ביצעה קאוורים בלבד ללהקות רוק כבד קלאסיות ובמהלך 2011 החלה ליצור חומרים מקוריים. כיום הלהקה מתמקדת בחומר מקורי והוציאה לאחרונה אי.פי. הלהקה עברה שינויים לא מעטים בהרכב וכיום סולנה הוא חבר הלהקה המקורי היחיד.

קצת חפירה: קדחת כאמור הוקמה בסוף שנת 2008 ע"י הסולן יהונתן גרוסברג. רעיון הקמת הלהקה היה לצורך הופעה בערב מחווה ללהקות הרוק הכבד הבריטיות במסגרת סדרת מחוות שאירגן יהונתן באותן שנים בהשראת אביו – עיתונאי ומפיק הרוק לשעבר שאול גרוסברג. (גילוי נאות: שאול גרוסברג היה המנטור המוסיקלי שלי משנות השבעים של המאה הקודמת, את סדרת ההופעות של מועדון הרוק הישראלי שהוא הקים אני מלווה עד היום, את האחים גרוסברג אני מלווה פחות או יותר מצעדיהם הראשונים על בימות הרוק) בהופעה זו ביצעה הלהקה גרסאות כיסוי ללהקת ג'ודס פריסט. לאחר ההופעה החליט גרוסברג להמשיך ולפעול עם הלהקה, ההרכב  הופיע בתדירות גבוהה יחסית  ברחבי הארץ בערבי מחווה למטאליקה, איירון מיידן, בלאק סאבאת', איי.סי/די.סי ולהקות נוספות בז'אנר הרוק הכבד.

בשנת 2011 החלה הלהקה ליצור חומר מקורי ובבתחילת שנת 2012 הקליטה הלהקה מיני אלבום (אי.פי) הכולל את שלושת השירים שהייתה מבצעת הלהקה עד אז – הידוע ביותר הוא "מוכן ומזומן" שהפך להמנון הלהקה. בהקלטות האי.פי הוזמן מתופף אורח יוסי בוזין, הנחשב כאחד מאבות המזון של סצנת הרוק הכבד הישראלי. לאחר סיום הקלטת האי.פי ההרכב התפרק אולם גרוסברג החליט להמשיך וצרף אליו נגנים חדשים – הגיטריסט ירדן ברק, הבסיסט יורי סיריצוב והמתופף ארז נדלר. האי.פי יצא בחודש יולי, ובעקבות כך הלהקה זכתה לחשיפה ראשונית במדיה – אירוח ב"תכנית הסודית" ברדיו אורנים 106 אף.אם בצפון, כתבה ב"טמקא – Ynet" ואף הופעה בתכנית "23 דקות" של הטלויזיה החינוכית בערוץ 2.

כעת הלהקה שואפת להופיע בכל רחבי הארץ עם החומר המקורי שלה (כולל שירים חדשים) ולחדור לכל מקום אפשרי במדיה.

אז האם אתם מוכנים ומזומנים לקבל את הקדחת?

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: