חדשות הסצנה

סיפורים באוזןבר עם מלכה שפיגל

האוזן השלישית האוזןבר והמון ווליום מציגים – סיפורים באוזןבר עם מלכה שפיגל, ערב עם היוצרת מלכה שפיגל לרגל צאת האלבום החדש Every Day is Like the First Day.

מלכה שפיגל. צילום: יובל אראל
מלכה שפיגל. צילום: יובל אראל

בערב  במסגרת "סיפורים באוזןבר" שיערך במועדון אוזןבר בתאריך 08.09.2012, במסגרת ליין גמלא באוזןבר, יזדמן לקהל להחשף לתהליך היצירה של מלכה שפיגל (minimal compact, githead) ממקור ראשון, בשיחה פתוחה ואינטימית. למלכה יצטרף בעלה ושותפה ליצירה במשך שנים רבות, קולין ניומן (wire, githead), לסשן אינטראקטיבי וחד פעמי עם הקהל.

במהלך הערב יחשף לראשונה אלבומה החדש Every Day is Like the First Day  ותתאפשר רכישת האלבום אשר יימכר בלעדית בחנויות האוזן השלישית. הרוכשים הראשונים יזכו במהדורה מיוחדת של האלבום הכוללת חוברת בת 28 עמודים עם טקסטים ויצירות מאת מלכה.

מלכה שפיגל (minimal compact, githead), שהופיעה לאחרונה במסגרת האיחוד של מינימל קומפקט בארץ, מדגישה את האופי האורגני של תהליך היצירה שלה: "זה מתייחס ללא לחשוב או לתכנן או שיהיה איזשהו מושג – אפילו לא להחליט שלא לחשוב. זה משהו שעושים לפני שהמוח נהיה מעורב. זה מהיר. זה אינסטינקטיבי". "Every Day is Like the First Day" נוצר (במידה מרובה) באותה הרוח. השם עצמו הוא מנטרה עבור שפיגל, קשור באופן אינטימי לתהליך היצירה שלה, כשהיא ניגשת לכל חלק מעבודה חדשה כאל יצירה נפרדת, בלי כל דעה מגובשת מראש או תכניות: "כל שיר הוא כמו השיר הראשון," היא מסבירה. "זו הדרך בה אני אוהבת לגשת למוזיקה."

הסינגל הראשון מתוך האלבום – “See It Sideways” האסרטיבי, מתמקד בינתיים בתהליך היצירה עצמו, כשמילותיו מורכבות מהנחיות ששפיגל המציאה על-פי שיטת “Oblique Strategies".

רשמו את התאריך – 08.09.2012, אוזןבר ת"א, כרטיסים במחיר 90 ₪ ( הופעת ישיבה. מקומות לא מסומנים), 75 ₪ למחזיקי דה קארד ולחברי מועדון הקפסולה של יקבי רמת הגולן.כרטיסים ניתן לרכוש באתר הבית של האוזןבר

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: