כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

For Breaking My Heart – סינגל ראשון לצביקה פורס

סינגל ראשון מאלבום האי.פי שבדרך, צביקה פורס, גלאם רוק משובח בהתהוותו.

צביקה פורס, צילום: יוסי שני מרום - יח"צ.
צביקה פורס, צילום: יוסי שני מרום – יח"צ.

צביקה פורס נולד וגדל בבית מסורתי דתי בבאר שבע אך כבר מגיל צעיר חיפש מפלט מהחברה הסגורה והדורשנית שמסביבו. את הגיטרה הראשונה קנה לו אביו, בעל אוסף תקליטים מרשים ועם חלום לא ממומש להיות זמר וחזן, וזו, הפכה לחלק בלתי נפרד מחייו. בשלב יותר מאוחר החל להאזין למוזיקה חדשה כמו מיוז, רג'ינה ספקטור, דרזדן דולס, טורי אימוס ופי ג'י הארווי שהביאו לחייו אהבה חדשה – הפסנתר. המוזיקה שהיתה בילדותו מקום של מפלט מהעולם, מקום של חופש, כוח ומשהו לחלום עליו, הפכה בבגרותו לדבר האמיתי. בשנים האחרונות יצר ופעל בהרכבים שונים והופיע על בימות מועדונים ובפסטיבלים שונים, ברחבי הארץ, ביניהם, אינדינגב, פסטיבל ת"א, יערות מנשה ועוד.

בסינגל הראשון מתוך אי פי הבכורה אותו כתב והלחין בעצמו (כמו גם את יתר השירים), משלב פורס בין העולם הישן לחדש – בין הפסנתר, מהכלים העתיקים בעולם, ובין מוזיקה אלקטרונית עכשווית.

 הפיוז'ן בין האינדי רוק של צביקה פורס ובין ההפקה האלקטרונית של בן ספקטור (דניאלה ספקטור), בין שני עולמות התוכן והמוזיקה של השניים, יצר סאונד חדשני, מרתק ומקורי.

ההופעות קרובות:

16/8 קיבוץ עין השופט

19/8 מיכהטרוניקס בת"א

28/8 עשן הזמן באר שבע

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d