סיקור הופעות

שרון מולדאבי באזור

שרון מולדאבי, גיבור גיטרה לקראת אלבום חדש, עם הרכב חשמלי, במופע לילי באזור, הרכב 13 ת"א, 30.07.2012, 22:00. היה, תיעד ומדווח – יובל אראל.

שרון מולדאבי, האזור. צילום: יובל אראל
שרון מולדאבי, האזור. צילום: יובל אראל

שרון מולדאבי, החל את הקריירה המוזיקלית בתקופת התיכון בלהקות רוק שביצעו גרסאות מחווה לפינק פלויד, לד זפלין, ג'ימי הנדריקס ועוד, בשנות השמונים עסק מולדאבי בעריכה מוזיקלית בגלי צה"ל, כתב על מוזיקה ב"ווליום" וב"חדשות", ומעת לעת עסק בתקלוט במועדון קולנוע דן, בהמשך הקים את להקת גן חיות שהופיעה במועדון רוקסן בתקופה שהמקום פרח, גן חיות החזיקה מעמד עד שנת 1993.

אלבומו האישי הראשון של שרון מולדאבי הופק בעקבות מפגש עם המשוררת קרן אלקלעי-גוט (מי שאחראית על תמלילי האלבום החדש של פאניק אנסמבל) והכרות עם המוזיקאי דייוויד וייט שהפיק למולדאבי את אלבום הבכורה.

בסוף המאה שעברה עסק שרון מולדאבי בכתיבה וסיקור עיתונאי בתחום המוזיקה הלועזית בעולם הרחב, בארכיונו נמצאים ראיונות עם דייוויד בואי, לו ריד, ניק קייב, פי ג'יי הארווי, רדיוהד, רייג' אגיינסט דה משין, דפש מוד ועוד…

שני אלבומים נוספים הפיק והשיק שרון מולדאבי בשנים 2002 "האור בפנים". ובשנת 2008 "אל תפחד". בשנה החולפת, תוך שיתוף פעולה עם המפיק המוזיקלי ירון כהן וחברי להקת מיספלאג, עבד שרון על האלבום הרביעי שיושק לקראת סוף הקיץ הנוכחי.

שרון מולדאבי וההרכב במועדון האזור. צילום: יובל אראל
שרון מולדאבי וההרכב במועדון האזור. צילום: יובל אראל

כעת מופיע שרון מולדאבי מפעם לפעם במקומות אינטימיים כ"קפה ביאליק", אמש פגשתיו במופע במועדון האזור, שרון המלווה עצמו בגיטרה חשמלית הופיע עם צוות הנגנים – תום קמינסקי בגיטרה חשמלית, שני שביט בגיטרת באס ואסף קראוס על התופים.

המופע כלל מבחר שירים מתקופות שונות בפעילות המוסיקלית של שרון, ביניהם שולבו שירים מהאלבום שבדרך, אישית ציפיתי לשמוע את השיר "חם ומתוק" אותו אני זוכר מתקופת הפריחה של "גן חיות" ורעמת השיער המתבדרת של מולדאבי, אחד מהשירים הבוטים, חצופים ונועזים של אותה עת.

שרון מולדאבי וההרכב במועדון האזור. צילום: יובל אראל
שרון מולדאבי וההרכב במועדון האזור. צילום: יובל אראל

במקום זאת קיבלתי שרון מולדאבי אחר, בשל יותר, מלנכולי יותר, מחוספס יותר, מעז ומבצע שיר שמעבר לקשת המוסיקלית שלו, "אש", שירו של משה פרץ (שדרך אגב כבר בוצע בידי רועי טל בעבר), אין ספק שההאזנה לשירים החדשים מגלה יותר מבשלות מוסיקלית של רוקר שנע ונד במסלול הקריירה שלו מהבמה אל התעשייה ובחזרה.

בתאריך 14.08.2012 שרון מולדאבי ולהקתו יופיעו באוזן בר, כרטיסים 40 ש"ח במכירה מקוונת , אני ממליץ להגיע ולא לפספס, לתפוס אותו לפני ההשקה עצמה.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151052026049654.450660.721654653&type=1&l=3a35f7df27

וידיאו

שרון מולדאבי של היום – "איך ללכת ממך" מתוך האלבום שבדרך

שרון מולדאבי של פעם – "חם ומתוק", גן חיות

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: