כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

שירים חדשים מביכורי העתים

חג השבועות, חג הביכורים מתקרב ועימו סלסילה עם שירים ואלבומים בדרך של זמרים יוצרים בתחילת דרכם, האזינו, יש גם תאריכי הופעות צפויות.

 עופרי – "בקץ הימים"

עופרי. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
עופרי. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

 עופרי בן דוד, זמרת יוצרת בת 29 ממושב שדה חמד, החלה לכתוב שירים בגיל 17 במהלך לימודיה בתיכון תלמה ילין. לאחר שירותה הצבאי למדה ברימון והחלה להופיע עם שירים מקוריים בליווי שני גיטריסטים מוכשרים אורי אשחר ושגיא איילנד.

בחיפושיה אחר מפיק מוסיקלי לאלבום, פגשה עופרי את פטריק סבג והשניים החלו לעבוד יחד תחת הלייבל החדש של פטריק "תשע רקורדס". הם נכנסו לאולפן והקסם המשיך לקרות, הנגנים התחברו מייד לאווירת השירים. פטריק רצה שההפקה תדגיש את הבעת השירה המיוחדת של עופרי ותספק סביבה מעניינת לסיפור של כל שיר.  אלבום הבכורה של עופרי אשר ייצא בתחילת יוני לחנויות, הוא אלבום אווירה אקוסטית אשר סובב סביב מעגל עונות הרמוני עם השפעות פולק שונות.

תרשמו ביומן: הופעה חגיגית לרגל השקת האלבום תתקיים בתאריך 12.06.2012, פתיחת דלתות 20:30  במועדון "האזור", רחוב הרכב 13 בתל אביב.


שי דיבו מחלק חיבוקים

שי, מי מאיתנו לא צריך חיבוק? צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
שי, מי מאיתנו לא צריך חיבוק? צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

שי דיבו מתאר בשיר כייפי, מרענן ובהחלט יוצא דופן, גם מבחינת ההפקה המוסיקלית שלו, את כל מה שכל אחד מאיתנו צריך… חיבוק!  שי דיבו, קול חדש ומרענן בנוף המקומי, שלצד האומנות והעשייה המוסיקלית זוכה גם לעבוד מאחורי הקלעים בחברת הליקון כנען מופעים ובשבילו כל יום זו הופעה…

 אומר שי "אני משתדל לא לערבב את העשייה המוסיקלית שלי עם העבודה שמפרנסת אותי. בזמן הנכון אולי זה יבוא לטובתי. בינתיים אני לומד בכל יום משהו חדש ומשתדל ליצור עוד ועוד".

 שי עובד כעת על אלבום בכורה, על העיבודים וההפקה המוסיקלית אחראי רונן הלל המוכשר.

תרשמו ביומן: הופעות קרובות – 28.6 צוזאמן שעה 20:30 ,   3.7 לבונטין 7 שעה 20:30.  


אורי רז – חיוך מתוך הבכי

אורי רז, אמן קלקטי רב תחומי. צילום מעמוד הפייסבוק הרשמי
אורי רז, אמן קלקטי רב תחומי. צילום מעמוד הפייסבוק הרשמי

אורי רז, אמן אקלקטי פוסט מודרני. מאחוריו לימודים, הכשרות ועשייה בתחום האומנות הפלסטית והויז'ואלית, משחק, צילום ציור ואיור. השתתף בעשרות תערוכות, כתב מספר ספרים וכעת הוא כולו נתון לאלבום הבכורה שלו –  "חיוך מתוך הבכי".

רז החל ללמוד כאוטודידקט את שפת השירה הכתובה. במהלך הטירונות בצבא, כתב שיר בעמדת השמירה ולעת ערב באוהל שמע את חברו על גיטרה שר את השיר, רז שלא האמין מעולם שניתן להלחין את שיריו, הקליט את השירה עם הלחן על קלטת שאבדה עם רכבו שנגנב.

לימים, חברו יונתן שפירא, הכיר לרז את המוסיקאי יובל חבקין. רז ויובל הקליטו אלבום משותף (חלום שבור) בו אורי דקלם את השירה שלו על רקע עיבודים מוסיקליים של חבקין. לקראת תערוכת יחיד של רז, האוצרת דורית ראשוני מנדל הציעה לתת למוסיקאית גליה לוי שגיא להלחין משיריו ולשיר אותם באירוע הפתיחה, כך נבראו חמישה שירים אשר היוו את תחילת הדרך של האלבום “חיוך מתוך הבכי”.

אורי החל לתכנן ולרקום רצונו ליצור קומפוזיציות על סקאלת התדרים בה מתקיימים צבעים וצלילים ולהמיר את שירתו הכתובה ואת ציוריו ליצירות מוסיקליות. חבקין הכיר לרז את אחיו ליאור, שהיה חבר בלהקת רוק'נרול ישראלית (BEDTIME STORY), עליה נמנו אורפז אגרנוב ואלון לאון הלל. רז, אורפז ואלון נכנסו לתהליך שש שנות הפקה ויצירה, כאשר הקונספט בדיסק הוא הדגש על המילים ועל השירה. כדיסק של הלחנת שירה כתובה וכיצירת אמנות בפני עצמה.

תרשמו ביומן – האלבום יושק במופע צהריים באוזן בר, יום שישי, 15.06.2012 12:30.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d