חדשות הסצנה

לא להישאר בחיים…

הלילה התבשר העולם על מותו בטרם עת של רובין גיב, הצלע השנייה שנעלמת מחיינו מהרכב הדיסקו הכל כך מופלא האחים גיב, רובין נלקח בידי הדבר השחור של המאה העשרים ואחת – הסרטן.

רובין גיב בשיאו, שלישי משמאל, עטיפת האלבום Saturday Night Fever
רובין גיב בשיאו, שלישי משמאל, עטיפת האלבום Saturday Night Fever

שנת 1977 הייתה השנה של האחים גיב, עם הליווי המוסיקלי לסרט הקאלט "שיגעון המוסיקה" שהנציח בזיכרון נעורינו את  דמותו הבלתי נשכחת של ג'ון טרבולטה, כצעיר לבוש חליפת מטורזנת לבנה המחולל על בימת הריקודים מתחת לכדור מראות הבדולח הנוצצות.  וכמובן המוסיקה לסרט גריז, עוד חתיכת פילם שהפך לקאלט בדמות אהבת נעורים.

 האחים גיב, בארי, רובין ומוריס היו מעין גיבורי נעורים, השירים שלהם, היישר מדאון אנדר ביבשת של הקנגורו והפריסבי העמידו דור שלם על רחבות הריקודים במועדוני הדיסקו שהיה אותה עת בשיאו, לדידי השיא היה בשיר Stayin' Alive. ואלו גיבורי הדיסקו של שנות השבעים הולכים ונעלמים, הילד השחור המרקד עם אחיו הגדולים, מייקל ג'קסון, לפני מספר ימים דונה סאמר וכעת רובין גיב. מה יהיה על הדיסקו?

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: