כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

הצ'רצ'ילים חוגגים את יום הולדתה של המדינה

כשאהיה בן 64 – גרסה מיוחדת של להקת הצ'רצ'ילים על פי השיר של להקת החיפושיות לרגל יום העצמאות ה- 64 של מדינת ישראל, כמה עובדות וחומרים נדירים…

 

הצ'רצ'ילים, הימים הטובים, צילום: ארכיון הלהקה
הצ'רצ'ילים, הימים הטובים, צילום: ארכיון הלהקה

להקת הצ'רצ'ילים שהוקמה בשנת 1965 הייתה חלק מסצנת להקות הקצב שפעלו בשנות השישים והשבעים בישראל, בעיקר באזור רמלה ודרום תל אביב. הלהקה ניגנה מוזיקת רוק באנגלית הנעה בין רוק פסיכדלי לבין רוק כבד. היא פעלה גם בחו"ל תחת השם Jericho Jones, זאת כדי שלא לפגוע ברגשות הבריטים.

שיתוף הפעולה של הלהקה עם אריק איינשטיין הביא אותה להכרה בקרב הציבור הרחב בישראל ותרם תרומה חשובה ליצירת הרוק הישראלי. מעבר לטיפול במוסיקת הרוק חוו הצ'רצ'ילים נסיון לא רע בכלל להשתלב בסצנה המתקדמת כאשר נגנו רוק יחד עם התזמורת הפילהרמונית, שנים רבות כיכב בערוץ הראשון הקליפ שליווה את הביצוע שלהם ליצירה של המלחין הקלאסי יוהאן סבסטיאן בך – קוראל לאוהבים צעירים.

עם השנים פנו חברי ההרכב איש איש לדרכו המוסיקלית העצמאית והשונה – : יצחק קלפטר, חיים רומנו, מיקי גבריאלוב, עמי טרייבטש, סאלווין ליפשיץ, סטן סולומון, רוב הקסלי ודני שושן.

מעת לעת נעשו ניסיונות למפגש מחודש ולאיחוד, פעם פעמיים ואף יותר, צפיתי בחלק מהאיחודים הללו שהתקיימו במסגרת פעילות מועדון הרוק הישראלי, במהלכם בצעו בדרך כלל את הקטעים היותר מוכרים שלהם, במיוחד גרסת המחווה ללד זפלין – המון אהבה, היא אשה…

עתה לראשונה, מזה שנים מתאחדים הצ'רצ'ילים להקלטת שיר חדש משותף, מדובר בביצוע חדש לשירם של הביטלס: When I'm 64"", במיוחד לרגל יום העצמאות ה 64 של מדינת ישראל.

הפעם מגיעה היוזמה לאיחוד מטעם מנהלה הראשון של הלהקה ומי שקידם אותה  לאורך השנים בחו"ל, אליס אליאס, מנהלו של הלייבל הבריטי  Red Bus, לטובת הפעילות המחודשת, חבר הלייבל Pure Sync, בבעלותו של אליס לקבוצת מוסיקה 972 המייצגת את פעילותו בארץ והיא גם המו"לית של כל שירי לנון ומקרתני (הביטלס) והפיקו יחד את הביצוע המיוחד והחגיגי הזה

מיקי גבריאלוב, חיים רומנו, רוב הקסלי ודני שושן – כשאהיה בן 64…

מספר קטעי וידיאו שצילמתי המתעדים הופעות איחוד שהתקיימו במסגרת מועדון הרוק הישראלי, רוב החומרים מתעדים גרסאות לשירי לד זפלין.

ארכיון הטלויזיה – הצ'רצ'ילים נותנים בקלאסי – יוהאן סבסטיאן בך

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d