סיקור הופעות

סיבה למסיבה – חוגגים עם כדור הארץ 2012…

אירוע שעת כדור הארץ, כיכר רבין, תל אביב, 22.04.2012, 19:00 אקולוגיה פוגשת מוסיקה, ריף כהן, עברי לידר והרכב הדאנס TYP בהופעה שהקפיצה את הכיכר. היה, ראה, צילם והסריט – יובל אראל. התיעוד מתפרסם גם ב"חדשות המוסיקה" וב"מגפון".

הכיכר ממתינה לצעירים, שעת כדור הארץ. צילום: יובל אראל
הכיכר ממתינה לצעירים, שעת כדור הארץ. צילום: יובל אראל

התחממות כדור הארץ היא עובדה קיימת. הצורך בשמירה על הסביבה, בהגנת כדור הארץ מפני הנזקים שהאדם גורם לו, ואשר את השפעותיהם ההרסניות ניתן לראות כבר עתה – אינו ניתן לערעור. עם זאת, הן הרשויות והן האנשים הפרטיים אינם נוקטים עדיין בצעדים הנדרשים כדי לשמור על משאבי הסביבה ולחסוך באנרגיה. התעוררות גלובלית מובילה לקיום יום מודעות לנושא מידי שנה.

ריף כהן בכיכר, שעת כדור הארץ. צילום: יובל אראל
ריף כהן בכיכר, שעת כדור הארץ. צילום: יובל אראל

גם אצלנו בישראל, כדי לעורר את המודעות הדרושה, החליטו במספר ישובים, ביניהם גם העיר תל-אביב-יפו, בשיתוף משרד האנרגיה, המשרד להגנת הסביבה, ארגון חיים וסביבה והחברה להגנת הטבע בתל אביב להצטרף ליוזמה העולמית –  ביום כדור הארץ הבין-לאומי, יום א', 22 באפריל, מכבים את האורות למשך שעה.

 

עברי לידר, סוחף את ההמונים בכיכר. צילום: יובל אראל
עברי לידר, סוחף את ההמונים בכיכר. צילום: יובל אראל

אירוע שכזה, המצוין מידי שנה, הנו סיבה טובה מאוד לתושבי תל אביב לצאת ולחגוג עם הרבה מוסיקה וטובה במיוחד, אזכיר כי בשנים החולפות צויין היום בין היתר בהופעות של אסף אבידן והמוג'וס, בלקן ביט בוקס, רמי פורטיס ואחרים, השנה נרתמו לחגיגה המוסיקלית הזמרת הישראלית – צרפתית עם הגוון הצפון אפריקאי ריף כהן, עברי לידר ולהקתו שנתנו מופע מרשים ביותר עם מיטב הלהיטים ולקינוח מופע אאודיו ויז'ואלי מלווה ברקדניותים (כך במקור!!!) של הרכב הדאנס בו נוטל עברי לידר חלק – TYP.

ניתן לאמר כי הפעם רון חולדאי וכל הגופים העומדים מאחורי ההפקה המרשימה הזו רקחו חגיגת מוסיקה וריקודים מוצלחת לרבבות הצעירים והלא כל כך שמלאו את הכיכר בערב אביבי שכזה.

 TYP ד.י.ס.ק.ו. ב.כ.י.כ.ר...צילום: אדוה אראל
TYP ד.י.ס.ק.ו. ב.כ.י.כ.ר…צילום: אדוה אראל

אז אתם תשמרו על הכדור, כי אין לנו אחר במקומו (הירח עדיין אינו חלופה מוצלחת…) והמוסיקאים ידאגו לחגיגה, קטעי וידיאו המתעדים כמה רגעים מוצלחים מהערב כאן בהמשך.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהאירוע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150749215804654.424037.721654653&type=1&l=ee494738bd

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: