כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

מפגש הבלוגרים באזור Vibe Israel

ערב מיוחד במועדון האזור בתל אביב המוקדש לביקור "Vibe Israel" משלחת בלוגרי המוסיקה מחו"ל, הופעות של כמה מהרכבי המוסיקה המוצלחים של המאה האחרונה בישראל – אקולקטיב, רוקפור ונינט, אלון גבע, מארש דונדורמה ושממל, היה, נפגש, שמע, ראה, צילם ותיעד – יובל אראל. קטעי הוידיאו שלי מתפרסמים גם בבלוג טאפס וטאפס.

Welcome to Israel, music bloggers. צילום: יובל אראל
Welcome to Israel, music bloggers. צילום: יובל אראל

כחלק מביקור משלחת הבלוגרים מחו"ל במסגרת פרוייקט Vibe Israel –  של חברת קינטיס, התקיימה אמש, יום ראשון בערב, הופעה מיוחדת של חברי להקות מהטובות בסצנה האלטרנטיבית בישראל, – הקולקטיב (אקולקטיב), מארש דונדורמה, שממל, להקתו של גבע אלון וכוכבת הרוק נינט עם להקת רוקפור.

אקולקטיב, האזור. צילום: יובל אראל
אקולקטיב, האזור. צילום: יובל אראל

במהלך הערב אליו הוזמנו באופן חשאי כמה עשרות אנשי הסצנה האלטרנטיבית בתל אביב, חברים, אנשי מוסיקה, בלוגרים וכמה נציגי תקשורת, ערכו הרכבי המוסיקה המיוצגים על ידי "מונוקרייב" סדרת הופעות על מנת לתת התרשמות בלתי אמצעית לבלוגרים המתארחים בארץ על מהותה של הסצנה בארץ, לאחר שעת מינגלינג וראיונות לערוצים השונים החלה סדרת ההופעות שנפתחה עם חברי הקולקטיב שהרימו את המקום באוויר, אחרי השיר הראשון שהותיר את האורחים פעורי פה ואת המארחים מנומסים מידי ביקשו עידן רבינוביץ' ורועי ריק מהקהל פשוט לקום ולהצטרף לחגיגה, אחרי הזמה שכזו לא נשאר אדם אחד ישוב על הספות מאותו רגע, חברי הלהקה שרק לפני חודש הרימו את מועדון הבארבי באוויר בחגיגה שכללה נהירה רבתי למתחם החדש והפנינג אדיר במתחם גן השעשועים שהקימו, עשו את זה לאורחים.

 

נינט, אני רואה אותך, האזור. צילום: יובל אראל
נינט, אני רואה אותך, האזור. צילום: יובל אראל

מיד אחרי ההופעה המרשימה שפתחה את הערב הגיעו חברי להקת רוקפור מחוזקים במאיה בלזיצמן על הצ'לו על מנת  ללוות את נינט בסדרת ביצועים לשיריה החדשים, על נינט לא צריך לספר הרבה, רק אוכל לציין שמדובר ברוק סטאר נשי, כוכבת רוקנ'רול אמיתית ושימותו הקנאים. גם על נינט שהרימה את המופע של גלעד כהנא רשמתי בזמנו כמה מילים, הנה כאן. את נינט תוכלו לראות בהופעתה הקרובה באוזן בר ביום חמישי 08.03.2012 בשעה 20:30, נינט ורוקפור, תרשמו ביומן.

גבע אלון, רוקנ'רול, האזור. צילום: יובל אראל
גבע אלון, רוקנ'רול, האזור. צילום: יובל אראל

אחרי נינט עלה גבע אלון עם נגניו, רוקנרול שורשי, קול צלול המרחף על פני סולו גיטרות, דיסטורשן והרבה נשמה. ביום חמישי השבוע יושק אלבומו החדש, השלישי, In the Morning Light בחנויות ובסוף החודש, תתקיים הופעת השקה חגיגית בבארבי,  29 למרץ, תרשמו את התאריך.

 

מארש דודנדורמה, תמונה חלקית....צילום: יובל אראל
מארש דודנדורמה, תמונה חלקית....צילום: יובל אראל

עוד האדרנלין זורם בעורקים, החגיגה המוסיקלית בעיצומה, הציוד על הבמה מתפנה לטובת השטיחים הרחבים וקולות תרועה והלמות תופים נשמעת מאחור, אלו הם חברי להקת מארש דונדורמה הצועדים בסך, מהפתח דרך הבר בואך עד רחבת ההופעות, חמישה עשר נגנים וכל כלי הנגינה שלהם, חצוצרות שונות, טרומבונים, תופים גדולים וגדולים יותר, סוזפון  ענק, בקיצור תזמורת כלי הנשיפה והקצב הגיעה לרחבת השטיחים והתפרסה בחצי גורן, החגיגה כעת עלתה בדרגה אחת למעלה, מעכשיו ועד סוף הערב הקהל מחובר ישירות למוסיקת חגיגות שלא משאירה אך עכוז מחובר למושב, הקהל שקודם לכן חזר לשבת מתרומם בחזרה, מנסה לתפוס את התמונה הכוללת, ימבה של מוסיקאים עושים כאן שמח, מאחורי בינתיים חברי המשלחת מקבלים את המתנה הראשונה של הערב, עותקים מאלבומה החדש של מארש דונדורמה – שכונה, חברי ההרכב יעזבו אותנו בעוד שעות ספורות כאשר יטוסו לחגוג את פורים בפסטיבל היידיש שיתחיל במוסקבה הקרה וימשיך לסנט פיטסבורג.

שממל, תמונה חלקית...צילום: יובל אראל
שממל, תמונה חלקית...צילום: יובל אראל

את הפינאלה של הערב מביאה הלהקה הקופצנית ביותר במזרח התיכון – שממל, שרק לפני כמה חודשים שרפו את הבארבי בחגיגה  מלאת עליצות, עוד המון רב של מוסיקאים הנעמד אף הוא בחצי גורן ויוצק לאוזני הנוכחים שפע צלילים, שמחים ועליזים שכמובן ואיך לא, מסיים את הסט שלו בלביבות של סבתא זלדה, יום יו יו.

אחת בלילה, הנוכחים חוזרים לדו שיח המינגלינג האחרון, מחר, זאת אומרת היום, יש תוכנית נוספת מלאה לחברי המשלחת, הם צריכים לקבל ישר לתוך הורידים את כל המוסיקה הטובה של ישראל, ניפגש בקרוב….

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150641013774654.408538.721654653&type=3&l=a8d62d6fb3

וגם כמה קטעי וידיאו מהערב

אקולקטיב

נינט -ICU

גבע אלון

מארש דונדורמה

שממל

והנה כמה מאלבומי ההרכבים שהופיעו, האזנה וקנייה מקוונות

אקולקטיב – קדימה

נינט – הסדרי התזמורת

גבע אלון – תתקרב

מרש דונדורמה – שכונה

שממל – הליום להמונים

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d