סיקור הופעות

שמתי את הלב על החלון…

הפעם אני אספר איך במסע אחרי הלב הגעתי למחוזות אחרים, מצטרף אל הלב אחר הערצתו העיוורת ועד מופע ליל שישי בזאפה הרצליה, פבלו רוזנברג, 24 שעות לאחר השקת האלבום השישי "כשאני מתאהב", , תשארו, אל תלכו. מספר, מדווח, ומתעד בתמונות  – יובל אראל ל"חדשות המוסיקה" והבלוג של יובל אראל.

פבלו רוזנברג, רומנטיקן לטיני. צילום: יובל אראל

במסע האישי שלי אחר הלב שלצידי אני משרך דרכי בשנים האחרונות אחר מושא הערצתה  –  פבלו רוזנברג. את פבלו לבטח כולכם מכירים, הזמר השרמנטי עם המבטא הארגנטינאי המתגלגל, מי שעלה לארץ מארגנטינה בילדותו ופרץ לתודעת הקהל בשנת 1992 עם להקת "סטלה מאריס" ולאחריה המריא בקריירת סולו מצליחה.  אכן, הוא עשה דרך לא פשוטה מזמר ארוך שיער ב"סטלה מאריס" שהתמחתה בבלדות רוק ועד החזרה לשורשים המוסיקליים של ארץ הולדתו ארגנטינה, למקצבים והשפה הלטינים, החשיפה המסיבית לציבור הרחב בשלל הופעות ותוכניות ריאליטי למיניהן בערוץ השני עשו את שלהן. מכיוון שאסור להתווכח עם הלב שלצדך התרגלתי להגיח כל חצי שנה לערך לאחד המופעים של פבלו, אם זה במועדוני רשת זאפה בגוש דן, עובר דרך מופעים פתוחים של הרשות העירונית ואפילו עד זיכרון יעקב הרחוקה בהרי הכרמל בפסטיבלים שונים, מופעים בהם קהל הנשים גדול יותר מקהל הגברים, אך קשת הגילאים רחבה מאוד…

אציין כי לזכותו של פבליטו והקשר הישיר שלו לקהל המעריצות אוכל לאמר כי באחת ההזדמנויות שנפגשנו, הוא ביקש ממני להתקשר ללב שלצידי, היא הייתה בהלם כשפבלו שאל אותה לשלומה… האמת, אני חייב לאמר, הסגנון הלטיני איננו בדיוק הטעימה שלי בעולם המוסיקה, למעט להקת סנטנה ועוד זמרת רוקנ'רול מסצנת האינדי המקומית, נערת ההפקר, אבל בכך אגע בהמשך.

פבלו, סימנים של רוקנ'רול בקצב לטיני. צילום: יובל אראל

לאחרונה דווח לי מהלב שלצידי כי פבלו עומד להשיק אלבום חדש, שישי במספר, רמז עבה מאוד לכך שעלי להתכונן לרכוש אותו ואף לבדוק אם יש מופע בסביבה…וכן, הסתבר לי שאמנם אלבום חדש, בשם "כשאני מתאהב" אמור לצאת במהלך ינואר 2012 והוא יכלול שירים חדשים לצד דיסק בונוס ובו כמה הקלטות ממדוגמות משלל אלבומם,

מסתבר כי פבלו החל בתהליך איסוף השירים לפני כשנתיים ויצר למעשה אלבום אישי עם שירים שנבחרו בקפידה  ומייצגים מגוון רחב של המוסיקה הלטינית,  החל משירים אותם הכיר בילדותו ועד להיטים עכשוויים. פבלו תרגם, ערך וכתב את כל מילות השירים. הסגנון הלטיני הולם במדויק את קולו החם של פבלו, ופרשנותו לשירים הופכת אותם לסוחפים ומרגשים. זהו אלבום הסולו השישי במספר– "כשאני מתאהב".

האלבום לוקח את המאזין במחוזות ובנופים המוסיקליים המלווים את פבלו לאורך השנים. משלב מבלדות רומנטיות "כשאף אחד לא רואה"  ועד שירים קצביים מלאי שמחת חיים "כשאני מתאהב",  "ארץ מובטחת".  באלבום משתף פבלו פעולה בשירה יחד עם זמרים לטיניים כאיטלו גונזלס, ואלחנדרו לרנר. הסוכרייה שבאלבום הנה בדמות דיסק הבונוס, ובו השירים בספרדית והמתורגמים מספרדית אותם הקליט פבלו במהלך השנים, ואשר שולבו באלבומיו הקודמים

פבלו רוזנברג, כשאני מתאהב, זאפה הרצליה. צילום: יובל אראל

יום לאחר שהושק האלבום החדש בחנויות המוסיקה בארץ מצאתי את עצמי עם הלב שלצידי במועדון זאפה בהרצליה, מופע נוסף בסדרה הארוכה של פבלו, מופע שעמד בסימן מיוחד, היותו הראשון לאחר שהושק האלבום, בתיאום צבאי מדוייק הגחנו בשערי המועדון בשעה הנקובה וישר התמקמנו בשולחן הצמוד לעמדת המיקרופון המרכזית, יותר קרוב מכך אי אפשר, הלב פעם בהתרגשות כאילו ומדובר בלב טפשעשרה המצפה למופע כוכב פופ חדש..

טוב, בשעה עשר וחצי בדיוק, כפי שנהוג במועדון, החל המופע, ההרכב המוסיקלי המלווה את פבלו, עולה לבמה ומתחיל בניגון מקדים, יוצר את המתח עבור הקהל, פבלו עצמו עובר בין השולחנות, כולו שופע חיוכים לקהל הישוב ליד השולחנות העמוסים להתפקע, פבלו תופס את המיקרופון והחגיגה הרומנטית במקצבי הלטינו מתחילה, במהלך המופע הוא משלב שירים משלל אלבומיו הקודמים, נותן טעימות קטנות מהאלבום החדש בדמות שניים משיריו – "לולה" ו"כשאני מתאהב" – שיר הנושא של האלבום, פבלו הוא פצצת אנרגיה, אין לו רגע אחד של מנוחה, למרות האווירה הדי רומנטית שהוא משרה על הבמה והקהל בשיריו, הוא מקפץ, מרקד, חולף על הבמה מצד לצד, מחייך עם נגניו, לא מותיר זווית אחת מסביב לבמה שלא מקבלת תשומת לב. מאוחר יותר הוא מזמין את עמיתו איטלו גונזלס לסדרת שירים בשפה הספרדית, הוא יורד מהבמה, משאיר אותה לאיטלו שיודע את המלאכה.

כעת הנגנים משלבים את צלילי להקת סנטנה בביצוע מקומי לשיר " Oye Como Va" נותן גושפנקה של רוקנ'רול לחגיגה הלטינו רומנטית שעל הבמה, זו הזדמנות לגיטריסט להוציא קצת מעצמו כשקדמת הבמה כולה שלו, הקרנבל מסתיים ופבלו חוזר לבמה, הספיק להחליף בגדים, כעת עם כובע אדום על ראשו, הוא ממשיך לשיר נוסף מהאלבום החדש "כשאף אחד לא רואה", רומנטיקה בהתגלמותה, אני מביט מסביב, הנשים בקהל דבוקות במבטיהן לפבלו, גם הגברים שלצידן מהופנטים, הוא אשף הרומנטיקה, כבר אמרתי זאת..

המופע כבר מגיע לחלקו האחרון, פבלו משלב עוד כמה מלהיטיו המתקתקים, "בדמעות שאת בוכה", הלהיט שהציבו לאור הזרקורים מאלבומו הראשון, הוא ממשיך "בין ערביים", להיט נוסף הנושא את שם אלבומו השני, מתכון בטוח לסיום סוחף, פבלו יורד כעת, הנגנים אחריו, האולם מתמלא במחיאות כפיים, הם חוזרים להדרן, כעת פבלו חוזר לשורשי הרוקנ'רול, הוא אומר שאלו רק שלוש דקות, יוצק ביצוע אקוסטי לאחד מהבלדות הקלאסיות של הרוק, השיר שנכתב בידי להקת קנזס האמריקאית ומאוחר יותר הפך ללהיט בביצוע של הסקורפיונס – "אבק ברוח – dust in the wind", זה הזמן לשיר האחרון המסכם – "הדליקי נר על החלון", השיר הרומנטי שלקח את פבלו משורות להקת סטלה מאריס לקריירת הזמר הלטיני הרומנטיקן.

כן, והלב, הוא חזר הביתה עם אלבום נוסף, החדש, אריזה כפולה.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150533066749654.394366.721654653&type=3&l=92fa7531e7

לחצו לצפייה בקליפים רשמיים של פבלו

http://www.youtube.com/user/EITANDUEK?feature=watch#g/u

הליקון – הקליפ הרשמי – כשאף אחד לא רואה

הליקון – הקליפ הרשמי – כשאני מתאהב

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: