סיקור הופעות

אסף ונדב יוצרים מערבולות בשמיים

הצמד אסף ונדב חוגגים את השקת הסינגל הראשון "מערבולות בשמיים" מהאלבום שבדרך עם חברים וקהל במועדון האזור בת"א, ליל שלישי, 17.01.2012 22:30, היה, חגג, צילם ומדווח – יובל אראל. ל"חדשות המוסיקה" והבלוג של יובל אראל.

 

אסף שלם ונדב הופמן במועדון האזור. צילום: יובל אראל
אסף שלם ונדב הופמן במועדון האזור. צילום: יובל אראל

"הצמד" אסף שלם ונדב הופמן נפגש כבר בימי בית הספר היסודי ברמת השרון. הם שיתפו פעולה מגיל צעיר בהצגות, טקסים, להקות והרכבים שונים ותמיד מצאו חברות אמיתית דרך אמנות ומוזיקה.

את אסף שלם, סולנה של "מלכה באיה" אני מכיר כבר שנים רבות, אסף, וחבריו ללהקה, אסף גובר ואסף רביד הם גולשי גלים, זהו כבר החיבור הנכון והבסיסי, ההכרות החלה כאשר היו אמורים להופיע ביחד עם בן משפחתי, הזמר האוסטרלי רז בין סם, במופע המוקדש לגולשי גלים תחת המותג "Surfing for peace" בהשתתפות אלוף העולם קלי סלייטר, ומשפחות אצולת הגלישה – רוטמן ופסקוביץ, דוריאן פסקוביץ ובניו.

אחר פעילותו המוסיקלית של אסף עקבתי ואף תיעדתי על כל צעד ושעל, כאן בבלוג אפשר לקרא על "מלכה באיה" וגם על הפרויקט המשותף עם רז בין סם "ילדי ישראל" . בתוך כך אף נכחתי בכמה הזדמנויות בהן ארח אסף את חבר ילדותו נדב הופמן בשירה במסגרת הופעותיה של "מלכה באיה". עם נדב עצמו יצרתי קשר בעקבות השתתפותנו באתר מיוזיק ספוט שהתמקד בסיקור הופעות והשאלתי לעצמי חלק מהתובנות שלו כאדם העוסק בתחום המוסיקה באופן מקצועי.

לכן, כאשר השניים הצטרפו לתוכנית "כוכב נולד", למרות שאינני חובב תוכניות ריאליטי למיניהן בטלוויזיה, הקפדתי לצפות בפרקים בהם השניים הופיעו. הם כבר סומנו במהלך התוכנית בה נטלו חלק כתופעה שלא רגילים לראות בתחרויות מסוג זה. גם התגובות, הן מהשופטים והן מהקהל, היו מאוד חיוביות. ובצדק. הרבה זמן לא נשמע  צמד הרמוני כל כך, שעושה נעים באוזן.

אסף סיפר לגלית עדות "מפנאי פלוס" על החיבור לתוכנית "כוכב נולד" –  "כשהוזמנתי לאודישן אמרתי שאני לא רוצה ללכת לשם לבד, חשבתי שאני לא מתאים לזה, בגלל הגיל שלי והניסיון לא הרגשתי קשור קונספטואלית לתוכנית. למרות שצפיתי בכמה עונות ואפילו סימסתי לפייבוריטים שלי, הייתי נגד הריאליטי כריאליטי. אני בא מהופעות בשטח ולראות בן אדם שמופיע פתאום על המסך, זה פשוט נראה לי לא נכון. לכן פניתי לנדב – חשבתי שהעובדה שנהיה צמד תהפוך את ההימצאות שלי בתוכנית לרלוונטית".

גם נדב חושף טפח מהחיבור לתוכנית החשיפה הזו, ההזמנה של אסף תפסה את נדב אחרי שנים של חוסר התמקדות שבהן, לדבריו, זלזל בעצמו מבחינה מוזיקלית ולא התייחס ברצינות ליכולות שלו, פתאום הרגיש מוכן. מספר נדב –  "לא היה לי הרצון הזה להוציא את הכישרון שלי החוצה. גם כשהייתי מנגן בבית עם אסף, תמיד היה מופיע המחסום הזה, שגרר אותי בחזרה להתכנסות בתוך עצמי, לעוד כמה חודשים של אדישות מוחלטת".

שמחתי בשביל השניים על החשיפה שקיבלו בציבור הרחב כתוצאה מההשתתפות בתוכנית, חשיפה שלא יכלו להגיע אליה שלא דרך המדיום הטלוויזיוני.  ההצלחה, ההערכה, הפרגון והביקורות המשבחות הן מצד השופטים והן מהקהל נתנו לאסף ונדב  את רוח הגבית  לפעול, להיות ולעשות את מה שהם הכי אוהבים ולהמשיך ביחד כצמד מרענן עם יכולות ווקליות גבוהות, דמויות צבעוניות ושילוב נדיר המזכיר צמדים משלהי שנות השישים והשבעים העטופים בהרמוניות קוליות מופלאות, הומור ודינאמיקה זוגית מעניינת.

שמחתי יותר כאשר החליטו להמשיך בדרך זו, כצמד מוסיקלי, לצד הפעילויות הנוספות שלהם, לדוגמא, אסף, עד היום ממשיך בעיסוק כמדריך לגלישת גלים לצד הופעות במסגרת מלכה באיה, כך גם נדב, ממשיך בעיסוקיו לצד הזמן המוקדש לחזרות, עיבוד והלחנה במסגרת הצמד.

אסף ונדב, האזור. צילום: יובל אראל
אסף ונדב, האזור. צילום: יובל אראל

בדרך הארוכה אותה החלו לסלול לקראת השקת אלבום בכורה כצמד, מתחילים אסף ונדב לטפטף החוצה חלק מהחומרים עליהם הם עובדים, כך למשל הושמע אחד השירים שלהם "פרפר בלהבה" בתחנת הרדיו 106 קול רמת השרון..

אסף ונדב מספרים כי אין כמו הים, לשבת, לחשוב ולפתח את כל המוזיקה שהם עושים יחד,  להוביל את השאיפות לצד ההתמודדות עם מה שצופה להם העתיד. לדבריהם לא קל להתפתח במוזיקה בארץ והים הוא המקום הזה שתמיד מחזק אותם ומוביל לאנרגיות הנחוצות להמשך הדרך. בחודש דצמבר האחרון השיקו השניים סינגל בכורה בשם "מערבולות בשמיים" שזכה לתגובות מצוינות.

נדב ואסף, האזור. צילום: יובל אראל
נדב ואסף, האזור. צילום: יובל אראל

עתה, לאחר שכבר "השתפשפו", צלחו כבר מופע ראשון כצמד במועדון "זאפה" בהרצליה,  מופע שהיה הצלחה גדולה- הכרטיסים כולם נמכרו מראש והקהל, כמו בתוכנית, נשבה בקסמם. הם מגיעים כעת למקום הכי חם בסצנה המוסיקלית האיכותית בתל אביב, ל"אזור", המועדון שקם על חורבותיו של "ברזילי" המנוח ברחוב הרכב מעל כביש איילון.

אחד הדברים הכי בולטים בקהל שהתאסף אמש במועדון האזור בדרום תל אביב, מעבר לכל המוזיקאים שהגיעו להאזין, לראות ולתת כבוד, היה הכמות הגדולה של בנות צעירות בשורות הקדמיות בקהל, זו כנראה מורשת העוברת בירושה מהופעותיה של "מלכה באיה".

"הצמד" הציג מופע המשלב 16 שירים,  קלאסיקות ישראליות, שירים ממחוז ילדותם, אריק אינשטיין, אהובה עוזרי, משינה, להיטי קאלט מסרטים ישראלים לצד שירים מקוריים, מלווה בלהקה מצוינת – אסף רביד, רועי חלד ויאיר אלדר , מול קהל מגוון שנהנה מאיכות מוזיקלית עטופה בהמון רגש .

המקום, האזור, התאים כמו כפפה ליד למופע, החמימות, הנון שלנטיות בכורסאות ספות רביצה, כשניתן לכל הצופים לראות ללא הפרעה את המופע, הקרבה ללא מחסומים אל המוסיקאים בגובה העיניים, עשו את האווירה למצויינת.

הצמד עצמו, אסף ונדב, כל כך משתלבים זה בזה, נדב עם ההומור שלו, השירה, אסף עם הקצב בגיטרה, השניים כל כך מתואמים ומתאימים שרק אפשר לתמוה בקול רם – למה חיכיתם כל כך הרבה זמן.

אסף ונדב החזיקו את הקהל קצר ובמתח מה, את השיר לכבודו נערך המופע החגיגי הם שמרו לסוף, להדרן, כמו פרוסת עוגה עם קצפת ותות מעל…

חיים שלמים שמחפש סיבה אחת

אולי זה ייגמר פתאום בבת אחת

שומע אנשים אומרים שיש מוצא

אבל הכל סביבי דופק ואין קירבה

עובר דרכים עובר צמתים, אליה בא

שקעתי במהירות לתוך המנהרה

הם מדברים אליי, אני עייף נורא

כמעט נגעתי בה אבל היא שוב ברחה

פזמון:

מערבולות בשמיִם

אני ישן בינתיים

איך זה פספסתי

את שחיפשתי…

סט ליסט:

לא כמו כולם, לילה לי, מציצים, תלכי, הייתה ילדה יפה, צלצולי פעמונים, היא תבוא, פרפר בלהבה, היושבת בשורה הראשונה, קפטן ג'ק, צ'רלי  וחצי, שלג צח, יוסי.

הדרן:

אשמה, קרוסלה, מערבולות בשמיים. – הראשון והאחרון נכתבו בידי שירלי בייטל נתיב, מסתבר שהיא המשוררת של הצמד.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150525959259654.393385.721654653&type=1&l=a770fd9a9c

והנה מבחר קטעי וידיאו

הסינגלים שבדרך

מערבולות

היתה ילדה יפה

לא כמו כולם

קלאסיקות ישראליות:

מציצים

שלג צח

צלצולי פעמונים

פרפר בלהבה הסינגל הרשמי

מערבולות בשמיים הסינגל הרשמי

ועוד כמה קליפים של השניים בתחילת הדרך…

נדב הופמן ומלכה באיה – רכב חלל

נדב הופמן ומלכה באיה – לשרוק בחושך (אריק איינשטיין)

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: