כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

אסף ארליך שקט עכשיו

אסף ארליך, מופע השקת אלבום חדש – "שקט עכשיו", אוזן בר ת"א, 13.10.2011 22:00 צילם – יובל אראל ל"חדשות המוסיקה" ו"הבלוג של יובל אראל".

סיפורו של אסף ארליך הוא סיפור של החמצה ארוכה וקשיים בחשיפה. אסף ארליך הוכרז, על ידי מבקרי תרבות ועורכים מוסיקליים נבחרים, כזמר הישראלי הטוב ביותר, שהקהל הישראלי עדיין לא מכיר…

 ההרגשה הזו, כשהתקליט של ארליך מסתובב לך בדיסק ברכב, ב Ipod או בסלולרי, ושמלבדך אין איש ששומע אותו, משאירה תחושה חזקה של החמצה.

אסף ארליך באוזן בר. צילום: יובל אראל
אסף ארליך באוזן בר. צילום: יובל אראל

אסף ארליך הוא זמר-יוצר ומוזיקאי ישראלי. כאשר עבר מנהריה לתל אביב החל לכתוב ולהלחין בעצמו. בסוף שנות התשעים הוא נפגש עם חמי רודנר, אשר צירפו לסבב ההופעות של אלבומו "גאולה". השניים לעבוד על שיריו של ארליך, כאשר רודנר משמש כמפיק המוזיקלי.

אלבומו "טוקשואו" הלך ונבנה, בפברואר 2002 יצא האלבום המלא אשר זכה להערכת המבקרים, אולם, לא משך קהל להופעות. לאחר מספר הופעות מצומצמות חדל ארליך להופיע עד לתחילת 2004, אז החל להופיע שוב עם חומר חדש וגם ישן.

במרץ 2007 יצא "חדשות מהמגירה", אלבומו השני של ארליך, אשר הקלטתו הסתיימה באוגוסט 2006. באופן דומה לאלבום הקודם, גם אלבום זה זכה לביקורות חיוביות ביותר אך לנוכחות דלילה יחסית בהופעותיו. בתקופה זו זכה לכינוי "הזמר הטוב ביותר שאתם לא מכירים"…

באוקטובר 2011 הוציא את האלבום החדש "שקט עכשיו". האלבום הוקלט במשך שנתיים לסירוגין , באולפני פלוטו , הופק מוסיקלית על ידי עידו אגמון אשר גם ניגן גיטרות , אורן רביב – תופים , אורן לאור – גיטרה בס ואסף ארליך בגיטרות נוספות.

אט אט לאורך השנים שמר ארליך על דרך מדויקת של הופעות וצבירת קהל, עם הזמן ההופעות של ארליך צברו תאוצה וקהל רב , מה שהביא אותו להרגשת מוכנות אמיתית לקראת כתיבה והקלטת שירי האלבום החדש .

בליל חמישי ערך אסף ארליך את מופע ההשקה של האלבום החדש, מופע פותח את מוצאי החג הראשון בסוכות מעל בימת האוזן בר בת"א.

קהל רב שהחל להתאסף בבר של האוזן כלל חיתוך מעניין של צופים, הראשון שהגיע היה חמי רודנר, שותפו לדרך המוסיקלית כבר משנות התשעים, גם צופים מבוגרים נכחו בקהל, ככל הנראה קרובי משפחה הורים ומכרים וכמובן קבוצה גדולה של צעירים.

שקט עכשיו, מופע השקה. צילום: יובל אראל
שקט עכשיו, מופע השקה. צילום: יובל אראל

כאשר החל אסף את המופע בסדרה ארוכה של שירים במוסיקה קצבית ורועמת, הוא נשמע כטרובדור מוסיקלי, הקהל שהתקרב אל הבימה באולם המוארך שלט היטב במילות השירים, הן הישנים והן מהאלבום החדש, דומים היו לכת מעריצים סגורה המנותקת מהחוץ ומתמקדת בתפילה משותפת עם רועה השבט.

שיריו וקולו החזק של אסף מספרים על בינו לבינה, על אכזבות, אהבות והרבה רומנטיקה המלווה במעטפת של רוק גיטרות רועם, שירים העוסקים ביחסים כשיר הנושא של האלבום

שקט עכשיו

תראי איך הכל מסודר כאן מראש / אז תעשי טובה אחת גדולה
ותעמדי מולי / לפני שנעוף / רחוק לשולחן אחר

כי הכל כבר מזמן מסודר כאן מראש / אז תעמדי מולי

עכשיו זה מתחיל / זה ידוע מראש / איך לקבל הזדמנות אחת גדולה
ולנצל חזק / לפני שנעוף / רחוק לשולחן אחר

כי הכל כבר מזמן מסודר כאן מראש / אז תעמדי מולי

שקט / שקט עכשיו….

 

בסיומו של המופע אכן נשארתי עם תחושה שמדובר במוסיקאי טוב, היודע ומיטיב לתאר בשיריו תחושות ומצבים, מסרים הנעטפים בעיבוד מוסיקאלי עכשווי, גוון של רוק גיטרות נוקשה אך יחד עם זאת מעניין, אני חושב שהקהל הישראלי צריך לתת סיכוי נוסף לאסף ארליך לחדור אל ההכרה הפומבית. לכו על זה.

להאזנה לאלבומיו של אסף ארליך

http://assaferlich.bandcamp.com/

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150347140114654.365313.721654653&type=1&l=4712aa28a6

אסף ארליך באוזן בר השקת אלבום שקט עכשיו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d