כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

שני פלג – כוכב עולה בשמי תל אביב

בקצרה – שני פלג, פלורנטינאית תל אביבית בת 28 בהווה שאוהבת את החיים, עזבה את התיכון כדי לטעום מהם, גם את "רימון" עזבה מהר מאוד כי לא התאים לה. עפה לה לאוסטרליה, בילתה וחיה שם וחזרה ארצה כדי לקיים מסע רגלי בן חודש בשביל חוצה ישראל. היא נולדה בחולון, גדלה בכפר סבא, התנסתה בתל אביב והתבגרה בהוד השרון.

שני פלג בלבונטין שבע – ינואר 2011
שני פלג בלבונטין שבע – ינואר 2011

את שני פלג פגשתי לראשונה בינואר השנה, בהופעה במרתף של לבונטין שבע, הייתה זו הופעה מרתקת ומעניינת, הבנתי מיד כי מדובר בזמרת יוצאת דופן הן מבחינת הקול, הן מבחינת האמירה בשירים ובאווירה שהיא משרה על הצופים – שני הינה יוצרת וזמרת בעלת קול שחודר דרך כל הקירות, היא מופיעה כשנתיים באופן עקבי ברחבי הארץ.

שני פלג בפסטיבל ימי זמר
שני פלג בפסטיבל ימי זמר

הפעם הנוספת שפגשתי את שני היה בערב הפתיחה של פסטיבל ימי זמר בחולון, היא התארחה אז בהופעתה של ריקי גל, מורתה. לא דבר פשוט שמורה נותן בימה לתלמידו, במקרה הזה תלמידתה.

באותה הופעה בינואר, זיהיתי את ניצן זעירא, מפיק בכיר ומנכ"ל "נענע דיסק", נוכח בקהל, בסצנה הזו אין מדובר בדבר של מה בכך, ניצן גילה אותה ואת כשרונה והחתימה. מסתבר כי בימים אלו עובדים שני פלג ומשפחת נענע דיסק על אלבום, תוך כדי כך הוזמנה שני לחמם את מאור כהן בבארבי, ואף הקליטה את קולה בשירה ל-"אתה נמצא כאן", שיר הנושא באלבומו החדש של ברי סחרוף.

שני פלג בלבונטין שבע – אפריל 2011
שני פלג בלבונטין שבע – אפריל 2011

אמש חזרה והדהימה שני את הקהל שהגיע ללבונטין שבע, מופע רוקנ'רול עם חברי ההרכב החשמלי – יוגב בועז בגיטרה חשמלית, חגית מרום בקלידים, שלומי מנצור בבס ודן הורוביץ על התופים, עשרת שירי האלבום שבדרך בוצעו בזה אחר זה, הקהל אהב, הקהל פרגן, גם אני.

לחצו לעיון בגלריית תמונות מההופעה בלבונטין שבע באפריל

http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.10150171098364654.318154.721654653&l=60921f57f8

לחצו לעיון בגלריית תמונות מההופעה בלבונטין שבע בינואר

http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.497216054653.276475.721654653&l=ee0897296e

לחצו לצפייה בערוץ יוטיוב של שני פלג

http://www.youtube.com/user/ShaniPeleg1#p/u

מתוך פרוייקט אינדי סיטי – שני פלג – ג'נה ג'יימסון

ילד טוב ירושלים – השיר הפרובוקטיבי – גרסה רשמית

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d