סיקור הופעות

דניאלה ובן ספקטור – זו אהבה, מופע השקה

דניאלה ובן ספקטור- הופעת השקה חגיגית לאלבום  Love is. רביעי, 16.03.2011 לבונטין שבע תל אביב. דניאלה על הגיטרות והשירה, בן על המכשירים והקולות. נכח, האזין, שאל וצילם: יובל אראל לאתר "חדשות המוסיקה" –    www.music-news.co.il

גם קולה קמפוס מפרגנים לתמונה…

דניאלה ובן ספקטור על בימת לבונטין
דניאלה ובן ספקטור על בימת לבונטין

כן, כבר הרבה זמן שומעים את הצמד, יותר נכון הזוג, בעל ואישה, דניאלה ובן ספקטור, מוסיקאים. זהו האלבום השני של דניאלה, הראשון – שנקרא בפשטות דניאלה ספקטור יצא בספטמבר 2009, וכלל שירים בעברית, בן, היה שותף אז לחלק מהעיבודים ולהקלטות. הסגנון היה מעין פולק עדין. עתה חברו בני הזוג תחת מותג משותף – דניאלה ובן ספקטור והפיקו את האלבום השני – LOVE IS, אלבום המתנגן אלקטרוני, סינתיפופ משהו, כולו באנגלית, כבר מייצר להיטים כשיר  Cut it out ו – I feel love.

לאחר סדרה של שבעה מופעים טרום השקה ברחבי הארץ השיקו הערב בן ודניאלה את האלבום במופע חגיגי. המרתף של לבונטין היה עמוס בקהל שהגיע לחגוג יחד עימם את ההשקה. היין נשפך כמים וזו לא מטפורה.

על הבמה תפאורה, מסך לבן, אהיל מנורה משתלשל מהתקרה, אהיל נוסף ניצב בצד הבמה, התאורה מתחלפת מכחול לאדום וחוזר חלילה, שטיח לבן במרכז הבמה, עליו ניצבים דניאלה עם הגיטרה ובן מאחורי הקלידים. מאוחר יותר אומרת לי דניאלה כי התכוונה להביא את אווירת הבית שלהם אל החשיכה של המועדון, ליצור נופך אינטימי.

המופע נפתח בשיר –  Life long odyssey, דניאלה פורטת על הגיטרה, בן בחשיכה מקשט בצלילי אלקטרוניקה עדינים.

All the things I’ll be
hover over me
waiting patiently
Dreams are like a flood
music in my blood
and I am listening

….

וממשיך בכיוון הפולק העדין עם Mother and sun, ולאחריו מזכירה דניאלה לקהל כי הנה השיקו את הקליפ החדש שלהם, לשיר Far away, ומיד ביצוע עדין ורגשני לשיר. אט אט מגיע המופע ללהיט החם שלהם – Cut it out, הקהל כבר שבוי, אני מרגיש שהמופע הופך יותר לשירה בציבור כשמסביבי הבנות מצטרפות לדניאלה.

I love you
No you don't
I love you
No you don't
I love you
No you don't
I love you
No you don't love me
all you love is your love

….

לקראת סיום והדרן, דניאלה מבצעת לבדה את "לישון בלעדי" מאלבומה הראשון, אתנחתא קטנה וכמה משפטים על אסון רעידת האדמה והצונאמי ביפן הרחוקה וכמה קשורים האירועים שם לכאן וכולנו באותה סירה….רק כקדימון לשיר המסיים את המופע – הירושימה, גם הוא מהאלבום הראשון.

דניאלה ובן ספקטור – זו אהבה, מופע השקה
דניאלה ובן ספקטור – זו אהבה, מופע השקה

יותר מאוחר, לאחר שהקהל כבר החל להתפזר שאלתי את דניאלה כמה שאלות, איך מתחברת מוסיקת הפולק שלה עם האלקטרוניקה של בן, דניאלה השיבה – "זה לא חיבור של מוסיקה או ז'אנר, זה חיבור של בני אדם, והמהות היא החיבור שלי ושל בן, כשהעולם שלו בהכרח אלקטרוני, מחשב, שכל ומחשבה והעולם שלי הוא גיטרה פסנתר שירה מילים, פולק במובן של סיפור אישי.

דיברנו על האלבומים שלהם בבאנדקאמפ, המככבים כבר זמן רב בצמרת, שאלתי איזה פידבק הם מקבלים מכך, האם יש תנועת קונים או רק מאזינים, האם דומה הדבר לרכישת האלבומים הממשיים. ודניאלה ענתה כי  אכן הקהל רוכש את האלבום אולם הם מצפים שאייטונס יכנסו לישראל כמתכון להצלחה ממשית.

גם על השימוש בשפה דיברנו, למה השימוש בשפה האנגלית באלבום השני, האם יש כאן יד מכוונת לפופולאריות מקומית, ודניאלה משיבה כי השימוש באנגלית נעשה כחלק מהתנסות המוסיקלית, חלק מהחומרים נעשו בעברית וכעת החומרים נכתבו באנגלית ללא nמחשבה קרייריסטית או מכוונת.

להאזנה ורכישת האלבום בבאנדקאמפ

לעיון בכתבה שלי באתר "חדשות המוסיקה"

לצפייה בגלריית התמונות מהמופע באלבום הפליקר שלי

לצפייה בסקירת המופע על ידי עידו פילובסקי באתר מיוזיק ספוט, וידיאו שלי

לצפיה בסקירת המופע על ידי קרן רובין בקולה קמפוס – תמונה שלי בכתבה

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: