כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

אודי צברי – שמור עליי

הזמר אודי צברי נושא בימים אלו תפילה לאל בשירו החדש – "שמור עלי", האזינו

אודי צברי מהמובילים בדור החפלות העכשוויות, אלוף בלשמח אנשים עם קשת נרחבת ביותר של שירים החל מקלאסיקות פופ של צביקה פיק המנוח דרך להיטי הזהב של מיטב הקלאסיקות הימתיכוניות משנות השבעים, עוצר לרגע את מירוצו השמח ומתבונן בנעשה בימים אלו בארץ המצויה במלחמה.

את מילות השיר "שמור עלי" כתב על פי הרעיון של אודי עציון מוסאי ואילו עמוס כהן הלחין והפיק מוזיקלית. זוהי תרפיה נפשית ברגעים קשים, מילות השיר מיטיבות להעביר את התחושות הזועקות לתמיכה "אבהית\אלוהית" לנוכח המראות והאירועים אותם חוו וחווים אנשי כוחות הביטחון וההצלה, בכך הופך אודי לשופר או לקול של גיבורי העורף והחזית כאחד.

כך אודי צברי על השיר החדש – "מתחילת הלחימה לא יכולתי שלא לחשוב על עבודת הקודש של מתנדבי זק״א וכוחות הביטחון. על מה שהעיניים שלהם נאלצו לראות. את השיר הזה כתבתי דרך העיניים שלהם, והוא מוקדש להם."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d