חדשות הסצנהחדשות מקומיות

דנה אינטרנשיונל מחבקת את המחאה

הזמרת דנה אינטרנשיונל שהייתה אמורה להשיק היום שיר חדש פרסמה פוסט בעקבות המחאה במסגרתו היא מביאה תמיכה במחאה החברתית הנוכחית

היום הייתה אמורה הזמרת דנה אינטרנשיונל להשיק שיר חדש – "לה-קוקרצ׳ה". יציאת השיר והקליפ המלווה התעכבה ולפני זמן קצר פרסמה דנה אינטרנשיונל בעמודה הרשמי בפייסבוק את הדברים הבאים – "השיר החדש שלי, לה-קוקרצ׳ה, היה אמור לצאת היום. לפני חודש התאריך ננעץ. חיכיתי לזה נורא. אבל בדרך, היו מי שקבעו ליום הזה תוכניות אחרות לגמרי והרגשתי שזה ממש לא יום לשיר חדש ומשמח. הדרך לפגישה בחברת התקליטים התארכה היום מעשר דקות לשעה וחצי בגלל המפגינים שהציפו את הרחובות וחסמו וזעקו, והניפו דגלי ישראל. למרות שהמונה של המונית טיפס במחיר והגיע למחיר של נסיעה לנהריה ושלא הצלחתי להגיע לפגישה החשובה לי, למרות שראיתי ברחובות הרבה מאוד עצב ותסכול ופחד, היה במראה הזה של המוני ישראלים שאוהבים את ישראל ודואגים לה ונלחמים עליה, גם פתח לתקווה וגאווה בישראל שלי, ותחושה, שבסוף יהיה בסדר. מצאתי את עצמי נזכרת במילות השיר ההוא של נעמי שמר על היאחזות הנחל בסיני ״אני לא האמנתי לעיני כשפתאום פגשתי בפינה את ארץ ישראל הישנה והיפהפייה והנשכחת והיא כמו הושיטה את ידה כדי לתת ולא כדי לקחת, המון דברים יפים ראו עיני המון של אנשים טובים שבגללם, רציתי לחבק שם את כולם״ וזה מה שהיום הזה עשה לי, רצון לחבק. אני רוצה לקוות שזה גם מה שתרגיש ההנהגה שלנו אל אלה מהעם שיוצאים לרחובות מאהבה ודאגה. שהיא תשלח להם יד וחיבוק ומסר של הרגעה והדברות. לא אויבי העם יצאו היום לרחובות – אלא אוהביה."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: