כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

אלישע – רק בן אדם

אלישע משיק שיר חדש - "רק בן אדם" האזינו

הזמר והיוצר אלישע בירנבאום, משיק את השיר "רק בן אדם" אותו הוא כתב והלחין יחד עם חיים וייס שאף הפיק מוזיקלית. אלישע המגיע מעולם האמונה נחשב לאחד הכוכבים העולם ב"מגזר". השנה החולפת אילצה את אלישע כמו רבים אחרים- לשנות כיוון ולהמציא את עצמו מחדש. בימים אלו עומד אלישע לחזור להופעות להן התגעגע כל כך.  מופעי להקה ומופעים קרובים – רק הוא והגיטרה. בשיר החדש – "רק בן אדם" מנהל אלישע שיחה עם האל ולמעשה הוא משוחח עם עצמו ופנימיותו אחד מול אחד ומרכין את ראשו ומבקש סליחה והרבה התנצלויות על טעויות שעשה בדרכו –  אני רק בן אדם.

כך אלישע עצמו עם יציאת השיר – "שמח ומתרגש לשתף אתכם בשיר חדש!!! *** רק בן אדם *** קרה לכם פעם שישבתם עם עצמכם והתבאסתם ממש על דברים שעשיתם? אז זה בדיוק העניין.. אתם יודעים, לא כל מה שעשיתי בחיים היה טוב, לא כל החלטה שלי היתה נכונה ולא כל משפט שהוצאתי מהפה היה צריך להאמר. יש רגעים שאני יושב עם עצמי ואומר "למה עשיתי ככה, ולמה פעלתי ככה.. איזה טיפש הייתי, ומה חשבתי לעצמי.." רק המחשבות האלה מכניסות לעצב רציני הרבה פעמים אני מוצא את עצמי עומד מול הקרובים אלי ביותר חברים, ההורים, אשתי, הילד שלי(!), ומקבל מהם את השאלות האלה "למה עשית ככה, למה אמרת ככה" והחלק הכי קשה בזה – הוא שבפנים אני יודע שהם צודקים. אותה התחושה עולה מידי שנה ביום כיפור. עומד מול אלו-הים ויודע שלא הייתי בסדר, והתירוצים משנה שעברה ומלפני שנתיים כבר לא עובדים אבל בזמן האחרון הולכת ומבשילה בי התובנה שמותר מותר לטעות ומותר להיות לא בסדר כי העולם הזה משוגע ומירוץ החיים זה ג'ונגל אחד ענק שדורש מאיתנו לג'נגל בין לימודים, עבודה, משפחה, אמונה, חברים ופנאי ויש רק 24 שעות ביממה, וצריך גם לאכול לישון ולהתפרנס על הדרך, מה שבכלל מאפס את הסיכויים להצליח בעניין הזה תוסיפו על זה שנבראנו עם כמה תכונות מאתגרות כמו כעס, קנאה גאווה ועצלות – וזה כבר 1:0 קל לחיים נגדינו. אז אנחנו טועים, ופוגעים, ועושים קצת נזק. פה ושם… אבל מותר לנו, למדתי לסלוח לעצמי, הבנתי שמותר לי כי אני אנושי, אני בן אדם וכל עוד קמתי מהטעות וחזרתי "להסתער" על החיים ולנסות להיות היום בנאדם קצת יותר טוב מאתמול – אני במקום הנכון. עצבות – מדרדרת למטה. אופטימיות – נותנת כח להמשיך. וזה מה שניסיתי קצת לחלוק איתכם בשיר הזה שנבין ונקבל קצת יותר אחד את הטעויות של השני שנסלח לאחרים ולעצמינו על טעויות גם על אלו הקשות והמכאיבות ביותר וביחד עם יעקב אסרף וצוות סולם יעקב רקחנו קליפ שנותן טעימה ממרוץ החיים הלא הגיוני הזה קצת ממה שעובר עליי, ממה שעובר עלינו. מתפלל שהשיר יגע בלבבות שיתן לאנשים כח להמשיך ולרוץ להמשיך ולטפס מעבר לכל הנפילות והטעויות שיוסיף סליחה, אהבה, ושלמות הלב בעיקר שלנו עם עצמינו. מקווה שתאהבו"

את הקליפ המלווה יצר המפיק יעקב אסרף.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d