סיקור הופעות

הכחול הגדול של קרן אן

קרן אן חוגגת את השקת אלבומה החדש "Bleue" במופע באמפי שוני ומארחת את שלומי שבן ושמיניית נגני כלי מיתר. שי שיר וטלי ספיר הגיעו כדי לחזור עם החוויה והקולות. תמונות – ליאור כתר.

קרן אן בשוני. צילום ליאור כתר
קרן אן בשוני. צילום ליאור כתר

במוצאי יום השואה, עדיין באווירה קודרת ומלנכולית, רק הגיוני להמשיך את הזמר הנוגה עם קולה הצלול של קרן אן. היא מופיעה בעיקר בארה"ב ובצרפת, שם היא מתגוררת, באנגלית וצרפתית. הפעם הגיעה, לרגל השקת אלבומה החדש, שכולו בצרפתית ובמופע משותף עם שלומי שבן, בליווי שמינית כלי מיתר, אלינו, למקום שלפעמים היא קוראת לו בית.

קרן אן בשוני. צילום ליאור כתר
קרן אן בשוני. צילום ליאור כתר

שוני מתמלא במהירות, קרן אן  עולה בצניעות ומתיישבת ליד הפסנתר. היא פותחת עם 3 שירים בצרפתית מאלבומה החדש "Sous L'Eau" "Nager La Nuit" ו- "Bleu" כחולה, שגם נושא את שם האלבום, גם הבמה נצבעה כחול וקרן אן (שזהו שמה הפרטי)  קמה מן הפסנתר אל הגיטרה שליוותה אותה עד סוף הערב. נדמה שזה רק היא, פעם הפסנתר ופעם הגיטרה על הבמה, למרות הרוגע והשקט, לא חסר דבר ואז מצטרפים כלי המיתר ומוסיפים את הדרמה שלהם לכל הסיפור, דרמה שתתאים להוות פס קול לסרט או סדרה. קולה צלול וחד ומפלח את האמפי והעדרם של התופים אינו מורגש.

היא שרה את שלושת הלהיטים שלה ברצף "Jardin d'Hiver" ,     "Lay you're Head Down" ו-  "Not Going Anywhere" ואז מתחיל לרדת קצת גשם. הוא מפסיק בדיוק בזמן ל- "Strange Weather".

קרן אן ושלומי שבן בשוני. צילום ליאור כתר
קרן אן ושלומי שבן בשוני. צילום ליאור כתר

בשיר "The Harder Ships" שלומי שבן מתגנב אל הפסנתר ומצטרף כקול שני הם ביצעו יחד את "פעם שירים" של שבן עם בית שתורגם לצרפתית עבור קרן אן והשתלב במאש אפ מושלם עם "By the Cathedral" של קרן אן עם בית שתורגם לעברית עבור שבן. ביצוע מושלם חציו בעברית חציו באנגלית, נוטף בלוז נוגה. קרן אן ושלומי שבן עובדים הרבה יחד והפכו להיות מעין "משפחה מוזיקלית" כהגדרת שבן, הם וירטואוזים יחדיו, כמו בבלדה " Sailor & Widow" שבן מפליא על הפסנתר ומחזיר לחיים את קרן אן, שחותכת את המקום עם קולה. הם עשו אמש על הבמה של שוני דבר שלא עשו יחד בעבר, שרו יחד בעברית את "תרגיל בהתעוררות".

המופע מיועד לחובבי הז'אנר הרגוע יותר, מלנכוליה במיטבה עם קול ענק שכלי הנגינה רק מקשטים אותו.

קטעי וידאו מהמופע

 

 

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: