סיקור הופעות

שלווה ברטי חיה פה ושם

לקראת השקת אלבום חדש "חיה פה ושם" קיימה הזמרת שלווה ברטי מופע המלווה בלהקת המחול התימני "מעורב תימני" בליל חמישי 27.12.2018 בבית היוצר בנמל תל אביב, השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין יצא בליל הסערה כדי לשמוע ולראות ולהביא את המראות ומקצת מהקולות.

הזמרת שלווה ברטי, אשר חייה חצויים בין המגורים בפלורידה, שם היא מופיעה ויוצרת ובין ילדיה החיים כאן בארץ, עומדת להשיק בימים הקרובים אלבום חדש הכולל שירים אותם הקליטה שלווה מידי שנה במהלך העשור האחרון לקראת יום הולדתה, האלבום הנושא את השם "חיה פה ושם" אמור להעיד יותר מכל על אורח חייה בעשור האחרון ולמעלה מכך, שלווה אשר פרצה לתודעה הישראלית בשנת 1985 עת השתתפה בתחרות קדם האירוויזיון, השתתפות שאמנם לא הובילה לזכייה אך כמה שנים מאורח יותר היא ניסתה את מזלה בתחרות המקדימה עוד מספר פעמים תוך כדי הופעות והשקת אלבומים.

כאמור כעת היא מכנסת את השירים החדשים לצד הוותיקים שלה לאלבום חדש אותו היא מבקשת לחשוף בפני הקהל בארץ בסבב הופעות שהחל בליל חמישי האחרון בבית היוצר בתל אביב וימשיך בתאריך 5 בינואר בקפה "יפו" ובתאריך 17 בינואר בהיכל התרבות בנתניה שם תארח לצידה ולצד הנגנים את להקת המחול התימנית אתנית "סעי יונה".

בשירי האלבום החדש מקבצת שלווה שירים אותם היא כתבה והלחינה לצד חומרים שנכתבו עבורה בידי מלחינים ופזמונאים מוכרים כמו גם חומרים מהמקורות.

 

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: