סיקור הופעות

חיפושיות בהרצליה

הביטלמניה – פתיחת סבב הופעות משותף להרכב המחווה "מג'יקל מיסטרי טור" והתזמורת הקאמרית בהנחית יואב קוטנר בהיכל לאומנויות הבמה הרצליה, אורח – חמי רודנר. מוצ"ש 13.10.2018, שי שיר וטלי ספיר הגיעו כדי להאזין ולדווח.

במוצ"ש הגענו להרצליה, למופע מיוחד וחגיגי של ה"מג'יקל מיסטרי טור" או בכינויים המג'יקל בנד, אשר מתמחה בביצועי שירים של הביטלס כבר שנים רבות. הפעם במופע יוצא דופן בהשתתפות תזמורת כלי המיתר והנשיפה של התזמורת הקאמרית, חמי רודנר ובהנחית יואב קוטנר.

קוטנר עומד על פודיום ומציג בעזרת קטעי וידאו ותמונות, את נקודות הציון המשמעותיות של התופעה הזו שנקראת "ביטלמניה". ההערצה חסרת הפרופורציות שזכו לה חברי להקת הביטלס, שהיתה ללהקה הכי גדולה בעולם. קוטנר, באר אין סופית של מידע מוסיקלי, מתבל את קורות הלהקה עם אנקדוטות וקוריוזים משעשעים והקהל משועשע וצוחק בקול. הוא מצליח לחבר את היסטורית הביטלס לארץ ישראל, בכל מיני מפגשים. למשל, מספר קוטנר, על החלטת הועדה להבאת אומנים לארץ, אשר המליצה לא להביא את הביטלס לארץ מאחר ואין ערך מוסיקלי לשיריהן וכן, פן ישחיתו את הנוער. הוא מציג חיקויים של הביטלס בסרטים ישראלים, כמו כן, תרגומים מצחיקים של שיריהם שבוצעו ע"י אריק איינשטיין ולהקת שבעת המינים. הוא אף מציג וידאו נדיר, בו עקיבא נוף נפגש עם ג'ון ויוקו, שואל את ג'ון אם הוא מכיר מילים בעברית, ג'ון עונה "רק את הבה נגילה". נוף כותב לג'ון שתי שורות בעברית ובהקלטה ניתן לשמוע את ג'ון שר "ירושלים נשבענו כולם, לא אפקירך שוב מכאן ועד עולם".

המג'יקל בנד עולים לבמה ופותחים עם מקבץ משיריהם הראשונים של הביטלס, כמו She loves you" "All my loving" "I want to hold your hand"ו- Help"". הביצועים מאוד נאמנים למקור, העיבודים זהים להקלטות הלהקה, הם אפילו משתמשים באותם כלים כמו חברי הלהקה המקורית. ואז הצטרפה התזמורת הקאמרית הישראלית, בניצוחו של ארז טל לביצוע השיר "Yesterday"". תחילה רק הגיטרה הקלאסית ולאחר מכן מצטרפים כלי המיתר והנשיפה של התזמורת ויוצקים את העומק והעושר לעיבוד. מבחינתי תזמורת קאמרית יכולה לרגש גם אם הם מנגנים את "השפן הקטן" לא כל שכן, כשמדובר ביצירות של הביטלס שמקבלות מימד חדש ומרשים. הם ניגנו את Elinor Rigby"" וב-"Yellow submarine" האווירה על הבמה השתחררה וחברי הלהקה משתטים וסוחפים איתם את קוטנר והמנצח ארז טל, שקופצים בפזמון באחידות ותאום שלא היו מביישים נבחרת שחיה צורנית.

ב "Strawberry fields forever" עלו המג'יקל לבושים בחלוקים הזרחניים שעיטרו את עטיפת התקליט "סרג'נט פפר". שינוי זה בתלבושות, סימל את השינוי שעברה הלהקה בתקופה זו, אשר לא הפסיקה להתפתח ולהשתנות מוסיקלית והפכה בשנת 65 לפסיכודאלית.

בשלב זה מצטרף חמי רודנר ומבצע יחד עם המג'יקל והקאמרית את "She's leaving home"" בביצוע מקסים עם קולות הרקע של הלהקה, הקשתות של הקאמרית וקולו העדין והמדויק של רודנר. לא מן הנמנע שרודנר יבחר את השירים האפלים יותר של הלהקה, שמתלבשים עליו כחליפה בהתאמה אישית. הם מבצעים את "A Day in the life"  ואת "I am the eggman" אותו הקדיש  רודנר לסיר ג'ורג' מרטין, החיפושית החמישית והמפיק האלמותי של הלהקה. קוטנר סיפר שמרטין הופיע פה בארץ ודיווח, שלראשונה בחייו, גנבו לו את התווים מהבמה, רק פה בארץ…

לסיום, בהדרן, הרימו חברי המג'יקל את הקהל על רגליו, למסיבת ביטלס עם "Hard day's night" Can't buy me love"  "ועוד להיטים מקפיצים.

המופע מיועד לחובבי ביטלס, אשר עורגים לצלילי העבר ונשענים על זרועותיה המנחמות של הנוסטלגיה. הוא מעניין, מצחיק, מרגש ואורכו בדיוק במידה.

המופע ממשיך בסבב ברחבי הארץ:

20/10 היכל אמנויות הבמה באר שבע, שעה 21:00. אורח ירמי קפלן
3/11 המשכן לאמנויות הבמה אשדוד, שעה .21:00 אורח ערן צור
10/11 תיאטרון ירושלים, שעה 21:00. אורחת דנה ברגר
15/11 תיאטרון הצפון, שעה 21:00. אורח דניאל סולומון
24/11 היכל התרבות פתח תקווה, שעה 21:00. אורח ירמי קפלן

וידאו

 

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: