חדשות הסצנה

לנצח את השיטה

רשמים ותובנות מהפרק האחרון בתוכנית הריאליטי The Voice, ליל ראשון, 29.06.2014. צפה והבין – יובל אראל.

אוהד ריין, אולד מן ריבר, מנצח את השיטה. צילום: יובל אראל
אוהד ריין, אולד מן ריבר, מנצח את השיטה. צילום: יובל אראל

כן, כבר ידוע שאינני מחובבי התוכניות האלו, הריאליטי, למרות זאת אני מעת לעת צופה בהן, בערבים המעטים שאני לא מגיח להופעות, וכן, כבר ידוע מה היא דעתי על התוכנית הספציפית הזו – The Voice, קשקשת ברשת, מכונת כסף שבינה ובין מוזיקה בדרך כלל יש קשר מקרי.

אבל הערב עלה על פני חיוך, חיוך רחב מאוד, כזה שהופך לשאגת שמחה, כזה שמקפיץ אותך מהכורסא ומריץ אותך ליוטיוב הקרוב למקום מגוריך, להציץ פעם נוספת בקטעים שצילמת את אוהד ריין – OLD MAN RIVER בשבילכם!!

כן, כי אוהד ריין, אמן תוצרת ישראל, המשוטט ברחבי הגלובוס, קוצר הצלחות בקנה מידה בינלאומי ונוחת בחזרה בארץ לאחר עשור, לא ממש מתרומם כאן בסצנה, רק "יודעי דבר" שמעו את שמעו, הופעה פה והופעה שם, או כפי שאמר בעצמו ל"מנטורים" בתוכנית הריאליטי כי באחת ההופעות האחרונות שלו בצפון הגיעו רק שני אנשים, הוא הבין שיש לעשות מעשה.

באופן אישי צפיתי לראשונה באוהד ריין ממש לפני שנה, יולי 2013, תאטרון תמונע, אוהד מעלה את המופע שלו תחת המותג OLD MAN RIER ומארח את אסף שלם, סולנה של מלכה באיה, הצלילים מתחברים, גם הסצנה, ההוויה נקשרות, ים, חופש, מרחבים, עולם, הקשבה, הכל נשמע נכון וקסום, שאנטי באנטי כזה..

בהמשך דרכינו מצטלבות לא פעם, כאן אוהד עולה לבימה האקוסטית בבית מזרח מערב בפרוייקט דו, שם הוא מופיע כ"חימום" למיכאל דוד רוזנברג המוכר בשם פסנג'ר, צחוק הגורל, לפני שנים המארח היה מחמם אותו..

אבל הפעם הוא פשוט ניצח את הסיסטם, במקום שזמרות צעירות בתחילת דרכן יפלו ברשת וירתמו לעגלת ההפקה הממוסחרת, עשה אוהד תרגיל "אוקי גושי" להפקה, מה שנקרא בעברית "הטלת מותן" בג'ודו, ספורט המנצל את כוחו של היריב כדי להשיג יתרון, אכן, אוהד ניצל את האימפריה הזו ששמה הערוץ השני וחברות ההפקה המרימות ריאליטי והשיג לעצמו חשיפה בפריים טיים!!, כן, לבטח היו כאן קשרים, אביב גפן הצהיר על כך בעצמו "אני מכיר אותו מצוין, הוא הופיע איתי מלא, הוא אחד האנשים הכי מוכשרים שפועלים היום בארץ, וגילוי נאות, אני יושב עליו כבר שנה שיבוא ל The Voice…" בהמשך חותך אוהד קופון נוסף כשאביב גפן אומר כי הוא מקווה שההפקה תאשר להמשיך עימו בחומרים המקוריים שלו, תכלס, מה צריך יותר מכך, אוהד ריין, קיבלת הרגע תוכנית משלך בתוך הריאליטי בפריים טיים, רספקט!!!

אז הערב התוצאה במונדיאל המקומי של הערוץ השני היא אוהד אחת, TheVoice  אפס. בואו נרים בירה לכבוד הניצחון.

אוהד ריין בתוכנית TheVoice

 

אוהד ריין בקליפ הבינלאומי Sunshine

 

אוהד ריין ואסף שלם Sunshine בתמונע

 

אוהד ריין והלופר Sunshine במזרח מערב

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

6 תגובות

  1. שלום יובל, אני מקבלת לגמרי את מה שכתבת “פאק דה סיסטם” אבל אבל ….זה לא אתי, לא הולם. אוהד ריין לא באותה רמה של מתמודדים אחרים וזה ממש ניצול ציני של הסיסטם, על גבם של החבר’ה הצעירים שמנסים את מזלם (ולא ניכנס לשאלה האם זה הפורמט הנכון להכנס לעולם המוזיקה המסחרית) . גם אני הייתי בהופעה בתמונע ,שהיתה נהדרת, ועוקבת אחריו בהופעותיו והופתעתי, לא לטובה, לראות אותו בדה וויס.
    צורמת עודיותר העובדה שזמר מוערך כמו אביב גפן מעיד שעודד אותו להצטרף לדה וויס? מה זה? חברת ההפקה האישית שלו? דווקא הוא שנאבק על מקומו במשך שנים “שם רגל” למתחילים בשביל אינטרסים אישיים שלו (שריין ישיר שירים nקוריים של אביב גפן?!)? וכל שאר הפיגורות בתוכנית מסכימים לזה? לרגע חשבתי שאנחנו צופים בשידור מהכנסת….
    בקיצור, לא פרק שיא

  2. אני בכל זאת חושבת שזה אומר משהו גם על האנשים. עם כל ה (חוסר) כבוד לשיטה. חבל.

  3. disgusting guy..coming to a competiotion as "the voice " and choosing as a mentor the one who is your friend ,out of 4 mentors, and smiling sweetly

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: