סיקור הופעות

דודו יצחקי לא זמר מזרחי…

מופע השקת אלבום בכורה לדודו יצחקי "ללכת רחוק", שלישי, 08.04.2014, מועדון האזור, אורחת – דנה ברגר. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

דודו יצחקי הולך רחוק. צילום: יובל ושילי אראל
דודו יצחקי הולך רחוק. צילום: יובל ושילי אראל

דודו יצחקי זכה לחשיפה באינטרנט בעקבות הקמת אתר ללימוד נגינה על פסנתר, כבוגר אקדמיות מוזיקה בארץ ובאירופה, כמלחין ומבצע במחזות תאטרון, עיסוקים שלא מנעו ממנו לכתוב שירים המבקשים להניח על  השולחן את החוויות, לבטים, תובנות של צעיר שאינו חושש להתמודד ולחשוף את העדפותיו.

דווקא השיר הכי פרובוקטיבי, בועט ומתריס להוויה ההומוסקסואלית בה חי דודו יצחקי – "לא בסדר", המבוסס כולו על אמירות ו"אמרות שפר" בגנותם של הגאים (דוגמת שירת הסטיקר של הדג נחש), לא נכלל באלבום הבכורה, במקומו העדיף דודו יצחקי לשלב לצד שיריו המקוריים גרסאת מחווה\כיסוי לשירה של דפנה ארמוני על פי מילותיו ולחנו של שלום חנוך "היא תיקח אותך".

דודו יצחקי, מופע השקה, האזור. צילום: יובל ושילי אראל
דודו יצחקי, מופע השקה, האזור. צילום: יובל ושילי אראל

בכלל, במופע עצמו העדיף דודו יצחקי, משום מה, לכלול שירים של אחרים במינון שאיננו לטעמי, אכן, אני מבין את הכללת השיר True Coloures של סינדי לאופר, באשר מזמן הפך למעין המנון לקהילת הגאים ברחבי העולם, אכן, אמש היה מועדון האזור מאוכלס ברובו, מעבר לבני המשפחה, קרובים ורחוקים, מכרים וכיוב', בכמה עשרות בחורים צעירים, חלקם מתגפפים ללא בושה, אנשי הקהילה שבאו לפרגן לדודו יצחקי לכבוד השקת אלבומו.

אבל בואו ונתמקד בעיקר, במוזיקה של דודו יצחקי, כן, דודו יצחקי איננו זמר מזרחי, אגב הצהרותיו בעניין זה מספר פעמים במהלך מופע ההשקה, כשציין ששמו מתאים לז'אנר…(עיין ערך דודו אהרון?).

דודו יצחקי ודנה ברגר, האזור. צילום: יובל ושילי אראל
דודו יצחקי ודנה ברגר, האזור. צילום: יובל ושילי אראל

בהאזנה ראשונה לאלבום הבכורה "ללכת רחוק" ההבחנה הראשונית היא השירה הברורה, הקול הצלול והברור שאינו נבלע בהרמוניית כלי הנגינה היושבים מאוד נמוך ומפנים לו מקום של כבוד, יש בהם בתמלילים משום חוויות, רגשות ותחושות אישיות המלוות את דודו יצחקי כנער וצעיר מתבגר על רקע העדפתו המינית והמלווה בהכרה והשלמת או אי השלמת הסביבה עם כך.

רובם של התמלילים מרמזים בעדינות שאוזן נבונה וקשובה תזהה ותזדהה, והמנגינות, הן מגוונות, מניצני ג'אז ועד גרוב לטיני, פופ עדכני ודרמטיות אופראית דוגמת השיר המוביל, שכבר קיים בקליפ דרמטי לא פחות – "אפ'חד", יש גם שיתוף פעולה עם דנה ברגר, רוקרית וותיקה, אני מעריך בהיסוס מה כי מדובר בקשר על רקע לימודי המוזיקה של דודו, שורת מורים מוזיקליים עומדת מאחורי דודו – ריקי גל, דן תורן ומאיר גולדברג.

מופע חגיגי מול סביבה אוהבת ומחבקת, עם חבורת נגנים ומוזיקאים המשתלבים באופן מצוין, בשורת ביצועי שירים מתוך האלבום, שהופק בידי קובי פרחי מאולפני מצלול, וסתם כך (גרסאות כיסוי אמרתי…), הובילו להשקה מוצלחת לאלבום השווה האזנה.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

7 תגובות

      1. יש לך וידאו של הופעות של דנה ברגר? פשוט אני מעריץ את הזמרת הזאת

  1. האם גם על זוג סטרייטים היית כותב שהם מתגפפים “ללא בושה”?

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: