חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

הכרזה – הפרויקט הבינלאומי של דודו טסה

דודו טסה וג'וני גרינווד מרדיוהד משתפים פעולה באלבום חדש - Jarak Qaribak, שיר ראשון שוחרר, האזינו

היוצר והמוזיקאי דודו טסה בשיתוף פעולה עם המלחין והגיטריסט ג'וני גרינווד מלהקת Radiohead באלבום חדש משותף בטייטל Jarak Qaribak, (מערבית: שכנך הוא קרובך) אשר ייצא לאור בתאריך 9 ביוני הקרוב באחת מחברות התקליטים הגדולות בעולם – BMG תחת הלייבל Records Circuit World .

הפרויקט הופק על ידי דודו וג׳וני.כאשר על המיקסים אחראי המפיק והאגדה נייג׳ל גודריץ׳ (Godrich Nigel) אשר עבד עם פול מקרטני, בק, רד הוט צ׳ילי פפרז, ועוד ועוד…

כך דודו טסה על הפרויקט המשותף – "בשנה האחרונה הקלטתי עם ג׳וני גרינווד אלבום משותף ג׳ארק קריבק (מערבית: שכנך הוא קרובך). זהו אחד מהרגעים המשמעותיים שחוויתי בתור מוזיקאי. היום אני סוף סוף יכול לשתף אתכם שהאלבום יצא לעולם ב-9 ביוני. המפגש והסקרנות של שנינו למוזיקה והתרבות הערבית הביאהמהר מאוד את הרעיון לאלבום – שבו אנחנו מחדשים יצירות, ומשתפים פעולה עם אומניםמכל רחבי המזרח התיכון. אנחנו מדינה קטנה בין כל המדינות הערביות והתרבות הערבית ִמנהגיה מושרשים עמוק בתרבות הישראלית. רבים מאיתנו בישראל צאצאים של אנשים שהגיעו לכאן ממקומות שונים מהמזרח התיכון. לא במקרה יום שישי אחר הצהריים היה שיא השבוע בשביל רבים מבני דורי ומשפחתם, כאשר מכל חלון בשכונה שמענו את השירים מהסרט הערבי שהוקרן בטלוויזיה. עבורי זו הייתה חוויה מדהימה להקליט את הפרויקט יחד עם ג׳וני גרינווד האדיר, מהמוזיקאים המשפיעים והחשובים בעידן הנוכחי. וחבר יקר שהחיים הפגישו ביננו. אני מאוד נרגש ומקווה שהקהל הגדול בארץ יוכל להתחבר מחדש לתרבות כל כך קרובה ועשירה שנמצאת בתוכנו ומסביבנו, ומרגיש שבתקופה הלא פשוטה הזו אנחנו עדיין מסוגלים להבחין בתרבות ובדברים המשותפים והיפים שביננו. דודו"

אין זו הפעם הראשונה שדודו טסה וג'וני גרינווד משתפים פעולה בתחום המוזיקה, כזכור דודו טסה והכוויתים יחד עם נסרין קדרי השתתפו בסבב הופעות בינלאומי של להקת Radiohead, סבב שאף הגיע לישראל ונחת בפארק הירקון בתל אביב. גרינווד גם התארח בהופעתו של דודו טסה באמפי שוני לפמי שנתיים והשניים בצעו יחדיו את השיר של הכוויתים – "אשרב כאסכ ותהנא".

באלבום המשותף של השניים שיתופי הפעולה אינם מסתכמים רק ביניהם אלא בשורת שיתופי פעולה חוצי גבולות, המפגיש זמרים ומוזיקאים מרחבי המזרח התיכון, (ירדן, מצרים, סוריה, לבנון..) לביצועים חדשים ליצירות מהתרבות הערבית.

כאמור הרליס הבינלאומי הראשון מתוך האלבום הוא השיר 'Shay Ashufak'  שמקורו באמירויות ובו נוטל חלק הזמר הלבנוני רשיד א־נג'אר. לצידם נוטלים חלק בהקלטה יצחק ונטורה בחליל, יניב טייכמן בעוד, מוסטפה ארנאף בריבאב ונירן בסון בתפקיד הכרוז.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: