כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

שי חזן – זו היא את

הזמר והיוצר שי חזן בשיר הקורא לנשים מוכות לקום ולהיאבק על חייהן, האזינו

הזמר והיוצר שי חזן עובד בימים אלו על אלבום הבכורה שלו. מתוכו הוא משיק היום את השיר "זו היא את" אשר נכתב והולחן על ידו בהפקתו המוזיקלית של ניר יצקן. במילות השיר מבקש שי להעצים ולהרים את כל אותן נשים ההופכות לקורבנות אלימות בידי בני זוגן. המחשבה על טיפול בנושא הזה באמצעות שיר נולדה בליבו לאחר שצפה בחדשות עת דווח על רציחתה של דיאנה דדבייב, האשה השלישית שנרצחה השנה בידי בן זוגה, קורבן המתווסף למאות אלפי נשים שהותקפו או נרצחו בשנים האחורנות.

כך שי על השיר – "הסיפור של דיאנה דדבייב ז"ל פילח לי את הלב. איך יכול לקרות מצב שבו גבר מחליט לקחת את החיים של אשתו? לא משנה כמה לא טוב לכם. זה פשוט זעזע אותי. לצערי יש עוד אלפי זוגות שחיים תחת אלימות מצד בן/בת הזוג ועל כך כתבתי את "זו היא את". המילים בקעו מתוכי בתחילה בשל המקרה של דיאנה דדבייב, ואז בשמיעה נוספת של הסקיצה הבנתי שיש הרבה נשים שחוות אלימות, ולכן החלטתי לתת לשיר פן יותר אופטימי – שייתן כוח ואומץ לאותן נשים לקום, ללכת ולהציל את עצמן. ״תשתגעי תחשפי שיניים זה אצלך בידיים, שום דבר לא יעצור אותך."

על הקליפ אחראים ולדי סוקוריק ותמיר למפרט.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d