קליפים חדשים

כוכבת על מארחים את אור בן מלך – שקיעה הפוכה

כאשר דרים פופ חופן בקרבו ראפ ישראלי, כך כוכבת על ואור בן מלך עם השיר "שקיעה הפוכה"

כוכבת על הוא דואו בו חברים מתי גלעד (ג'יין בורדו, לולה מארש, עוזי נבון) ויובל וילנר (האחיות לוז, גיל בר הדס). יובל ומתי הם חברי ילדות ובמקרה גם שכנים שלפני שנתיים הסתגרו במשך שבוע גשום בחדר, הקליטו איפי ספונטני למדי, שיחררו אותו לעולם והוא זכה לתגובות מעולות בקרב הקהל, תחנות רדיו ומבקרים.

החודש הוציאו את אלבומם המלא הראשון ״פרידות ונישואים״ – ו״שקיעה הפוכה״ אשר נכתב במשותף עם דורון טלמון (ג'יין בורדו), בו מתארח הראפר אור בן-מלך הוא השיר הרביעי מתוכו.

יובל ומתי טוענים כי השיר מתאר סיטואציה של הצעת נישואים לא מתוכננת, כמעט בטעות, ברגע אימפולסיבי ובמצב תודעה מעורפל השיר מלווה בקליפ מושקע חצי מצולם חצי מאוייר בבימויים של עמיאל קסטנבאום ושקד רגב, שעוזר להיכנס למוחו ההוזה של נער מאוהב.

אני טוען כי "שקיעה הפוכה" הוא בדיוק מה שהגדרתי בכותרת המשנה כאן – "דרים פופ החופן בקרבו ראפ ישראל" עוקצני מחד ומלטף מאידך…

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: