כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

מיה דגן – איזו מדינה

מיה בביצוע חדש לשירו של אלי לוזון, יש טוויסט בעלילה, הפעם בנימה חיובית, צפו בקליפ

השיר "איזו מדינה" שכתבו והלחינו יחדיו יוני רועה ואלי לוזון בשנת 1986 הפך כבר מזמן לאבן דרך והמנון בשדות הזמר הישראלי, לא אחת נעשה בשיר הזה שימוש כדי להצביע על מחדלים או הישגים במדינה. כעת לוקחת השחקנית מיה דגן את השיר ומגישה ביצוע אישי הצבוע בצבעים מעט שונים. ומוסיפה לו עוד כמה שורות מתוך שיר אחר – "אין לי ארץ אחרת" שנכתב על ידי אהוד מנור, הולחן על ידי קורין אלאל והוקלט לראשונה על ידי גלי עטרי באותה שנה בה יצא הלהיט של לוזון. התוצאה הסופית היא שיר מחאה. אקטואליה במיטבה.

מיה החוגגת השבוע את יום הולדתה ה- 45 אמרה עם שחרורו הגרסה החדשה לשיר – "כאזרחית שאוהבת את המדינה שלה ורואה אותה כואבת החלטתי לחדש את השיר הזה. מתוך רצון שיהיה פה טוב. ומאהבה לארץ המהממת שלנו. כי אין לנו ארץ אחרת. לטוב ולרע. ואני מאושרת להיות פה ולחגוג פה את היומולדת 45 שלי."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: