קליפים חדשים

איילה אינגדשט – סע

שיר נוסף מבית היוצר המדהים של איילה אינגדשט, הפעם בלדה בשם "סע"

אחרי שאיילה אינגדשט השיקה בקיץ האחרון את השיר "בשכונה ממול" שהיה  מעין מסע זכרונות בנוף ילדותה, היא חוזרת אלינו כעת עם שיר חדש שאף אותו היא כתבה והלחינה, כאשר אריאל הורוביץ נמצא לצידה לאורך תהליך היצירה ואילו  עופר מאירי המוכשר לוקח על עצמו את פרק ההפקה המוזיקלית. השיר החדש – "סע" על פי דבריה של איילה עצמה "…מבטא התמודדות בתוך מערכת יחסים, כאר האישה בשיר למעשה מאפשרת לבן הזוג לצאת אל העולם כדי לגלות את עצמו שוב ולזכור מי הוא בכדי שהקשר שלהם לא יהיה כבול. צעד שמגיע ממקום שבו היא מאוד בטוחה בעצמה, בקשר שלהם. שניהם מגיעים להבנה שאין הרבה שם בחוץ, שיש להם בית אך עומס החיים הכריע ופיזר קצת את הקשר. השיר גם מתאר תהליך התבגרות כנה,אמיתי ואמיץ בתוך הקשר הזוגי האישה נותנת לבן הזוג שלה תנועה בתוך המרחב האישי שלו."

השיר היושב על ביט רפטטיבי המזכיר במעט את מקצבי הבוסה נובה על פי צבעי כלי הנגינה מהווה בסיס לקולה המשובח של איילה היוצר את ההעמדה הנכונה לטקסט ופירושו, שיר שמהווה נוף שונה בתוך בליל היצירות הגנריות העוטפות אותנו על בסיס יומי, סוג של רקפת טבעית, פראית וענוגה בין סבך שיחים טורדני…תאזינו, לבטח איילה תשבה אתכם גם כן.

את הקליפ יצר ביים ערך והגיש זוהר רון.

.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: