כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

פסטיבל Meshulash #2 – החגיגות נמשכות

חזרנו אל ה-Per'e-Mer'e, המתחם החדש של הפאפאיתו לחלק שני בפסטיבל החודשי – "Meshulash" המאחד בערב הופעות אחד שלוש יוצרות מהקשת המוזיקלית בארץ והחודש – Nomke, מיקה שדה ויעל דקלבאום.

מיקה שדה על הבמה. צילום תומר שדה
מיקה שדה על הבמה. צילום תומר שדה

ולמי שלא היה איתנו, תקציר הפרק הקודם – בחודש שעבר השיקו הפאפאיתו את מתחם הבר הופעות החדש שלהם בשם ה-Per'e Mer'e, בערב הראשון בסדרת המשולש עם שלוש הופעות של רותם אור (Totemo) המגיעה מעולמות ה-Trip-hop וה- Ambient האלקטרוניים, מאיה איזקוביץ מכיוון הפולק-פופ ואבבה דסו (Aveva) עם מוזיקת סול שורשית.

והנה באמת הגיע שוב יום חמישי, חודש אחרי האירוע הקודם ואנחנו שוב בדרום תל אביב על גבול יפו, שדרות סלמה ואליפלט, מוסכים ביום, שערי מתכת בלילה, חניה יש אם מחפשים, החנינו הלכנו קצת רק בשביל לגלות שמול הכניסה ל-Per'e Mer'e יש חניון ציבורי בחינם (איך זה שלא שמנו לב אליו בפעם הקודמת?) וכמו לפני חודש גם עכשיו הבסים העמומים ליוו את דרכנו אל המקום, ככה זה שהרעיון מאחורה הוא לתת תחושה של פאב מינגלינג כזה בין הופעה להופעה, אז גם מביאים DJ שייתן לנו קצב, אנחנו כבר בפנים, ישר בכיוון הבר, בירה קרה לקיץ חם ומשם להתערבב בקהל.

Nomke על הבמה. צילום תומר גילת
Nomke על הבמה. צילום תומר גילת

תשע בערב מתחילים את ערב ההופעות עם Nomke על גזרת הפופ-רוק האלטרנטיבי, מגובה בארבע מוזיקאיות נוספות – שלי לוי, נופר תום, מאיה אברמובסקי ורותם פרימר, ארבעים דקות של מוזיקה מלאה רוח נעורים ובעיקר שירי רוק בועטים לקוחים משלושת האלבומים של נומקה ומהרביעי שבדרך.

Nomke על הבמה. צילום תומר גילת
Nomke על הבמה. צילום תומר גילת

ואנו חוצים ז'אנר אל מחוזות הפולק ואל מיקה שדה והיוקלילי מהמרחבים הגדולים באמריקה, מאחורי מיקה כבר שלושה אלבומים שאת האחרון הפיק אוראל תמוז בן זוגה שגם מלווה אותה על הבמה ביחד עם עמנואל סלונים ואלכס רוטמן.
האלבום הרביעי שבדרך הוא כנראה המסקרן מכולם וסנוניות ראשונות נוגנו בפנינו על הבמה, האלבום "My Emotion" לפי מה שכבר הספקנו לשמוע יותר אלקטרוני מקודמיו, על אף שרוח הפולק נושבת במפרשיה של מיקה סגנונות מפולקלורים אחרים בעולם נכנסו לתמונה וביניהם השפעה יפנית (Light of gold) וגם אפריקאית בקטע סיום שהשאיר אותנו המומים.

מיקה שדה על הבמה. צילום תומר שדה
מיקה שדה על הבמה. צילום תומר שדה

מגיעים לחלקו השלישי והאחרון של הערב, יעל דקלבאום לשעבר הצלע השלישית של הבנות נחמה ובשנים האחרונות ידועה אף יותר בעולם עם פרויקט "האימהות" בו היא מאגדת על במה אחת נשים מרקעים תרבותיים שונים למופע המאדיר את הכח הנשי ואת החיבור השורשי אל האדמה.

יעל דקלבאום. צילום תומר גילת
יעל דקלבאום. צילום תומר גילת

ההופעה על במת הפאפאיתו הייתה הפעם ללא האימהות אך עם הרכב נשי מנצח אבל באמת לא צריך יותר שיעל דקלבאום על הבמה עם רוח הסיקסטיז שעוטפת אותה ואת סביבתה. גם יעל בדרך לאלבום חדש – "Women Of The World Unite" הממשיך את קו קודמיו ואנחנו מלאי אנרגיה גם אחרי שלוש שעות של הופעות, המוזיקה של דקלבאום תמיד סוחפת בעיקר אם הסגנון השולט הוא הריתם אנד בלוז וזמרת כמו יעל שמוציאה אותו בשיא העוצמה ועם המון רגש.

יעל דקלבאום. צילום תומר גילת
יעל דקלבאום. צילום תומר גילת

וזהו, הגענו לסופו של הערב, כמעט אחת בלילה והאורות על הבמה כבים, פתאום גם העייפות של כל השבוע נזכרה להודיע שהיא קיימת וגם זיכרון מחריד על מיקומו הגיאוגרפי של הרכב שלי, תזכורת מעכשיו לחודש הבא, המשולש השלישי כבר בתכנונים סופיים ויהיה על טהרת ההיפ-הופ והאלקטרוני עם Damsel Is Depressed, עדן דרסו ונגה ארז. מומלץ כמובן להגיע.

קטעי וידאו מהמופעים

 

 

 

תומר גילת

יליד רחובות שעבר לרמת גן , עורך מוזיקלי ו-DJ בעבר אמן, מעצב ומנהל קראיטיב בהווה. צלם מוזיקה, כתב ומנהל מגזינים דיגיטליים.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d