סיקור הופעות

מסע הלהיטים של אברהם טל

אברהם טל כבש את האמפיתאטרון הרומאי העתיק בקיסריה עם פתיחת סבב ההופעות "מטייל ברחבי הזמן" הרצוף בלהיטי זהב. אורחת – נרקיס. השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין הגיע עד קיסריה כדי להביא את המראות והרשמים, ליל חמישי, 31.05.2018, רפורטז'ה.

אברהם טל בקיסריה. צילום: טוני פיין

רגעים מרגשים מאד נרשמו אתמול בהופעתו של אברהם טל בקיסריה שפתחה את סיבוב ההופעות החדש שלו  "מטייל במרחבי הזמן" מלווה בלהקת נגנים מצוינת, תאורה ותפאורה מרשימים כבש טל את קיסריה שהתמלאה עד אפס מקום עם קהל של 4000 צופים נלהבים, טל פרש בפני הקהל מסע מוסיקלי של 20 שנות יצירה החל משוטי הנבואה ועד היום, שורת  להיטים אשר הפכו זה מכבר לפס קול של הציבוריות הישראלית והקנו לו את מעמדו כאחד מהיוצרים הבולטים והייחודים בצמרת האמנים בישראל,

לקראת סיום המופע הקדיש אברהם  את השיר "אור אלון" שנכתב על ידו לזכרו של אלון בקל שנרצח בפאב הסמטא לפני שנתיים  למשפחת בקל שנכחה בקהל.

עוד הפתעה שציפתה לבאי המופע הוא ביצוע משותף של אברהם טל עם הזמרת נרקיס. השנים ביצעו את שירה של נרקיס  "שדות". החיבור נולד בהתכתבות  לילה בסטורי . אברהם הציב בפני נרקיס "challenge" להתארח אצלו בקיסריה לאחר ששמע את השיר שלה ברדיו והיא השיבה לו מיד – אני באה.

קטעי הוידיאו באדיבות ארבל תקשורת במאי : בני כרמלי

 

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: