סיקור הופעות

העולם של ניל

ניל פרידלנדר, מוזיקאי יוצר ומבצע משיק את אלבום הבכורה Movements Into Language במועדון האזור בתל אביב, רביעי, 31.01.2018. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל, מצלמה נוספת – שילי אראל.

ניל פרידלנדר, השקה. צילום: שילי אראל

בהאזנה ראשונה לאלבום הטרי אתה חושב ואומר לעצמך, זה הצליל הנכון, ביט אלקטרוני שנע בין מחוזות האמביינט והצ'יל העכשווי לבין דרים פופ אלקטרוני. ניל, מוזיקאי יוצר המגיע לתל אביב מירושלים יצר שמונה רצועות מוזיקליות בהפקתו של אביב משולם המהוות מעין סיפור חיים או חשיפה בשפה הנכונה, ניל שעבר בחייו מהפך מתלמיד בישיבה למוזיקאי שחי בעיר העברית הראשונה מנסה באמצעות הטקסטים המגששים לפרוק את החוויות שמעצבות את דמותו, את כל אלו הוא עוטף בסאונד של אלקטרו פולק מלוכלך במקצת אך מעוצב נכון, עניין המושך את האוזן לעצור ולהאזין.

אמש כאמור חגג ניל פרידלנדר את יציאתו של אלבום הבכורה כשהוא מלווה בצמד נגנים שהם אביב משולם בגיטרה חשמלית ואפקטים, מיקסר ומיקלדות וסתיו ליפיץ בתופים אלקטרונים וכלי הקשה אל מול מועדון המלא בחברים רבים שבאו "להרים" ולחזק את המוזיקאי במופע שבמהלכו אירח ניל כמה אורחים – הזמרות היוצרות רז שמואלי ועינב ג'קסון כהן, המוזיקאי עודד שכטר והנשפנית עידית מינצר.

במהלך המופע שנמשך כשעה הגיש ניל את שירי אלבומו כאשר האורחים מתכבדים גם בביצוע מהחומרים האישיים שלהם לצד הדואטים מתוך האלבום.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: