סיקור הופעות

צלצולי הענבלים

ערב מחווה והצדעה לאמנים ותיקים בתרבות הישראלית האתנית שליוו את פעילות תאטרון המחול  "ענבל", אורחים – ציון גולן, רביד כחלני, אביהו מדינה ואיתמר כהן. ראשון, נר שני, 25.12.2016 מרכז דוהל בשכונת התקווה. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

איתמר כהן, מחזיר את האש לחבורה...צילום: יובל אראל
איתמר כהן, מחזיר את האש לחבורה…צילום: יובל אראל

נר שני

אמנם זלביה, סופגניות ולביבות לא חולקו בכניסה למרכז דוהל אמש, אך חום לבבי רב היה באוויר ובאווירה. כאשר מנהלי תאטרון המחול "ענבל" מיסודה של שרה לוי תנאי בחרו לערוך לראשונה ערב הוקרה, מחווה והצדעה לשורת אמנים מגוונת בתחום התרבות הישראלית האתנית, כולם גיבורי תרבות מוכרים ומכובדים כמעט בכל מסגרת אפשרית.

הערב אליו זומנו אף מנהלי עמותת "אעלה בתמר" שנערך בהנחייתה של גלית גיאת (הי, חצי תימניה) כלל טקס הענקת תעודות ההערכה והוקרה בידי דוד קאפח יו"ר הנהלת ענבל, ארנון גלעדי המשנה לראש העיר ואביגדור קהלני תימני וגיבור ישראל. התעודות הוענקו לבמאי הטלוויזיה והקולנוע חיים שירן אשר בין היתר שימש כמנהלה של להקת ענבל ואחראי על הקמת המרכז האתני הרב תחומי במתחם סוזן דלל. למוסיקאי והזמר שלמה בר אשר בין יתר פעילותו כתב מוסיקה ליצירות המחול בתאטרון ענבל ואף השתתף ביצירה "סג'רה".  לשחקן התאטרון והקולנוע גבי עמרני שהיה חבר בלהקה במסגרת מסעה המפורסם מעבר לים. לרקדנית, הכוריאוגרפית והזמרת בת הלהקה לאה אברהם. המלחין והזמר חתן פרס ישראל אביהו מדינה.

רביד כחלני מחזיר תקווה לשכונה...צילום: יובל אראל
רביד כחלני מחזיר תקווה לשכונה…צילום: יובל אראל

איך זה שכוכב

החלק היותר מרחיב לב בערב אשר הופק בידי צוות תאטרון מחול ענבל, היה סדרת ההופעות שנפתחו עם הופעתו של ציון גולן ולהקתו, המשיכו עם קטעי מחול של מלכה חג'בי מבכירות הרקדניות והכוריאוגרפיות של להקת המחול, עם הופעתו של רביד כחלני וימן בלוז ונחתמו בהופעתו של אביו מדינה, אך לטעמי את ההצגה גנב לא אחר מאשר איתמר כהן, בימים אלו בן 80, המוכר כאחיו של שלמה "סולימן הגדול" כהן מ"חבורת האש" כדודם השוהה לרוב באמריקה של פיני "חופני הגדול", יזהר וורדינה כהן, ומי שמזוהה יותר מכל עם שירם של יחיאל מוהר ומשה וילנסקי כסולן להקת הנח"ל – "רחל רחל", שעלה לבמה על פי הזמנתו של אביהו שזיהה אותו בקהל.

תימנים וחגים הולכים ביחד, קחו את שלל הלהיטים במקצבים התימניים לסוגותיהם שבוצעו במהלך הערב, מהדעסות המסורתיות של ציון, דרך הוייב האתני עולמי של רביד עובר דרך הבלדות המיתולוגיות של אביהו, אך קול הפעמונים הצלול של איתמר סחף את הקהל ועשה את הערב למיוחד במינו, פעם ראשונה שאני שמח על הליכה בגשם בשכונת התקווה, אפילו שלא היו זלביות…

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: