סיקור הופעות

פיצה עם שוקו

המופע של להקת מונטי פיורי בחצר התדר בבית רומנו, מוצ"ש, 06.08.2016. נכח, תיעד ומדווח – יובל אראל.

איתמר פינצי ומונטי פיורי בתדר. צילום: יובל אראל
איתמר פינצי ומונטי פיורי בתדר. צילום: יובל אראל

החדשות הטובות מן הסתם הן המעבר של תחנת הרדיו האינטרנטית ומרכז התרבות העכשווית באורבניה של גוש דן למושב של קבע, אחרי שש שנות נדודים שהחלו בסמטה מול בית הכנסת הגדול של תל אביב (מה שכיום קרוי בפי העם "פורט סעיד"), מתמקמת תחנת הרדיו התדר בחדר העשוי ברזל ואבנים מוצקות בתוך המבנה המנדטורי של בית רומנו עם כוונות אמיתיות להפוך לתחנת שידור קבועה המשדרת במשך כל השנה.

איתמר ונגה דויזון, מונטי פיורי. צילום: יובל אראל
איתמר ונגה דויזון, מונטי פיורי. צילום: יובל אראל

ייחודה של התדר היה תמיד ויהיה תמיד מעבר לווייב המפוזר בחלל האוויר האינטרנטי והממשי, קיומן של הופעות ואירועי תרבות בדגש מוזיקלי. אחרי פתיחת המקום המתחדש בשבוע שידורים רצוף הגיע העת לתת טעימה מהנדבנות הידועה של חבורת התדר ובעת האחרונה גם האיש שמסוגל לדבר אל העגבניות, אייל שני, שפתח סניף ממטעמיו בקומה השנייה של הבניין, מאפשר לאורחיו לטעום מהצלחות המצוירות מזון שבמסעדתו בעוד הם משקיפים לעבר ההמולה הבריאה המתרחשת בחצר. צעד נוסף שעשה שני יחד עם התדר הוא פתיחת פיצריה עם טבון אמיתי מאחורי תחנת הרדיו.

לכבוד חנוכת הטבון על בצקיו, עגבניותיו וגבינותיו, הוזמנו חברי להקת סרף הישראלו איטלינו "מונטי פיורי" לצין את האירוע במופע שקיעה.

איטלקים בתדר, חגיגת פיצה. צילום: יובל אראל
איטלקים בתדר, חגיגת פיצה. צילום: יובל אראל

במשך כשעה בעוד המוני האורחים  מרטיבים כרסם בבירות ומשקיעים ערימות בצק וגבינות טובלים ברסק עגבניות במערכת העיכול האישית, פצחו איתמר פינצי ואסא רביב, הם הם השרידים המקוריים של מונטי פיורי המהוללה שהייתה במעין מנוחה בעונת החורף, עת פינצי עשה את ימיו ולילותיו בברלין שטרסה, מגובים בחבורת נגנים חדשה (אח אח אח געגועים לאור אדרי…)  בשלל מהמיטב של להיטיהם האיטלקיים לשמחתם של האורחים בחצר.

בעוד הפועלים מזיעים עצמם ליד הטבון האיטלקי החדש אני יכול רק לאמר בכוונה עצומה, כי הייתה זו רק יריית הפתיחה של מעלולי התדר לעונת הקיץ הנמצאת בעיצומה!!!

בקטנה – יש לי קילומטראז' של פיצות, מצפון איטליה עבות ומלאות ברוטב, מהדרום דקות, קריספיות ומאתגרות תוספים, פיצות מזרחיות, פיצות אמריקאיות, אפילו פיצת קיש מלאה בחצי תכולת המקרר, תזכרו שבסופו של יום פיצה מסוכנת לבריאות, תאכלו קולרבי!!!

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו, אותו אחד בשני עולמות…

 

 

אלבומים, מוסיקה

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: