סיקור הופעות

קול שני וחמישי

ערב יוצרים ומבצעים, חוגגים את פרוייקט "קול שני וחמישי"- הקלטות אנלוגיות על טייפ סלילים, חמישי, לילה, 24.10.2013, תאטרון תמונע, מדווח במילים, תמונות וצלילים – יובל אראל.

זוהי שעתם של הסלילים, תמונע. צילום: יובל אראל
זוהי שעתם של הסלילים, תמונע. צילום: יובל אראל

כאמור, "קול שני וחמישי" הפרוייקט הייחודי של קובי פרחי מאולפן ההקלטות "מצלול" החל לפני כשנה, מיזם מיוחד במסגרתו מוזמנים אמנים יוצרים ומבצעים להקליט מספר משיריהם באולפן בטייק אחד ושוטף, על גבי טייפ סלילים אנלוגי, ללא התערבות, מיקס ומאסטרינג, עריכה ושכפול דיגיטאלי. אחרי מספר חודשים של הקלטות, מיטב משתתפי פרויקט "קול שני וחמישי" עולים לבמה ומבצעים את השירים הנבחרים בהופעה חיה.

אכן מדובר בפרויקט שהינו מיזם יחודי במסגרתו האמנים מקבלים זמן הקלטה באולפן אנאלוגי, על טייפ סלילים "כמו פעם", ללא עריכות או טייקים חוזרים, רק הדבר האמיתי, השירים מועלים לאחר מכן מדי יום שני וחמישי לבלוג הפתוח לקהל הרחב. באמצעות פלטפורמת סאונדקלאוד ולעיתים אף מתועדות ההקלטות החיות ביוטיוב. חתך האמנים מגוון, הן בסגנונות היצירה והן ברמת החשיפה שצברו, מיוצרים בתחילת הדרך ועד מוזיקאים שכבר "עשו זאת" בסצנה.

מיכל לוטן, קול שני וחמישי. צילום: יובל אראל
מיכל לוטן, קול שני וחמישי. צילום: יובל אראל

אמש התקיים ערב הופעות חגיגי בסימון "קול שני וחמישי" בתארטון תמונע במהלכו השירים והאמנים נפגשו עם הקהל. המוזיקאים שנטלו חלק בערב – גדי אלטמן, הצמד רני ואיילנד, רועי לביא, גיטלה, צביקה פורס, שים, אופיר סומברג, שירי גולן, רונן גרין, דניאל דור, איתי מזילו, טלוי, הילי בוימל, מיכל לוטן, דודו יצחקי, יניב שמלצר, ענת בן חמו, עדי כהן.

טלוי, קול שני וחמישי. צילום: יובל אראל
טלוי, קול שני וחמישי. צילום: יובל אראל

את התחושה והעמידה על ההבדלים היטיב להעביר ולהציג צביקה לורבר, הלו הוא צביקה פורס, אשר לא מזמן השיק את אלבומו Petite Nature שהופק בידי בן ספקטור, אחד מאשפי הדיגיטל מיוזיק כיום, לדברי צביקה, ההבדל מתבטא בכך שבניגוד לאלבום בו נעשים חיתוכים, עיבודים, עריכות, הדבקות ושכפולים באופן דיגיטאלי על מנת לחדד ולהעשיר את הצליל הסופי, הרי שבפרוייקט של קובי פרחי האמן ניצב נטו, הוא וכלי הנגינה, אל מול המיקרופון וטייפ הסלילים, הכל מבוצע בטייק אחד רצוף.

צביקה הגיש לקהל ביצוע על גבי פסנתר הכנף של תאטרון תמונע לשירו For Breaking my heart הנחשב ובצדק לאחד הקטעים האיכותיים מאלבומו, לא התאפקתי, הסמארטפון נשלף ותיעד את הביצוע, בטייק אחד…

ולפני הסיום עוד משפט אחד, סוג של חפירה – במהלך הערב נחשפתי לכמה אומנים יוצרים ומבצעים איכותיים, חלקם אמנם כבר הספקתי להכיר, את חלקם שמעתי לראשונה, אם הייתי נאלץ להיזרק באי בודד, הייתי דורש מכמה מהם\ן להגיע יחד עמי…

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

3 תגובות

 1. מתי תהיה עוד הופעה? קשה לתאר את ההתרגשות באוויר.
  כל כך הרבה אנשים מוכשרים, כל כל הרבה חלומות.
  קסם של הופעה.

 2. הלגל vxkhk הימני ב TASCAM 32 מורכב הפוך הסליל לא יכול להתנגן באופן כזה מי שמבין ישר רואה…

  1. makyabella – תודה ! בשאיפה חוזרים לפעילות בקרוב וגם קובעים תאריך להופעה !
   ודן ההערה נכונה 🙂 בסך הכל תפאורה אבל אתה מוזמן להעיר לנו בלייב בפעם הבאה 🙂

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: