כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

אני ושולה בתדר…

חגיגה דרום אמריקאית בתדר בית רומנו, מופע איחוד מפתיע ללהקת אטרף – אני ושולה בחצר עם רובנס וכל ההרכב. מוצ"ש 28.09.2013. נכח, צילם ומדווח – יובל אראל.

רובנס ושולה בתדר. צילום: יובל אראל
רובנס ושולה בתדר. צילום: יובל אראל

הפוסט הזה יהיה קצר אבל מלא בגרוב קאריבי, זוכרים את להקת אטרף? זוכרים את שולה בחצר? אחורה וקדימה, קדימה ואחורה? אטרף, להקת הרוק הלטינו קאריבי שפעלה כאן לפני 20 שנה הפתיעה במופע איחוד חד פעמי (?) כאשר במסגרת החגיגות לקראת סיום העונה של רדיו בר תדר בבית רומנו, שנערכו אמש בסגנון קאריבי ולטיני, עלתה הלהקה על חבריה לבמה והרימה את הקהל בסלסה בלתי פוסקת של חמישה מלהיטיה הגדולים, שולה פתחה ושולה גם נתנה את ההדרן.

אני ושולה בחצר, אחורה וקדימה וקדימה ואחור, שולה! אני שואל, הגעתי מעפולה! היא עונה, וגם שילמו לך? אני שואל, בוודאי חבר! היא עונה, אני ושולה בחצר, מתנדנדים אל תוך הלילה, החתולים בין הפחים, וגם לי קר בפנים…

אטרף הייתה ועדיין הנה ניסיון כמעט חד פעמי ליצור בתוך הצליל הישראלי המקובל מוסיקה בהשפעה לטינית המשלבת סלסה ומוסיקה קובנית בנגיעות של ג'אז ורוק.

אטרף, תדר. צילום: יובל אראל
אטרף, תדר. צילום: יובל אראל

אחרי שהחגיגה הסתיימה ורובנס וחבריו ירדו מהבמה שאלתי אותו שאלה אחת "אז מה רובנס, הקהל הדליק אתכם, אתם חוזרים?" רובנס, עדיין המום משטף האהבה שהמטיר עליו הקהל הרב שגדש את חצר בית רומנו ענה לי "כן, חוזרים".

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

3 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d