סיקור הופעות

הקונפליקט של קאשי

מופע השקאשי לאלבומו השני של רועי קאשי – "הקונפליקט", 19.09.2013, מועדון האזור, אורחים – נצ'י נצ', פילוני, רפי בר כץ, שחר סוויסה, מיכאל גריילסאמר, קוואמי. נכח, חש ת'גרוב, צילם ומדווח – יובל אראל.

השקאשי באזור. צילום: יובל אראל
השקאשי באזור. צילום: יובל אראל

זה לקח כשמונה שנים מאז השיק רועי קאשי, אמן הגרוב, היפ הופ והראפר המקומי, את אלבומו הראשון "יוצא החוצה", כדי לשחרר לאוויר העולם את אלבומו השני "הקונפליקט", אלבום בו פורש קאשי את משנתו הרעיונית, מחשבתית, לכדי מילים וצלילים המכריחים ומאלצים אותך להניע את הגוף תוך כדי הקשבה למסרים.

התהליך הארוך בדרך לאלבום זה היה משולב ומלווה בקונפליקט העוטף את דרכו המוזיקלית, סוג של צומת דרכים וחיפוש פנימי מול האני לעומת העצמי, שילוב מרתק של מוזיקת עולם, היפ הופ, השפעות שבטיות וריפים אגרסיביים מעולם הרוק, לצד מוטיבים מזרחיים מציגים אלבום איכותי, סוג של "אולד סקול" לסצנת ההיפהופ החיובית, המלודית, ללא גאווה מיותרת ועם שליטה מצויינת בנבכי השפה הנקיה.

הרבה ידיים הוכנסו לתבשיל הזה בו התערבב הקונפליקט לכדי אלבום שלם ומגוון – המפיק המוזיקלי של הפרויקט הוא דני "פילוני" קרק, שותפים נוספים –  בנו הנדלר, אורי שוחט, וג'וני גולדשטיין. יחד עם הנגנים אייל שפינדלר בגיטרות, עדי הר בגיטרת בס ותומר צדקיהו על התופים רובו של האלבום הוקלט בסשנים חיים באולפן.

רועי קאשי, ראפר מזן אחר. צילום: יובל אראל
רועי קאשי, ראפר מזן אחר. צילום: יובל אראל

באווירת חג מעוטרת בכמה שמות מעולם המשחק והמוזיקה, עם קריצה קטנטנה למירוץ לראשות העיר התקיים אמש המופע החגיגי לציון השקת האלבום בסימן "השקאשי", ערב שנפתח בטחינת מח עם תקלוט של סאבו מחבורת סוליקו ומופע ריקוד מטורף היווה אות הפתיחה לחגיגה של צלילים, קולות, ריקודים והנפת ידיים מלאי שמחה וצהלה עם עלייתו של קאשי לבמה מעוטרת השטיח של מועדון האזור.

מופע שכלל סט ליסט עשיר עם שירים משני אלבומיו של קאשי לצד ארוח מגוון, כמקובל בקהילות ההיפ הופ, של שלל אורחים מכובדים ומרקידים – הראפר נצ'י נצ', המפיק דני "פילוני" קרק, החלילן רפאל בר כץ, הראפר שחר (ש"ס) סוויסה, היוצר והכנר הגרובי מיכאל גריילסאמר, והאיש והמילים – קוואמי, כל אחד מהם אושפיזין בפני עצמו הפכו את המועדון לסוכת חג עולצת וחוגגת.

רק צריך לזכור כי מעבר לשמחה, העליצות והאופוריה המלווה את החגיגקאשי הזו מסתתרים תמלילים לא קלים לעיכול, ראיית עולם צלולה ומפוקחת תוך כדי רצון לקלוט את החיוב ולא השלילה.

קאשי, לבטים וחיפוש פנימי. צילום: יובל אראל
קאשי, לבטים וחיפוש פנימי. צילום: יובל אראל

הבחירה שלי בשיר הנושא "הקונפליקט" עם סימני השאלה הגדולים –

זה הַקונפליקט שֶנמצא בְּתוכי\ וְאותי מלווה בְּכֹל צעד\ טוב או רע הוא איתי\ שְנֵי קולות בְּתוכי\ מלווים שירתו של אֶחָד\ אז כמה שֶאֲנַסֶה לַעֲמוד איתן\ כמה שֶאֶחְשוב שיש מסלול מְכוּון\ כמה שֶאֲנַסֶה להיות יותר מְאוּמן\ כמה שֶאָבין יותר עולמי יִקְטן…

סט ליסט – בא בקלות, יוצא החוצה, בתוך הבלגאן, מישהו כמוך, רוח, קונפליקט, כל המתח (נצ'י נצ'), לא מפסיק להתרגש, עולם שיראה כמוך (פילוני ורפי), איפה לאן (פילוני ומיכאל), לא צריך יותר מידי (מיכאל), יאללה בואי (מיכאל), הלוליה, מנוע, מי אתם (ש"ס), רננו צדיקים (ש"ס וקוואמי), תנו לי לתת (קוואמי), מתחת ביתה, בואי ניקח דברים.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע – צילום יובל אראל

ועכשיו לגלריות הצילום המצויינות של טוני פיין, האיש מהרדיו, הבנדנה והמצלמה – נצ'י נצ' ,  ש"ס שחר סוויסה ,  מיכאל גריילסאמר  ,  קוואמי  ,  רפאל בר כ"ץ   ,  דני "פילוני" קרק ,  רועי קאשי  ,  קאשי – ההרכב.

וידיאו – הקונפליקט

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: