סיקור הופעות

הפסאז' התימני

הפסאז' באלנבי 94, פעם חנות תקליטים (ויניל) מהגדולות בעיר, כיום (28.06.2013) קומפלקס המחייה את שנות החמישים כבאר בילויים ומופעים, פותח את עונת הקיץ בחאפלה תימנית עם לירון עמרם, הפנתרים, שי צברי ורקדנית בטן, היה אהווה…צילום: יובל אראל.

לירון עמרם ושי צברי, פסאז'. צילום: יובל אראל
לירון עמרם ושי צברי, פסאז'. צילום: יובל אראל

הבלוג מזהה מוקד חדש, צעיר ותוסס שעומד לאיים על ההגמוניה של כמה ממועדוני ההופעות האלטרנטיבים, העצמאיים, בשוליים, הפסאז', קומת המרתף בבניין המשרדים ברחוב אלנבי 94, לפני הרבה שנים שכנה במקום אחת מחנויות התקליטים מהגדולות בעיר "גל-רון", שהיוותה מקור סיטונאי לחנויות הבוטיק, הזמן עשה את שלו, החנות שינתה שמה ל"אלגרו" והספיקה לנדוד בעיר ממקום למקום, וכעת הקומפלקס אליו צריך לרדת במדרגות מהרחוב כולל מספר נקודות בר, אוכל ורחבה גדולה המשמשת להופעות ריקודים ובכלל, זהו הפסאז'.

היום קבלת השבת אחר הצהריים הייתה בסימן פתיחת עונות החאפלות המקומיות, הופעות וחגיגת אוכל ושתיה, הכיוון מצביע על ימי שני ורביעי כימים שיתנקזו אליהם ההופעות החשובות, או שלא, שותפות מסויימצת עם רדיו EPGB ניכרת במקום המיטיב לשמר ישן ומחודש בצו האופנה של שנות החמישים במאה שעברה.

אז מה היה לנו? תערוכת איורים וציורים ועבוודת גרפיות של המעצב חן מכבי, תקלוט של יבגני צ'רטקוב, הרוסי הכי מזרחי בעיר, הופעה של לירון עמרם והפנתרים שארחו את שי צברי, האיש, הקול והחגיגה, את כל אלו עיטרה אורית סוכרי, רקדנית בטן מפתיעה, אהווה אמרתי כבר?

ואתם\ן תנו מבט בגלריית התמונות, כוונו את הווייז למקום, הוא יהפוך ללהיט הקיץ (כמובן שלצד התדר ושאר מועדוני\פאבי תא השטח בין לבונטין-אלנבי-לילינבלום-רוטשילד.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: