סיקור הופעות

שתמשרה שולטתת!!!1

דיווח מפסטיבל שתמשרה השלישי, רוטשילד12, מונוקרייב. שישי 12.04.2013, נכח, הזיע, מדווח, מצלם ומתעד – יובל אראל.

הבילויים, שתמשרה. צילום: יובל אראל
הבילויים, שתמשרה. צילום: יובל אראל

תל אביב, שישי בצהריים, שמש חמימה של חודש אפריל מוציאה את התושבים לשוטט בעיר ולחפש אטרקציות, חלקם כבר יודעים ומכווינים עצמם להגיע, חלקם עוברי אורח השומעים את הצלילים, מציצים, רואים כי טוב ונוכחים, מצטרפים, פסטיבל שתמשרה – 12 שקלים כניסה, 12 הרכבי מוסיקה, 12 שעות נון סטופ ברוטשילד 12, המתכונת המוצלחת חזרה בפעם השלישית לתל אביב בהפקה משולבת של רוטשילד12 ומונוקרייב.

כשהסצנה גדושה בפסטיבלים, במיוחד בתקופת האביב וחגיו, בכל רחבי הארץ, הרים, יערות וחופים, אנשי תל אביב נותנים את התשובה המוחצת, המתומצתת והמרוכזת, חיבור אקלקטי בין הרכבים מוכרים מהסצנה העצמאית, הרכבים שכבר הפכו למותג מוסיקלי וכמה נסיונות חדשים. כך הבלוג אוהב את העיר – פסטיבל שתמשרה השלישי יוצא לדרך.

Dead Slow, ניצן ורועי. צילום: יובל אראל
Dead Slow, ניצן ורועי. צילום: יובל אראל

אחסוך דיווחים איך ההוא ניגן ואיך ההיא שרה, מה ההוא אמר ומה ההיא לבשה, או להיפך,  רובם של הקוראים כאן מכירים את הדמויות שנטלו חלק בפסטיבל או לפחות שמעו עליהם, כולם טובים, כולם מצויינים וכולם יודעים את התורה, הבלוג יכול רק לציין נקודות שיא במהלך הפסטיבל, הן מבחינת הגעת קהל והן מבחינת עניין לקהלים שונים, הפליי ליסט של הפסטיבל פורסם מראש אך לא לוח הזמנים, עניין קריטי בהגעת מאסות של מתעניינים, רק שעה לפני פתיחתו פורסמו במתחם של רוטשילד12 דפי הלו"ז שמצאו את מקומם די מהר ברשת.

אז אלו פיקים חשובים היו בפסטיבל? שניים – מופע כמעט מלא (מעל חצי שעה) של להקת הבילויים, כולל ביצוע חי לשיר הראשון ששוחרר להאזנה מהאלבום העומד לצאת בקרוב, מופע עם הרכב מלא הכולל בראס סקשיין של אסתר רדא, נסיכת הגרוב המקומית שעשתה זאת, אחרי שמלאה את מועדון בארבי בהשקת אלבום אי.פי ראשון, אחרי שחזרה מסבב הופעות מוצלח מעבר לים כולל השתתפות בפסטיבלים ושואקייס חשובים, שבה אסתר לתל אביב בשלה יותר, בטוחה יותר וגרובית כתמיד.

אסתר רדא, שתמשרה. צילום: יובל אראל
אסתר רדא, שתמשרה. צילום: יובל אראל

אז עד כאן תיאורים והגדרות, הנה רשימת המופיעים – בותימזוג, Soda Fabric, ועדת חריגים, Bill and Morray, Tiny Fingerz, הבילויים (שעובדת הופעתם נשמרה בסוד עד יום לפני), Black Bruises (עוזי רמירז, רביד כחלני, מאיה דוניץ,אמיר ברסלר, גלעד אברו), Dead Slow   (ניצן חורש, רועי פרייליך, גדי פטר, יאיר ורמוט ואביחי טוכמן), אסתר רדא, נקמת הטרקטור, המפשעות, קין והבל 90210 , הבלוג החזיק מעמד פיזי ומנטלי עד סיום הופעתה של אסתר רדא והחמיץ את האחרונים.

הערה אחת כדי לעצבן: רוטשילד12 – היה אפשר לשמור על המנהג של שנים קודמות ולהפכו למסורת – בירה ב- 12 שקלים (פשוט למזוג בכוסות קטנות של 200 מ"ל)…

טוב, די לחפירות, הנה גלריית תצלומים וכמה רגעים בוידיאו

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151519435439654.1073741857.721654653&type=1

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: