פס קול שבועי

אלבומים הם סיבה לחג

כמה מילים, תחושות ותובנות על שלל האלבומים המשווקים לקראת חג החרות, פוסט. מתפרסם גם ב"מגפון" עיתון עצמאי ברשת.

אלבומים, מצות. צילום: יובל אראל
אלבומים, מצות. צילום: יובל אראל

אכן, חג האביב, חג החירות הקרב הנו חגם של האלבומים, דיסקים, תקליטים, תקראו להם איך שמתחשק, אסופות של יצירות מוסיקליות שהתבשלו להן בימי הסתיו והחורף וחיכו למועד המוצלח לשיווק המתוזמן כשכל בית ישראל מבקש לרכוש מתנות ייחודיות לחג.

זו משימה לא קלה, להאזין בדריכות לאלבום, לעיתים לא פעם אחת, אלא פעם ועוד פעם, בבית, ברכב, באוזניות, לנסות ולהבין טוב מה מתחולל שם בפנים, בצלילים, במילים, בגווני הגוונים.

בפוסט זה אנסה להעביר לכם על קצה המזלג מקצת מהאווירה המתחוללת באותם אלבומים שהצטברו, הגיעו בדואר, על ידי שליחים, או פשוט במייל, מהזוית של הבלוג, לא אנתח את השירים ולא אפרק לגורמים את הצלילים, אולי ותרצו לחלוק החוויות, גשו לחנויות המוסיקה או לרשת ותרכשו אותם.

המסע המוסיקלי הזה יתחיל בכמה פרוייקטים מעניינים, חלקם נוגעים באזור השוליים, הוא יגע אפילו בספר שירים ולבסוף ינחת ממש בלב המיינסטרים הממוסד, תשתו משהו, יצאנו לדרך.

 

 

אהובה עוזרי – מעלי דממה

אהובה עוזרי - מעלי דממה
אהובה עוזרי – מעלי דממה

אני אתחיל ואפתח בכלל בשיחה שתפסתי עם אהובה ב"פול של שלמה ודורון" בכרם בתחילת השבוע, אהובה שגרה בחלקו הצפוני של הכרם נמצאת כמעט מידי יום בפול, לפעמים גם נותנת יד עם אחיה במיון הגרגרים של הפול מדאמס הקטנטנים, עיניה של אהובה נוצצות כשאנו משוחחים על האלבום ההחדש "מעלי דממה", אחרי שאהובה מעבירה לי בתקציר את קורותיה משנות השבעים כשהכל החל לפרוח כאן בכרם, המוסיקה, אהובה אומרת לי – "כל מה שהיה אז, מהמשוררים הגדולים כשלונסקי למשל, לקחנו והפכנו אותם לשלנו, מזרחי, תמלילים בשפה עשירה". היא מאזכרת את המחלה הנוראה, הניתוח, ההכרח להפסיק לשיר, אבל להמשיך ולכתוב, ומספרת לי עוד על ניצן זעירא, על הפרוייקט במסגרת עבודה עברית, והנה היא שוב שרה, אהובה – "ישבתי עם שאול בסר, הלחנה והפקה של סקיצה בה אני שרה, ושלחתי לניצן, חששתי אבל הוא אהב ואמר מיד- קדימה להמשיך", והיא ממשיכה ומספרת על הכתיבה שלה, לכל מוסיקאי, והם כולם התארחו בביתה, הגישה שלושה שירים לבחירה, ולבסוף שרה שיר אחד בעצמה, לבד, אהובה אומרת  לי "אני המוסיקאית היחידה בעולם שעברה ניתוח כריתת מיתרי קול שמבצעת שירים!", עוד אנחנו משוחחים על הא ודא, אני מספר לה על הבלוג וההופעות שלה שסוקרו בו, על גרסאות המחווה לצלצולי פעמונים, והיא שוב מספרת לי "שתדע, אני עובדת עכשיו על אלבום שלי, אישי, חדש, בו אני ממשיכה לשיר" ואני שואל – והופעות? ואהובה – "בטח, הופעות עם הרבה אורחים, שילוו את מסע האלבום".

אז מי נוטל חלק באלבום? אהוד בנאי,  ברי סחרוף,  גליקריה,  דנה ברגר,  זהר פרסקו,  חוה אלברשטיין, יעל דקלבאום,  מאור כהן,  מאיה אברהם,  קובי אפללו,  קורין אלאל, רונה קינן,  שי צברי,  שני פלג  ושרון קרלן.

ואחרי כל כך הרבה מלל אנסה לנסח בקצרה – "מעלי דממה" הוא אלבום שאת שיריו, מילים ולחנים, כתבה אהובה עוזרי, השירים מבוצעים בידי קשת רחבה ומעניינת של מוסיקאים מקומיים, גם אהובה שרה, עם שאול בסר יד ימינה המוסיקלי ואף לבד, מי שמחבר את פסח עם חג החרות הוא הלקוח הנכון לרכוש את האלבום, 30 ש"ח והוא שלכם.

האזנה ורכישה מקוונת במחנה הלהקות

 

 

פרוייקט הלביא

פרוייקט הלביא
פרוייקט הלביא

פרוייקט הלביא

את אריק לביא פגשתי לראשונה כילד בכיתה א', כאשר בבית החינוך צפון ע"ש א.ד. גורדון החליטו לשלוח את התלמידים לספוג תרבות בהצגה "עוץ לי גוץ לי" בתאטרון הקאמרי אי שם בשנות השישים, מאז אני זוכר בעל פה את שירי המחזמר ודמותו של אריק חרוטה בנבכי נשמתי כקומדיין מהצד האחד וכזמר דרמטי וקצת מלנכולי מהצד השני.

"פרויקט הלביא"- הוא  פרויקט מחווה מבית היוצר של "קול הקמפוס", תחנת הרדיו של בית הספר לתקשורת של המסלול האקדמי המכללה למינהל. זהו אלבום שני בסדרה, לאחר ההצלחה של האלבום הכפול  "מסע אספלט", ובו ביצועים חדשים לשיריו של המלחין סשה ארגוב, נבחר אריק לביא כאחד המבצעים הבולטים בתולדות המוסיקה בארץ.

שישה עשר השירים שבאלבום, הנם ביצועים מחודשים לשיריו של לביא, בביצוע מיטב האמנים הצעירים והעצמאיים הפועלים כיום בארץ, אשר אוגדו יחדיו ביוזמת "קול הקמפוס" בהפקתו של אסף קפלן.  גם באלבום זה ניתנה למבצעים יד חופשית בבחירת השירים ובהחלטה כיצד להביא לידי ביטוי את הפרשנות האישית שלהם לשיריו של לביא.

אז מי נוטל חלק באלבום? אבי עדאקי, אלון לוטרינגר , הודסקא אקספלוסיב , המדרגות, חבורת אטומיק, חן רותם (סגול 59),  טל הפטר (ניסים והנפלאות),  יהוא ירון, ירונה כספי , סער ליבן, מאיה פסטרנק, סער ליבן, עוזי רמירז, עופר פריאון, רני שחר, קובי יהב, קילר הלוהטת, the blacks and whites (שרון קנטור), תעני אסתר.

הבחירה בפורמט אינטרנטי להפצת הפרויקט נבעה מתוך רצון לשמור על הרוח שליוותה את עשייתו. הפרויקט הוקלט בהתנדבות ובאופן עצמאי, ללא מימון או תמיכה וללא כוונות רווח. חלק מהשירים הוקלטו באולפני התחנה בבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל. את " פרויקט הלביא " ניתן להוריד בסכום סמלי של כ-10 ש"ח, לכיסוי עלויות זכויות יוצרים והפקה.

האזנה ורכישה מקוונת במחנה הלהקות

 

 

הנערה מחנות התקליטים

צילום עטיפה -דפנה טלמון
צילום עטיפה -דפנה טלמון

טוב, כאן לא מדובר באלבום מוסיקה אלא בספר שירים הנושא את השם הכל כך מתחבר לבלוג –  "נערה מחנות התקליטים" (לפני כמה עשורים גם הבלוג היה סוג של נער מחנות תקליטים…)

רועי צמח מגדיר עצמו כפזמונאי וכותב, הוא העומד מאחורי הספר שאת עותקיו ניתן למצוא ואף לקחת, ללא תמורה כספית!!! בחנויות "האוזן השלישית" ו"מוסיקה נטו" בתל אביב, מדובר באסופה של 35 שירים פרי עטו של רועי, שירים שנכתבו במהלך ארע השנים האחרונות, אלו שירים העוסקים במגוון נושאים, סיפורים אישיים המתארים חוויות חיים, ביקורת נוקבת על בורגני 2013 ועוד…

אל פרוייקט ספר השירים חברו מספר אנשים, ביניהם יסמין אבן שעיטרה את הספר באיוריה וגם אחד בשם דן תורן שעמל על העריכה, יש גם כיוון להפוך את ספר השירים למשהו הנשמע באמצעות האוזן, עם צלילים ומנגינות, יש גם סקיצה זמנית, הנה היא…

בתיכון היא לא דיברה עם הבנות בשכבה | מוריסי וסוזי חברים לעת מוצא | חודשיים חיל חימוש, שברו את נפשה | טסה ללונדון בלי רשיון עבודה | מכרה תמונות בקאמדן קרוב לשנה

כשגירשו אותה, חזרה להורים | בלילות השתכרה, גברים בסרט נע | בימים שוטטה, חיפשה קצוות של חוטים | לידה השתין כלב על עץ עם מודעה | "דרושה מוכרת לחנות ליד המזרקה"

קו ארבעים ושבע, עוצר בָּמצודה | שש דקות על קינג ג'ורג' ברגל לעבודה | כּבר בָּחלון, ראיתי אותה ליד הקופה | שיער גוון עורב, ארוך וגולש | טי-שירט גזור, הדפס של הקיור

היא שמה רק שירים של הרכבים מוזרים | ביטים שבורים מעולמות אחרים | אפילו באנגליה עוד לא מכירים

ואז היא בחנה ת'דיסקים שהחזקתי ביד | אמרה, "אתה נראה לי מבין עניין" | דיברנו על אמ.טי.וי, איך הוא מידרדר | ולמה תל-אביבים עם פוזה מלידה | מתעקשים לשיר באנגלית עם מבטא

היום יש לי בבית ערימות של תקליטים | ששמעתי אולי פעם אחת בחיים | קניתי אותם רק בשביל להרשים | את הנערה מחנות התקליטים

 

הדג נחש – זמן להתעורר

הדג נחש - זמן להתעורר
הדג נחש – זמן להתעורר

עזבו אותכם מהכל, תתחילו להתעורר, הדג נחש חוזר לכשכש בזנב, ויש לו וואחד זנב, האלבום נפתח ישר בקצב שלוקח את הגוף ממפלגות הימין אל מפלגות השמאל, סובב בין מפלגות החרדים, הערבים, הקיצונים, והשמרנים.

מאז ומתמיד הקפידו בדג נחש להרים את הראש מעל ים הסיפורים שמספרים לכולנו, להתבונן סביב ולתרגם את התחושות והאמיתות לאמירה כנה.

הדג נחש חותכים מיד לקצב מזרחי עם מאוול וישר נותנים בראש בקצב ההיפ הופ הופ הופה, התחכום הקיים אצל התמלילנים של הדג מתחבר היטב עם המקצבים שיוצרים אלו מהנחש. והם נותנים כבוד ל"אולד סקול", יש כאן אורחים, אושפיזין אחד אחד, ממש אליהו הנביאים…

דקלון (מבסוט), יוסי פיין (פזמון), פלד (הכל יסתדר), OBB) XL), טריפונס (אילו זה היה) יצחק קלפטר (יום שישי)

יש להם מהכל, מקצבים מרקידים, מילים נוקבות בלי חשבון, הם משדרגים את הנוסחה הידועה שלהם, מה שלא הולך בכח, הולך במח, כשאתם מפזזים ובו בזמן מדקלמים את המילים אתם מבינים מה הדג נחש רוצים. הם לימדו את אובמה, איפה אנחנו, המ קורה לנו, מה יהיה איתנו – המדינה, העם?

אל תאמינו לאף אחד, תקשיבו לי טוב, אהבתם את הדג נחש עד היום? אתם ממשיכים לאהוב אותם! זו אהבה ממבט ראשון, אהבת נצח נצחים!

המלצה – למה אתם כאן עדיין? רוצו לרכוש את האלבום. הם יגידו לכם תודה – תודה ואהבה ענקית לכם, הקהל שמלווה אותנו כבר כל כך הרבה שנים.

האזנה ורכישה מקוונת במחנה הלהקות

 

בום פם – מנרה

בום פם - מנרה
בום פם – מנרה

האלבום הרביעי של הלהקה הכי שמחה בארץ חצוי לשניים – חלק ראשון הוקלט כולו באולם ההתעמלות של קיבוץ מנרה בהשתתפות חבריהם המחוננים קותימאן ואייל תלמודי, פרויקט בעל שישה רצועות – ארבעה קאברים ללהיטים נשכחים של אבות המזון של הלהקה כולל ביצוע מהפנט לקלאסיקה של הגיטריסט הטורקי ארקין קוראי, אינטרפרטציה מפתיעה לנעימת הסרף האלמותית 'טלסטאר', חידוש ל'נעימת פופ עוד' של להקת צלילי העוד, ועוד. מנרה גם לווה על ידי אמן הוידאו רם מצא ותועד כולו. כל סופשבוע ההקלטות קיבל מימד ויזואלי עוצמתי כאשר רם מצא וקותימאן מצלמים עשרות זוויות של אולם הספורט ומקרינים קליפים פסיכדליים על חברי הלהקה עצמה. לראות ולא להאמין…

חלק שני הוא בעצם סינגלים קיציים של הלהקה אשר יצאו בשנתיים האחרונות וטרם ראו אור על אריך נגן, כולל השלאגרים – הירח ואני, אין גלים, ערס מדופלם וקאבר מפוצץ ל'בלאק דוג' האגדי של לד זפלין בהשתתפות קרולינה המלכה.

בום פם ממשיכים ליצור את השילוב האידיאלי בין רוק וסרף למוזיקה בלקנית. באלבום זה הם גם משלבים אלמנטים ממוזיקת מערבוני ספגטי קלאסיים בנוסח יהודי ונותנים טאצ' של פסיכדליה ים תיכונית עתיקה ברוח מודרנית.

רוצים לרקוד? רוצים להתחרע? אתם הקהל הקבוע של בום פם בהופעות? למה אתם מחכים? לכו על זה, מנרה!! הוא כבר בחנויות וכמובן שימכר במהלך מופע ההשקה החגיגי בו יתארחו  קותימאן, אייל תלמודי והפתעות נוספות שיתקיים ביום חמישי 4/4/2013, בשעה 22:00, בבארבי.

עכשיו תראו מה הם עשו שבוע שלם במנרה (קרדיט וידיאו רם מצא)

 

 

סיון טלמור – לונה פארק

סיון טלמור - לונה פארק

אלבום הבכורה של סיון טלמור "לונה פארק" מגיע לחנויות לאחר חודשי ציפייה ארוכים. סיון טלמור היא לא שם חדש, הכשרון המוזיקלי מסתובב כאן די הרבה זמן בין יודעי הדבר, אולם החשיפה הגדולה של סיון הגיעה בעקבות הופעתה בעונה הראשונה של "TheVoice".  מאז הספיקה סיון להתייצב בלב העשייה המוסיקלית עם שירים כ"מילים" ו"חלונות", הבלוג היה שם, האחרון אף לווה בקליפ בלתי נשכח עם הופעת אורח של דביר בנדק.

על אלבום הבכורה "לונה פארק" עבדה סיון מספר שנים במהלכן אספה שירים וצברה זמן במה ברחבי הארץ. את ההפקה המוסיקלית ביצע יוני בלוך שארז את השירים בחום ובהפקה פשוטה ונוגעת. התוצאה הסופית "לונה פארק" קסומה ומקסימה ולא מותירה רושם של אלבום בכורה. בשלה ומלאת כישרון, סיון טלמור כתבה והלחינה את כל השירים באלבום ששמו נגזר מאחד השירים בו.

יציאת האלבום תלווה בסיבוב הופעות ארצי. הופעת השקה חגיגית במיוחד תתקיים בתאריך 30.04.2013 במועדון בארבי בתל אביב.

המלצה – מדובר באלבום רומנטי, קסום, עטוף במשי משובץ בברווזי גומי קטנטנים, יש גם כמה סוכריות טעימות, תנסו…


קרולינה – נגן נגנה

קרולינה - נגן נגנה
קרולינה – נגן נגנה

"נגן נגנה – גרסאות כיסוי וגילוי " הוא שמו של EP שיוצא במהדורה מיוחדת ויצורף בחנויות לאלבום "זוהר" לרגל מלאת שנה לצאתו. באלבום נאגדו שירים שקרולינה אוהבת במיוחד והקליטה לאורך השנים והוא מדגיש את יכולותיה כמבצעת עם סגנון ייחודי. ביניהם, "צל עץ תמר" שמככב כבר שבועות ארוכים במצעדי ההשמעות ובמצעדים, גרסה מוטרפת, מפתיעה ומלאת אנרגיה ל Black Dog של לד זפלין (בשיתוף עם בום פם), "יום בו יקום" במקור של צילה דגן ו"שחרר אותי" במקור של שלום חנוך. קרולינה מצליחה באלבום להעניק פרשנות ייחודית לקלאסיקות גדולות ובמקביל להאיר מחדש שירים אחרים שאולי לא זכו לכבוד המגיע להם.

נכון לעכשיו האלבום כאמור זמין לרכישה כחלק בלתי נפרד מהמהדורה החדשה של "זוהר" בחנויות המוסיקה, קבלו טעימה מהביצוע לשיר של זוהר ארגוב בשלל גירסאות.

 

 

שירה ויזל – לאן אמשיך מכאן

שירה ויזל - לאן אמשיך מכאן
שירה ויזל – לאן אמשיך מכאן

שירה מגיעה אלינו היישר מהאינדי שמינדי, חמושה בכמה כשרונות אדירים, ביניהם אחד יובל מסנר (צ'לו) ועוד אחד – ארז לב ארי (גיטרות ועיבודים) ועוד מוסיקאים, היא כותבת ומלחינה, הכל סובב על הקודר, המותח, הנמתח, הזועק, הבוכה, הזכרונות, החשבונות, זה לא אלבום צוהל, זה אלבום עם נשמה עמוקה, ובמיוחד תאהבו את החופש שכלי הנגינה מקבלים, אם אהבתם את דנה לוי, אם אהבתם את רותם אור, אם אהבתם את שני קדר, אז אתם תאהבו את שירה ויזל ואתם בטח לובשים מוקסינים, חולצה משובצת חומה ומכנס פסים סגול, קוראים לכם היפסטרים והמוסיקה שאתם תשמעו היא טובה, היא נכונה, היא בסצנה.

המלצה – כן, היפסטרים, כן אינדי שמינדי, כן תרבות למבינים.

האזנה ורכישה מקוונת במחנה הלהקות


חוה אלברשטין – ואיך אצלך

חוה אלברשטין - ואיך אצלך
חוה אלברשטין – ואיך אצלך

אלברשטיין מגיעה לאלבום הזה עם מוניטין מצויין, אין לנו הרבה אמנים שמשיקים שישים אלבומים במהלך הקריירה שלהם. גם אני גדלתי על צלילי שיריה של חוה מאז ילדותי, היא מהווה חלק נכבד מפס הקול של חיי כאן, כפי שהיא מהווה לרבים רבים. בקריירה הארוכה שלה השיקה חווה אלבומים בתצורת פרוייקטים רבים ושונים, חלקם בשיתופי פעולה עם אמנים אחרים.

באלבום הנוכחי "ואיך אצלך" מתקיים שיתוף פעולה בן זמננו, לחווה מצטרף כמפיק מוסיקלי ובן זוג ליצירה תמיר מוסקט, חבר ההרכב בלקן ביט בוקס בוקס ומפיק אלבומיהם האחרונים של אסף אבידן, אורן ברזילי, תומר יוסף ומשפחת אלייאב, מוסקט טווה את המעטפת המוסיקלית העשירה והמעודנת לשירים שחוה הביאה איתה לאולפן ומתח באלגנטיות אופיינית את הקצוות לכיוונים מרתקים.

האלבום כולל שירים שחוה כתבה ו/או הלחינה לצד שתופי פעולה עם קורין אלאל, ערן ויץ וטקסט נפלא של דוד אבידן .

את סיפוריהם של חוה ותמיר על האלבום הבאתי כאן בבלוג בעקבות השקת הסינגל הראשון מתוכו "אהבה", – הזמנה לקריאה.

המלצה – כן, בכל לב, למי שגדל על שיריה ולמי שטרם הכיר (יש כאלו כאן?…) זהו אלבום שמקומו הוא בין נכסי צאן ברזל של המוסיקה הישראלית ובכלל לא בלשון מליצה.

לחצו להאזנה וביצוע רכישה מקוונת.

 

הפרויקט של עידן רייכל – רבע לשש

הפרויקט של עידן רייכל – רבע לשש
הפרויקט של עידן רייכל – רבע לשש

היתרון הראשון הנובע משמו של ההרכב המוסיקלי שעידן רייכל אוסף סביבו – "הפרוייקט" הנו האפשרות להיות מאוד אקלקטי, לא להתחייב לפס קול ז'אנרי, גנרי, מסויים, לא להישאר דבוק ומחוייב לצליל מסויים. זו אמנם הכוונה של עידן רייכל באלבום, להציג, להשמיע, לחבק ולהוקיר את הפנים הרבות, את הדמויות המגוונות, את התרבויות הרבות בהן נתקל, נפגש ונחשף במהלך מסעותיו הבלתי פוסקים בעולם המוסיקה, הן הרוחני חסר הגבולות והן הגשמי החוצה יבשות.

אלבומו החדש "רבע לשש" לא רק שמייצג את שלל המוסיקאים אותם פגש בדרכו, אלא אף מהווה מעין נדבך או פלטפורמה להציג אמנות מזויות שונות, האלבום שעטיפתו החיצונית מציגה תצלום סטנדרטי של עידן משתנה באחת עם הסרתה של הכריכה, החוברת המצורפת כולל מעין גלרייה אמנותית הכוללת הן את ציוריו של פרופסור אבלייד גלובר, אחד מצייריה המפורסמים של גאנה שהעניק את ציוריו לפרויקט, ולצידם כמה מציוריו של עידן רייכל אשר החל לצייר בשנה האחרונה.

האלבום מהווה מעין כור היתוך, בו מצטופפות להן בליל שפות העולם הקרוב והעולם הרחוק, אך מעל כולן נישא קולו הבוטח של עידן, לצידם של האורחים הרבים, כמעין עוגן מקומי הנוסך תחושת ביטחון ושייכות.

עידן רייכל מספר על האלבום: ” האלבום עוסק בשעות המיוחדות של היום, בצמתים שלעתים מסמלים צמתים של החיים, שכבר לא פה ועוד לא שם. משתתפים בו כישרונות רבים – זמרים ונגנים –  שניתנה לי הזכות לעבוד איתם.”

בלילה, סינגל מתוך האלבום

המלצה – אין ספק כי הקהל שאהב והעריך את יצירתו הקודמת של עידן רייכל יתענג ויוקיר את האלבום החדש, אכן מתנה ראויה לחג החרות. הפרוייקט של עידן רייכל – רבע לשש, בהוצאת הליקון.

לחצו להאזנה וביצוע רכישה מקוונת.


 

אמיר דדון – יש אין סוף

אמיר דדון - יש אין סוף
אמיר דדון – יש אין סוף

זהו אלבומו השני של אמיר דדון, שנתיים אחרי ההצלחה הוא חוזר ומגיש לנו לכבוד החג עשרה שירים שכתב והלחין למעט אחד שנכתב בידי שלום חנוך (נגד הרוח) והוגש בידי אמיר כפס קול לסדרת טלויזיה.

אמיר ניצב בנישה השמורה למלנכוליה, לעצב, הפעם הוא מנסה לגעת גם במחוזות עליזים יותר, מעבר למקצבים הדרמטיים מה והתמלילים החודרים עמוק לתהומות הנפש, הוא שואף באלבומו החדש להוסיף לנו גם חיוך על הפנים,

אמיר דדון חוזר גם הפעם לשתף פעולה עם המפיק המוסיקלי תומר בירן, שליווה אותו בתחילת הדרך, באלבום הראשון, הפקה מצויינת המגישה למאזין שירים מלוטשים, בוגרים ואיכותיים להאזנה בזמן איכות.

שיר הנושא – יש אין סוף

המלצה – גם לגבי אלבום זה אין לי צל של ספק כי הקהל שאהב והעריך את אלבומו הראשון של אמיר דדון יתענג על האזנה לאלבום החדש, אף הוא בבחינת מתנה ראויה לחג החרות. אמיר דדון – יש אין סוף, בהוצאת הליקון.

לחצו להאזנה וביצוע רכישה מקוונת.


 

אברהם טל – שושנה

אברהם טל - שושנה
אברהם טל – שושנה

אתם נוהגים ללבוש מכנסי שארוול, כפכפי קש ולפזז בחיק הטבע? אברהם טל ממתין לכם, אלבומו החדש של אברהם – שושנה, הוא משוחרר יותר, הולך אחר הרגש והתחושה שלו, לא מחשבן לאיש, מה שבא לו לעשות, לשיר, לנגן ולרקוד, כך הוא אברהם טל, מי שיצא משוטי הנבואה והשיק לנו את "אורות" כמסמן דרך במעלה המשעול המוסיקלי החופשי.

הפעם אברהם מלכד באלבומו החדש גווני גוונים של צלילים, עיבודים ונסיונות שונים ומגוונים לעטר את מילות שיריו, אברהם יותר בוגר בגישתו המוסיקלית, אתם שומעים זאת מההפקה הייחודית.

קחו את האלבום אתכם כאשר תצאו בחול המועד ליערות, שימו מערכת הגברה טובה, כמה בקבוקי יין איכותיים, גבינות בשלות ופירות, מחצלת קש וכמה בדי לונג פרחוניים, אתם מסודרים למסיבת טבע אמיתית, הקצב המרקיד, הגרוב התמידי, שורה בכל פינה, אתם מאזינים לשירים ולמן הפעם הראשונה הגוף כמעצמו מתחיל להתנועע, אין מה לעשות כנגד התופעה הזו, פשוט להתמסר אליה,

אברהם טל – אני לא מבין איך היום עולה עליי

המלצה – שאנטי מתקדם, שארוול וקונסולת סאונד מתקדמת, כן, זה עבורכם, הקהל של אברהם טל וגם אתם שמחפשים צלילים שונים ומבקשים להתחבר להוויה שתיארתי.

לחצו להאזנה וביצוע רכישה מקוונת.


נתן גושן  – בין כל הרעשים

נתן גושן  - בין כל הרעשים
נתן גושן – בין כל הרעשים

אם אתה או את נערה בת עשרה פלוס, המשתוקקת לקצת רומנטיקה, לקול, לדמות עליה ניתן להתרפק, להצטרף לשירה בהופעה או בחדר הפרטי לצלילי המערכת, אלבומו החדש של נתן גושן נוצר במיוחד לשם כך.

האלבום של נתן גושן מגיע בזמן בשלות ובגרות מוזיקלית אמיתית, נתן יודע בבירור לאן הוא מבקש לחתור, הוא עוטף עצמו בסביבה מקצועית המלטשת את כשרונו לכתוב, להלחין ולבצע, אני ניגש לאלבום זה בגישה סובייקטיבית לחלוטין אחרי שהספקתי לראיין אותו ולהתרשם מכנותו, אחרי שהספקתי לחוות את מופע השקת האלבום והווייב של בנות הנעורים באולם.

אחד עשר שירים בעיבוד והפקה של יועד נבו ועברי לידר, והכל הוקלט ובושל בלונדון הקרה, מוגשים על ידי נתן גושן שהוא סוג של רומנטיקן, שר על אהבות, רגשות, בינו לבינה.

אז זהו אלבום לרומנטיקה, לנערה המתבגרת, לזוג המתאהב, למי שמבקש או מבקשת לחוש את האהבה והרגשות פועמים בתוך מוסיקה עשוייה במקצועיות.

טעימות מהאלבום – בין כל הרעשים

המלצה – אם איכות ומקצועיות של כתיבה, הלחנה, הפקה ועיבוד למוסיקה המתמקדת ברומנטיקה עושה לכם את זה, זה האלבום הנכון.

לחצו להאזנה וביצוע רכישה מקוונת.


גלעד שגב – קולות מהלב

גלעד שגב - קולות הלב
גלעד שגב – קולות הלב

על רקע ההצלחה הגדולה לה זכו הסינגלים שיצאו בשנה החולפת וביניהם "קולות הלב" הדואט עם מירי מסיקה, שיר הנושא שהפך להיות אחד השירים המושמעים ביותר בתחנות הרדיו מאז יציאתו, יוצא לקראת החג האלבום החדש של גלעד שגב, הרביעי במספר,  בו ניסה להקשיב לקולות הלב, ולייצר דיאלוג אישי בין הזהות השורשית שגילה עם העולם העכשווי הסובב אותו.

בכדי לבטא את הקונספט הייחודי של האלבום גם ברמה הויזואלית, זכה גלעד לשיתוף פעולה מצידו של חתן פרס ישראל מנשה קדישמן, שצייר את הסינגלים, העטיפה, ואת החוברת שתלווה את האלבום, בהשראת המוסיקה.

גלעד שגב הוא מוסיקאי אשר יצירתו סחפה קהלים רבים ומגוונים, הוא הצליח  להגיע ללב הקונצנזוס הישראלי על כל חלקיו, האלבום החש משלב בין מזרח ומערב. המלצת הבלוג – למי שאוהב הפקה עשירה, מילים ועיבודים המחברים את ישראל מכל קצוות תבל.

קולות הלב – פליי ליסט בערוץ הרשמי של גלעד ביוטיוב

בלעדי – גלעד שגב ומירי מסיקה – קולות הלב – וידיאו – הבלוג של יובל אראל

המלצה – למי שאוהב את החיבור בין מזרח ומערב,  מעריך תמלילן ומלחין הנותן את כל כולו ביצירה, בעושר צלילים וכלי נגינה, זוהי המתנה הראויה לכם בחג הזה.

לחצו להאזנה וביצוע רכישה מקוונת.


שלמה ארצי – תתארו לכם

שלמה ארצי - תתארו לכם
שלמה ארצי – תתארו לכם

על שלמה ארצי אין צורך להכביר במילים, הוא "האדם שפתאום קם ורואה כי הוא עם", אין ספק כי ארצי נחשב ובצדק לאחד מהמיתרים החשובים בפס הקול של ישראל. מעל ארבע עשורים ויותר חלפו מאז עלה על הבמה בפסטיבל הזמר במדי חיל הים כזמר צעיר ומבטיח אשר סוחף אחריו קהל של אלפים המגיעים להופעותיו בקביעות ובאדיקות, שרים את כל מילות שיריו כאילו והיה מעין נביא רוחני.

במיוחד לחג החרות ולקראת פתיחת סבב הופעות קיץ 2013 משיק ארצי אלבום משולש "תתארו לכם", הכולל אסופה של 52 שירים מכל התקופות. מדובר במסע מוסיקלי ארוך הנפתח ב"גבר הולך לאיבוד", ממשיך בהמנוני ענק של ארצי וכולל כמה קטעים נדירים שהוקלטו בשנות התשעים במועדון צוותא ועד ביצועים אקוסטיים ל"אני בא" ו"נבראת לך" שהוקלטו בקיסריה.

המלצה – לכל איש ואישה, נער ונערה, ילד וילדה, הנמנים על מעריצי, אוהבי, חובבי ומעריכי דרכו המוסיקלית של שלמה ארצי, אכן אחת המתנות לחג אם לא ה…

לחצו להאזנה וביצוע רכישה מקוונת.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: