פס קול שבועי

הנה החורף בא

שני שירים חדשים משוחררים להאזנה, עם הרבה אווירה של חורף מתקרב, משקה חם, כרבולית, נעלי בית מפלאנל ואוזניות של דר' דרה, מתכון משובח, נא להאזין באור יום.

 

הירח המר של אורן ברזילי

אורן ברזילי, הסולן וחצי מעמודי התווך של מופע הארנבות של דר' קספר, יוצא בפרוייקט חדש, שירים, סיפורים, חלקם מסופרים, היום משיק אורן סינגל ראשון מהפרוייקט – ירח מר. האזנה ומידע.

אורן ברזילי. צילום: יובל אראל
אורן ברזילי. צילום: יובל אראל

אחרי אלבום עתיר שבחים שיצא בשנת 2010 – Sorrow Demons  Joy Blizzards, אשר גרף כמעט כל תואר ומחמאה אפשרית, חוזר אורן ברזילי לשיר בעברית.

אורן ברזילי קיים לא פחות מ- 250 הופעות עם התקליט הקודם בשנתיים האחרונות וכעת הוא יוצא לדרך חדשה אך מוכרת בנבכי השפה העברית ומציג שיר ראשון מתוך אלבום של חומרים רגישים ואיכותיים, אך נגישים מתמיד.

במהלך מפגש שהתקיים לפני מספר שבועות סיפר לי אורן כי אלבומו החדש יהיה מעין אלבום קונספט שיכלול מספר שירים ולצדם סיפורים קצרים ומונולוגים אותם כתב והלחין, חלק מהסיפורים הוקלטו להאזנה בתוך האלבום והוא אף מלווה את המכלול הזה בויז'ואל ארט מעשה ידיו.

'ירח מר' הוא הסינגל הראשון מתוך הפרויקט החדש הנושא את אותו שם.

לדבריו מדובר בסיפורים אמיתיים החושפים את החוויות שנאגרו בו לאורח מסלול חייו המורכב והמרתק בפני עצמו. מדובר בהמשכה של המסורת אותה החל באלבומו הקודם, מלנכוליה נוגה אך מתקתקה שתזמון השקתה בימי החורף הקרב הנו מוצלח ביותר, משקה חם, כרבולית והאזנה שקטה..

בקרוב יצא אורן ברזילי למסע הופעות על במות רבות ברחבי הארץ עם מופע חדש אשר יכלול שירים מאלבום הסולו הקודם לצד שירים מהאלבום החדש הקרב ובא.

בתל אביב יתקיים מופע השקה לסינגל בתאריך 29.11.2012 באוזןבר.

 

 

שמש הסתיו של יזהר אשדות

על המופע ואלבומו של יזהר אשדות "עניין של הרגל" כבר הרבתי ללהג כאן.. הבוקר משחרר יזהר שיר נוסף מתוך האלבום עם קליפ מלווה – "שמש סתיו". האזנה, צפייה.

יזהר אשדות. צילום: יובל אראל
יזהר אשדות. צילום: יובל אראל

כן, שיר וקליפ חדש מתוך האלבום המדובר "עניין של הֵרגל", את את מילות השיר כתב יהלי סובול עימו שיתף פעולה יזהר בהצלחה גדולה בלהיטי הענק "מרחק נגיעה מכאן" ו"ריקוד קטן". למרות הרעש התקשורתי שלווה את שיר הנושא וההחלטה המוזרה בגל"צ ממשיך יזהר את סבב הופעות החדש של האלבום, עם הלהקה המלווה אותו שנים רבות.

כמה מילים על הקליפ – יזהר צילם אותו בטיימלאפס, הכל מתוך הבית שלו. וערך את הקליפ מתוך למעלה מ 100,000 תמונות. הקליפ מבטא את התחושה המשתנה של הזמן שחולף, לעיתים לאט, לעיתים במהירות רבה ולפרקים בקצבים שונים במקביל, בעוד אנו עומדים במקום אחד.

במהלך סבב ההופעות יחזור יזהר לגוש דן בתאריך 13.12 יום ה', מועדון זאפה תל אביב.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: