סיקור הופעות

דיוות באוזן | רותם אור | עדי אולימנסקי | Re Mix

רשמים קצרצרים ממפגש צמרת, שתי דיוות האינדי המקומיות במופע אחד, רותם אור מארחת את עדי אולימנסקי באוזן בר, 08.08.2012, 23:00, היה נכח ותיעד יובל אראל. גם בפורטל "סלונה" להעצמה נשית, הסיפור מתפרסם..

רותם אור ועדי אולימנסקי באוזןבר. צילום: יובל אראל
רותם אור ועדי אולימנסקי באוזןבר. צילום: יובל אראל

רותם אור היא זמרת יוצרת עם טווח השפעות שנע מקייט בוש דרך אליוט סמית ועד מוזיקה אלקטרונית עכשווית. היא כותבת ומלחינה מגיל 16 ואת אי.פי הבכורה שלה הוציאה כבר בגיל 18. אני נתקלתי לראשונה  בקסם של רותם אור באקראי, קיבלתי טיפ להגיע למופע בכורה באוזן בר במהלכו חשפה את שיריה לאוזני קהל רב, עד אז לא שמעתי את יצירותיה, לאחר אותו ערב נשבתי בקסמי שיריה, חוויתי זאת שוב במופע ההשקה לאלבום המלא.

את עדי אולימנסקי סולנית ההרכב לורנה בי, פגשתי לראשונה גם באוזן בר, זה היה במסגרת ערב הבנות הנכונות  בליין "לכלוך באוזן" בניהולו של לאון נפולאון פלדמן, מאז הספקתי גם להיות במופע ההשקה של אלבום האי.פי השני של לורנה בי.

רותם אור, אוזן בר. צילום: יובל אראל
רותם אור, אוזן בר. צילום: יובל אראל

על שתיהן ניתן לאמר כי מדובר בלא פחות מדיוות של ממש בסצנת המוסיקה העצמאית של תל אביב ובכלל, שתיהן מוכשרות, בלתי מתפשרות, יוצרות חרוצות ודייקניות שלוקחות את  העשייה באופן רציני, המופעים של שתיהן מלאים עד אפס מקום, כך היה גם אמש, קרוב למאתיים איש סמנו אטנדינג על האיוונט שהוכרז בפייסבוק – מופע אחרון לפני נסיעה לברלין, מופע בו מארחת רותם אור וההרכב שלה את עדי אולימנסקי לביצוע שיר אותו מקססה עבורה.

רותם אור, דן ק, דן ב. צילום: יובל אראל
רותם אור, דן ק, דן ב. צילום: יובל אראל

האולם המוארך של אוזןבר היה מלא עד אפס מקום, על הבמה, שהייתה די חשוכה רוב הזמן… נצבה רותם אור עם הרכב הנגנים המלווה שלה – רן יעקובוביץ – תופים וכלי הקשה, דן קרפמן – באס ושירה, דן בר יעקב – קלידים, גיטרה, מחשב ושירה. רותם בצעה סט של 12 שירים, רובם מהאלבום, שני שירים חדשים – Alcohol (שגרסה שלו בצעה בעבר) ו – Starling, רותם הזמינה את עדי לבמה לביצוע הרמיקס של שתיהן. היתה זו הזדמנות חד פעמית לצפות ולהאזין, אני עמדתי ממש בחזית הבמה, במרכז, בול. יותר קרוב מזה רק המיקרופון וכלי הנגינה. מכאן והלאה אשאיר את רשות הדיבור לקטעי הוידיאו.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151072087674654.453031.721654653&type=1&l=f7d63ab27f

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: