כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

תחרות ז'אן ז'אק גולד סנר 4 ערב המוקדמות הראשון

רשמים ודיווח מערב המוקדמות הראשון בתחרות ללהקות רוק צעירות, שישה הרכבים, שניים עולים, 06.08.2012 21:00 היה, שמע, התרשם ומדווח – יובל אראל.

מני גרוס מקלפטע - במקום הראשון. צילום: יובל אראל
מני גרוס מקלפטע – במקום הראשון. צילום: יובל אראל

במסגרת תחרות ללהקות רוק צעירות בתחום האינדי "ז'אן ז'אק גולדדסנר 4 – אליפות הרוק של הקיץ 2012" על שם ז'אן ז'אק גולדברג, מתופפה המנוח של להקת הקליק, המאורגת בידי חדר החזרות ז'אן ז'אק ומכללת BPM זו השנה הרביעית, התקיים אמש ערב המוקדמות הראשון מתוך שלושה במועדון אוזןבר בתל אביב.

הדירקטוריון -  במקום השני. צילום: יובל אראל
הדירקטוריון – במקום השני. צילום: יובל אראל

במהלך הערב, אותו הנחה סער גמזו מקולה קמפוס, השתתפו שישה הרכבים צעירים ומבטיחים שהופיעו בפני קהל צעיר שהיה גם חבר השופטים – Milestone (מיכאל ליבמן -שירה, אריאל סיסו בגיטרה, ששי חתן בגיטרה, מאיר מזרחי בבס ורומן אלקין על התופים), קלפטע (מיכאל מיטל בגיטרה, רועי שרף בבס, מני גרוס בקלידים ושירה ומור הרפז על התופים), Board of Directors (אסף ארגס-קלידים, מתן ארגס בגיטרה, עידו לוי על התופים,בן עשב-בס, יאן קוגן – גיטרה ודורון אטיאס בשירה), Action Attention (שגיא זקס על התופים וקללות ועופר סופרין בגיטרת בס ושירה), אנטיוכוס (סטפן פרידמן בס ושירה, פולינה פרידמן קלידים וסמפלר,מיכאל וסרמן בגיטרה וארטיום קפיטנוף על התופים) והדירקטוריון (עידן אור גיטרה ושירה, ליאור שורי בגיטרה, אביב איצקוביץ בבס ואסף וילנסקי על התופים). כל הרכב ביצע שלושה עד ארבעה קטעים מיצירותיו ובסופו של הערב הצביעו הצופים באמצעות פתקים על ההרכבים שלדעתם ראויים להעפיל לשלב הגמר, שני ההרכבים שנבחרו מתוך השישה היו קלפטע במקום הראשון והדירקטוריון במקום השני, הם יתמודדו בתאריך 27 לאוגוסט עם המנצחים במוקדמות הבאות, ב- 13 לחודש וב- 20 לחודש באוזן בר.

Board of Directors הפייבוריטים שלי. צילום: יובל אראל
Board of Directors הפייבוריטים שלי. צילום: יובל אראל

ומה אני אומר? טוב, אני קצת מכור, בשבוע האחרון התוודעתי להרכב Board of Directors, מעין סופר גרופ של יוצאי הרכבים מוכרים בסצנת האינדי שחברו להרכב חדש ומגובש, כבר בדיווח הראשון אודותיהם תייגתי אותם כלהקת Bad Company של שנות האלפיים, תיוג מאוד מחייב!, הם אמנם לא זכו למספיק קולות מהקהל (כמו בכוכב נולד, צריך הרבה הרבה חברים שיגיעו ויצביעו…) אך הסגנון שלהם היה מגובש מאוד ובשל מאוד לא רק לכאן אלא גם למטרות מעבר לים. בין שאר ההרכבים הייתי בוחר בהרכב האחרון שהופיע – הדירקטוריון, הנוכחות הבימתית שלהם ובמיוחד של הסולן עידן אור הזכירה לי את להקת תמוז בימיה הראשונים בשנות השבעים, אני לא יודע אם הם יקבלו זאת כמחמאה אבל כפי שהם ציינו בדפי המידע ברישום לתחרות, הם פשוט עושים רוקנ'רול בשפת הקודש.

לסיום הערב התקיימה הופעה קצרה של דניאל ג'ק סופר והרכב נגנים אורח.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהתחרות

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151068448304654.452554.721654653&type=3&l=b713992552

וידיאו תמצית מביצועי ההרכבים וההגרלה

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d