סיקור הופעות

לוס כפרוס | לא קונה | בארבי

חברי להקת הסקא\רגאיי\פאנק|ג'אנגל הישראלית רוסית "לוס כפרוס" חוגגים את השקת הסינגל הראשון "לא קונה" מהאלבום שבדרך, 04.08.2012, 23:00 בארבי ת"א, אורחים – מוקי, עידן K. דיווח מהשטח – אדוה אראל.

אנדרי ומוקי, בארבי, לא קונה. צילום: אדוה אראל
אנדרי ומוקי, בארבי, לא קונה. צילום: אדוה אראל

כבר מעל שבע שנים שחברי להקת "לוס כפרוס" דואגים להקפיץ את האוהדים כאן בארץ וגם מעבר לים בפסטיבלים גדולים באמצעות מוסיקה היוצרת גרוב משובח. חמשת חברי הלהקה, שלושה יוצאי חבר העמים ושני צברים, מהווים את ההוכחה כי ניתן לשלב בהצלחה רבה בין תרבויות מגוונות  ושפות שונות. הכפרוס מהוווים מעין מראה של החברה וההוכחה לעובדה ששילוב בין תרבויות יכול לעבוד יחד ולהצליח. אלבום הבכורה שהושק בשנת 2007  שלהם היה אלבום אישי בו השירים תיארו את החוויות שלהם, רובם היו ברוסית.

הכפרוס בפעולה, בארבי. צילום: אדוה אראל
הכפרוס בפעולה, בארבי. צילום: אדוה אראל

האלבום החדש שהופק על ידי בנו הנדלר כולל 12 שירים, מתוכו שבעה בעברית וכן, שירים באנגלית, רוסית ואפילו שיר בספרדית! הפעם הטקסטים עוסקים בהתמודדות עם המציאות החיצונית היומיומית.

השיר  הראשון ששוחרר להאזנה מהאלבום "לא קונה" מנסה לתאר את המציאות הישראלית, הוא רלוונטי מתמיד בגלל הטקסט המתכתב עם המחאה החברתית כעת. מילות השיר נכתבו ע"י אנטון לפני שנה בתום מחאת הקיץ הקודם. אנטון חיפש את הדרך לכתוב טקסט שיתאר את הבעיות אך עם זאת היה להם חשוב שהוא יהיה שמח, קליט ועם הרבה אנרגיות חיוביות.

אנדרי לא קונה. בארבי. צילום: אדוה אראל
אנדרי לא קונה. בארבי. צילום: אדוה אראל

אמש חגגו חברי הלהקה, ארקדי יעקובסון – שירה וגיטרה, אנטון קוליאדקו – שירה, גיטרה ומפוחית, אנדרי בר – שירה, זיו טלר – שירה ובס, עמית קמינר על התופים, את השקת הסינגל בהופעה חגיגית במועדון בארבי בתל אביב, לעיני קהל שכלל מאות צעירים מיוזעים ומקפצים ללא הפוגה העניקו חברי לוס כפרוס סט שכלל את 12 שירי האלבום החדש לצד שירי האורחים שהצטרפו לחגיגה – הזמר מוקי (זמר מחאה בפני עצמו ומוותיקי שבק"ס) ועידן K האיש והמקצבים הדרום אמריקאים.

לוס כפרוס והקהל, קונה, קונה. צילום: אדוה אראל
לוס כפרוס והקהל, קונה, קונה. צילום: אדוה אראל

זה היה אך סמלי שזמן קצר לפני המופע חלק מהקהל עוד שהה בהפגנות המחאה החברתית שהתקיימו בתל אביב וחלקם הספיק להגיע למועדון ליטול חלק בחגיגה של לוס כפרוס לשיר המחאה "לא קונה"

הקהל היה ברובו מיוצאי חבר העמים, בטווח גילאים רחב, אנדרי עלה על הבמה בחולצת טריקו מעוטרת בלוגו של לוס כפרוס, משקפי שמש וכובע קסקט לראשו, האמת, לא ראיתי ממש את השמש זורחת בתוך האולם…במהלך המופע החליט אנדרי כי עכשיו זו שעת שיעור הריקוד, העלה לבמה כמה צעירות שהדגימו לקהל איך רוקדים במקצבי הסקא, בין לבין הם, ההרכב, התחלפו בתפקידים, כל פעם מישהו אחר תפס את עמדת השירה, עידן K והתופים שלו נתנו חלק מהטון במקצב, קצת תבלין של לטינו, הקטע עם מוקי היה במקום, הוא מתחבר יפה מאוד למקצבים והסגנון של הכפרוס, גם לנושאים, מחאה כמו מחאה, לא רואה ממטר, היה השיר של מוקי אותו ביצע על הבמה יחד עם הכפרוס, זו הייתה האמירה שלו. גם CCCP בהדרן. אפשר לאמר שהיה ערב חם ביותר!!!

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע (צילום: אדוה אראל)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.465848206767735.113149.213000965385795&type=1

וידיאו (BookItLive)

מה שטוב בבלוגים שניתן תמיד להוסיף, לעדכן ולתקן, אז היום – 07.08.2012, הכפרוס שחררו קליפ לשיר נוסף מהאלבום שבדרך, הנה הוא כאן

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: