סיקור הופעות

חאפלה | ריקודי בטן | רוקנ'רול | עכו | לבונטין

ערב ערבי בלבונטין7, להקת חאלס, הרוק והרול מעכו, מתארחים בלבונטין 7, מארחים את נורמן עיסה (עבודה ערבית…) וחוגגים עם רקדנית בטן לטובת המורל של הצופים. יאללה, היה, עינטז, צילם, הסריט ומדווח – יובל אראל. הפוסט מתפרסם גם בפורטל "בילויים".

חאלס, פותחים בלבונטין 7. צילום: יובל אראל
חאלס, פותחים בלבונטין 7. צילום: יובל אראל

את להקת חאלס פגשתי לראשונה במופע בנמל יפו במסגרת אירועי לילה לבן בתל אביב לפני כשנה, הם חיממו את המופע המרכזי בנמל, המופע של רמי פורטיס, נדלקתי מהרגע הראשון, הנה מגיעה להקה של חבר'ה ערבים, מעכו, לנמל ביפו, עושים רוק כבד, מהר מאוד הבנתי שכאן מדובר במוסיקה ללא גבולות, ללא מחסומים, ללא משקעים, רוקנ'רול בייבי!!! כמה חודשים לאחר מכן הם חזרו לנמל יפו, הפעם התירוץ היה פסטיבל חומוס…אז הרווחתי עוד הופעה מדליקה, ואז כבר משיחות פה ושם הבנתי שהם כבר תופעה מדוברת בתל אביב, הם "עשו" את לבונטין7. אז סימנתי לי את העניין, המתנתי בסבלנות…

להקת חלאס  קיימת כבר 14 שנה, היא עומדת בראש הסצנה של הרוק הערבי האלטרנטיבי. חברי הלהקה הם בסאם בירומי  – שירה, עבד חתחות גיטרה חשמלית, פאדל קנדיל על התופים, השלישיה הזו מחוזקת בנגן הבס דני רוסטר, מדובר במוסיקאים שגדלו על צלילי המוסיקה הערבית וצלילי הרוק הכבד גם יחד, הם הצליחו לשלב באופן נדיר, את שמחת החאפלה הערבית, את החושניות המזרחית עם הרוק הכבד תוך שילוב צלילי ריפים בגיטרות חשמליות עם חליל ודרבוקות בצלילי מקצבים ערביים. הרפרטואר הערבי הקלאסי, מוחמד עבדל ווהאב, אום כולתום ואסמהאן מהווה את הכר לעיבודים וביצועי הלהקה עם חותם של רוק מטאלי.

חאלס, מיצי, לבונטין 7. צילום: יובל אראל
חאלס, מיצי, לבונטין 7. צילום: יובל אראל

כעת, לאחר מספר הופעות חימום של מוסיקאים כפורטיס, אורפנד-לנד, גוגול בורדלו ועוד, פותחת הלהקה סדרה של הופעות בת"א אשר בכל פעם יארחו אומן שונה, ההופעה הראשונה שתוכננה בסדרה נרשמה למרתף בלבונטין 7 עם השחקן נורמן עיסא כוכב הסדרה "עבודה ערבית", נורמן שהיה זמר חתונות בתחילת דרכו חוזר למיקרופון ומתכוון לבצע עם הלהקה מספר שירי חתונות בעיבוד רוק מרקיד ומטריף.

זה היה כל כך ברור, ברגע שנודע לי כי חברי הלהקה חוזרים לתל אביב להופעה חורפית, כי אני אהיה שם, יותר ממעניין היתה הידיעה כי הפעם הם מארחים איתם גיבור טלויזיה מהמגזר…כן, השחקן נורמן עיסא, אישית היתה לי הזדמנות להיפגש עם נורמן בכפר נווה שלום באיזה סימפוזיון על דו קיום…אז כן, חלאס היא דוגמא מצויינת לדו קיום, הם מגדירים את עצמם כישראלים פלשתינאים, לא מתעניינים כלל ולא מעוניינים לדבר על פוליטיקה, הם מתעסקים בדברים היותר חשובים בחיים, רוקנ'רול, חגיגות וחיוכים.

לכמה עשרות צעירים, בני שני העמים, שהגיעו אמש למרתף בלבונטין 7 נכונה חגיגה אמיתית, מוסיקת הרוק הכבד של חאלס היוותה רק התירוץ לחגיגה של ריקודי בטן עם הרקדנית מיצי, ההרכב הפעם קיבל חיזוק עם אחמד עבד אל גאני (נודה) נגן החלילים וצמד נגני דרבוקות אחמד "דעבול" ח'ליל   בדרבוקה ויאסר עווד  על התארה לחיזוק הפאן החפלאי מזרחי. כמובן שאורח הכבוד היה נורמן בכבודו ובעצמו שהציג מיומנות גדולה לא רק בסלסול ושירה אלא גם בריקוד עם בקבוק לראשו, וכמובן שאסור לשכוח שכל החגיגה הזו רצה על צלילים של רוק כבד!!!.

הייתה חפלרוק. וכל השאר לא חשוב בכלל.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

קטעי וידיאו מהמופע בלבונטין 7

חאלס בפסטיבל חומוס נמל יפו

חאלס בלילה לבן נמל יפו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

2 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: