סיקור הופעות

גלעד כהנא צדק, נינט היא התשובה

מופע השקת אלבום, The Walking Man II: Bad Love, גלעד כהנא ונינט טייב, מועדון בארבי ת"א, 27.10.2011, 23:00. היה, שמע, צילם וכתב – יובל אראל ל"חדשות המוסיקה" והבלוג של יובל אראל, תמונות ווידיאו מתפרסמים באתר "106 רדיו קול יזרעאל".

מסתבר כי בזמן שגלעד כהנא לא כותב שירים, שר אותם, הוגה רעיונות בין לבין, משרבט התחכמויות בדף המאסף של עכבר העיר, הוא גם קורץ מעבר לים…ואזהרה: סיקור זה מלא בחפירות, כשאתה מבקש לבקר חופר מקצועי כגלעד כהנא, אתה צריך לדעת בעצמך לעבוד עם מעדר…

גלעד כהנא צדק. בארבי ת
גלעד כהנא צדק. בארבי ת"א. צילום: יובל אראל

גלעד כהנא הוא זמר, משורר וסופר ישראלי, סולן להקת ה"ג'ירפות" וממייסדיה, החל משנת 1992, בשנת 2000, הוציא כהנא אלבום סולו ראשון בשם "שכחתי איך לאכול", שאותו הפיק והקליט לבדו.

חברי להקת ה"ג'ירפות השיקו שלושה אלבומים, "משוחח עם כסא" בשנת 1999, "גג" בשנת 2006, בשנת 2010 יצא אלבומה השלישי של להקת ג'ירפות, "אין כניסה לפילים". בסמוך ליציאת האלבום יצא גם הסרט התיעודי "ראיתי ג'ירפות בהודו", בו תועד כהנא יחד עם שאר חברי הלהקה במסע הופעות בהודו, אשר השתבש בעקבות פיגועי הטרור במומבאי בסוף שנת 2008.

לחצו להאזנה לאלבומי להקת ה"ג'ירפות"

במקביל לפעילות במסגרת הלהקה הספיק גלעד כהנא להשיק אלבומי סולו נוספים – בשנת 2004 הוציא כהנא אלבום סולו שני בשם "The Promised Landing", באנגלית וכן את האלבום האינסטרומנטלי "360".

לחצו להאזנה לשני האלבומים בוואלה! מיוזיק

גלעד שלח ידו גם בכתיבה יוצרת ובשנת 2003 פרסם ספר ביכורים בשם "תכנון להתאוששות מאסון", הכולל 35 סיפורים העוסקים בעולם שלאחר אסון גדול.

בשנת 2009 הוציא כהנא ספר שירים בשם "מנוף מצביע אל הים" וכן אלבום באנגלית שנקרא The Walking Man. שירי הספר והאלבום מבוססים על הליכות אינסופיות שכהנא ערך לאורכה ולרוחבה של תל אביב.

האלבום הראשון נולד מתוך שוטטות חסרת תכלית ברחובות תל אביב, השירים הם דיווחים תיעודיים על סיפורים קטנים שנצפו במהלך השיטוטים בעיר: מאבטח מפוטר מבית קפה שעומד להיסגר, מציל מנסה להתחיל עם בחורה, מטפלת פיליפינית שנמאס לה מהיחס של הקשיש המטופל אליה, אלכוהוליסט המבין שבעת שהוא שיכור הוא אמיתי. שירי האלבום מהווים תמונות של רגעים במציאות חולפת.

הפרויקט העצמאי קורץ כאמור לעולם הרחב, מדובר בשירים בשפה האנגלית, באלבומו הראשון בסדרה שיתף גלעד כהנא פעולה עם אמנים כקרולינה, רע מוכיח, גבע אלון, רם אוריון, קרני פוסטל ואחרים.

עתה משיק גלעד, במסגרת פרויקט "The Walking Man" אלבום שני – BAD LOVE.

לחצו להאזנה לאלבום ב"פטיפון"

את שיווקו הראשוני של האלבום לתודעה הציבורית ניהלה מערכת עכבר העיר אשר צרפה אותו בין דפי אחד הגיליונות האחרונים כשי לקוראים (אישית הספקתי לאסוף גיליון זה מערימת העיתונים בפתחו של תיאטרון תמונע).

האלבום החדש אף הוא אלבום קונספט העוסק כולו בצד האפל של אהבה: נישואים מתפוררים, תשוקות בלתי ממומשות, יחסים סאדו מזוכיסטיים, געגוע להורים שאינם, כעס על ההורים שנמצאים, חוסר אונים אל מול הרצון האינסופי והבלתי נשלט.

באלבום הנוכחי הצטרפה לגלעד בשירה נינט טייב שהוזמנה להתארח בשיר אחד באלבום ולא עזבה עד ששרה לכל אורכו.

את העיטור המוסיקלי של כלי הנגינה מבצעים תמיר מוסקט בתופים, גבע אלון ואסי בן סימון בגיטרות, יהוא ירון ויונתן לוי בבס, דניאלה ספקטור בשירה וספי ציזלינג בחצוצרה.

גלעד כהנא מספר על עצמו- גיבור תרבות

לגלעד ופעילותו המוסיקלית התוודעתי לפני מספר שנים במסגרת אירועי לילה לבן, הראשון בסדרה בתל אביב, חברי להקת ה"ג'ירפות" הופיעו אז בחוף ימה של תל אביב, לפני קהל של כמה אלפים, קולו המונוטוני משהו כשהוא דיבר בין שיר לשיר, שפך תובנות על ימין ועל שמאל, ירד אל הקהל עם המיקרופון תוך כדי השיר "רמי מואשם בהחזקת סמים קלים", ובהזדמנויות נוספות, בין היתר בחגיגת יום הולדת למועדון הסאבליים ובאחד מערבי "סיפורים במונו"

נינט טייב. נערת רוק. בארבי ת
נינט טייב. נערת רוק. בארבי ת"א. צילום: יובל אראל

יום חמישי בלילה, השביל המוביל למועדון הבארבי מעוטר בדגלי "עכבר העיר", אחד הגופים התומכים בפרויקט של גלעד כהנא, הם ויקבי רקאנטי, על שולחן בצד מונחים בשורות עותקי האלבומים הראשון והנוכחי בפרוייקט "The Walking Man" לצד אלבומם האחרון של הג'ירפות – "אין כניסה לפילים". אני דאגתי להשתלב בנוף באמצעות חולצת פילים מסרי לנקה….

שאול פתח הפעם את אגף הקולטורה של המועדון, בציפייה לקהל רב שימלא את המקום, סמוך לשעה 23:00 החלה זרימה מוגברת של קהל אל תוך המועדון, הוא לא התמלא לחלוטין, היו כמה קרחות פה ושם…

המופע החל, על הבמה: גלעד כהנא – שירה, יהוא ירון- בס, אסי בן סימון – גיטרות, גיורי פוליטי- תופים, לוי בן ברוך – קלידים, מעת לעת מצטרף ספי סיזלינג בחצוצרה וכמובן האורחת המיוחדת- נינט טייב.

גלעד כהרגלו מרבה במשחקי מילים, משפטים על דא והא, שיחות ברומו של עולם, תובנות כאלו ואחרות, ואז החלו הנגנים במלאכתם והמוסיקה קלחה, האלבום החדש הנו מעין תבשיל הקורץ לעולם הרחב, מקצבים חדשים, רוקנ'רול, גיטרה חשמלית, עבודת בס וכמובן השירה – באנגלית, למרות שבמספר הזדמנויות מתאר גלעד את תוכנם של השירים כחלק מרשמים וחוויות אישיות שעיבד לכדי תמלילים, באותה ראייה חדה המאפיינת את השירים של הג'ירפות, עדיין השימוש בשפה האנגלית מעמיד את השירים בזוית הסתכלות שונה, יתכן והכיוון הוא שיווק מוסיקלי חוצה יבשות…

במהלך המופע הציגה נינט את יכולותיה הווקליות, לא בכדי זכתה בזמנו בתחרות הטמבלויזיונית, עתה כזמרת רוק, היא מוכיחה כי יש לה את זה, למרות שישנם כאלו שיאמרו, ואמרו, כי היא מנסה להידחף לסצנת הרוק, אני סבור שהערב היא עברה את המבחן מבחינתי.

רוב שירי המופע הם מהאלבום החדש, אולם גלעד שילב כמה קטעים מהאלבום הראשון בפרויקט "The Walking Man".

אחרי שעה וחצי המופע הסתיים, הקהל נהר החוצה, על קירות השביל כבר נמתחו  פוסטרים ענקיים מאלבומו החדש של פורטיס, אבל זה כבר סיפור לשבוע הבא…

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150364773529654.368963.721654653&type=1&l=5887f45b75

גלעד כהנא ונינט טייב בבארבי The Walking Man II: Bad Love

Ninet tayeb & Gilad Kahana – My Game – צילום: עדי אמון

Bad Love  – הקליפ הרשמי

הקליפ הרשמי – My Game

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: