חדשות הסצנה

אינדיאנים בתל אביב

לילה לבן 2010 בנמל יפו – רמי פורטיס
לילה לבן 2010 בנמל יפו – רמי פורטיס

ביולי 2003 הכריז אונסק"ו על "העיר הלבנה" של תל- אביב – מרקם עירוני, היסטורי וייחודי – כאתר מורשת תרבות עולמית. מאז, מדי שנה, מציינת עיריית תל- אביב יפו את הכרזת אונסקו בסדרת אירועי ה"לילה לבן", המשלבים בתוכם ערך נוסף של העיר: היותה "עיר ללא הפסקה".

במהלך אירועי הלילה הלבן פתוחים מוסדות התרבות והאמנות, בתי העסק והמועדונים בעיר וכן מתקיימים מופעי חוצות במשך כל שעות הלילה. האירועים פתוחים לקהל הרחב, הציבור מוזמן ליהנות ממגוון אירועים גדול וייחודי.

האחים רמירז - מסיבת רחוב
האחים רמירז – מסיבת רחוב

באירוע שהתרחש בשנה שעברה היוו שלושה מרכזים את השיא בהוויה המוסיקלית הצעירה בעיר – נמל יפו הכיל את להקת חאלס – רוק בערבית, רמי פורטיס, מתחם שפך הירקון הכיל את המופע המרכזי עם בארי סחרוב ואילו סצנת האינדי העירונית התמקמה באוזן השלישית – אמני סצנת האינדי התל אביבים שקדו על סגידה ליצירות האלמוות של להקת החיפושיות, לא היה מקום להכניס אפילו חיפושית זבל אחת למקום…

השנה מנסה עיריית תל אביב יפו לרתום לפעולה שורת אמנים הנחשבים בין המובילים בסצנת האינדי של תל אביב, זאת בעקבות שיתוף פעולה שנוצר בין ערוץ 8 ועיריית ת"א – לשכת הדובר – פרויקט "אינדי סיטי" – צילום 22 קליפים, בני שוט בודד, המנציחים להקות שוליים איכותיות היוצרות מפגש דוקו-מוזיקלי "אנ-פלאגד" עם לוקיישנים שונים ברחבי העיר תל אביב-יפו ותושביה.

מדובר בסדרה המתמקדת מוזיקלית בשוליים התרבותיים של תל אביב – סצנת האינדי התל אביבית הפורחת. יוצרת הסידרה בטינה פיינשטיין במאית ומפיקה דוקומנטרית.

בעקבות הצלחת הסדרה החליטה השנה עיריית תל אביב לחבק את הסצנה העצמאית ולקיים אירוע "אינדי סיטי" בלילה לבן, כחלק מרכזי מאירוע הלילה הלבן, בתוך כך נבחר הלוקיישן המרכזי – רחבת מוזיאון ת"א.

אינדי סיטי - אינדיאנים בתל אביב
אינדי סיטי – אינדיאנים בתל אביב

באירוע זה יופיעו על שתי במות כמה הרכבי מוזיקה- בשיטת live music back to back, המעניינים שבסצנת האינדי התל אביבית: גבע אלון, רוקפור, איזבו, נועם רותם, עוזי רמירז, יעל דקלבאום, אלקטרה, אטליז, בותימזוג, ג'ק אין דה בוקס,, אקוקה, אד טרנר והדנילוף סנטר, אנטיביוטיקה, האיפרונס עם רם אוריון. המפיקים שהשקיעו לבטח הרבה צופים סדר גודל של 15,000 משתתפים באירוע ברחבת המוזיאון.

רוב רובם של האמנים הנוטלים חלק באירוע אינדי סיטי כבר מצאו את מקומם בבלוג זה, או במסגרת צילומי וידיאו קליפ בערוץ היוטיוב שלי או באחת מגלרייות התמונות שצילמתי. אני לבטח אהיה שם, עם המצלמה ועדשת הוידיאו….

פוטוטקסיס - אינדיאנים בתמונע
פוטוטקסיס – אינדיאנים בתמונע

רק עוד הערה אחת קטנה ודי חשובה, ההתרחשות הבלתי תלויה האמיתית, הבועטת, מרקידה ומקפצת תתרחש קצת יותר מאוחר, במקום אחר לחלוטין – החל המשעה 23:00 יתארחו כמה הרכבים מהחמים בסצנה בתיאטרון תמונע , תרשמו לפניכם – מסיבת הופעות אינדי הכניסה חופשית. בין המופיעים: אומללה, Lorena B, פוטוטקסיס, 2013 ועוד…

לוחמי שבט מונוקרייב יקרקפו את תושבי רוטשילד
לוחמי שבט מונוקרייב יקרקפו את תושבי רוטשילד

מה שמרתק באינטרנט, שתוך כדי פרסום פוסט זה מסתבר שמתגבשים אירועים נוספים בלילה הלבן, הנה, תראו מה החבר'ה ממונוקרייב מספרים לנו יקרה בגזרה שלהם כאשר לוחמי שבט המונוקרייב יפשטו על שדרות רוטשילד:  שואלים אותנו מה קורה בגזרתנו בלילה הלבן בת"א.. אז עכשיו סוף סוף אנחנו יכולים להגיד לכם שאנחנו משתלטים על רוטשילד בין נחלת בנימין להרצל והולכות להיות לנו שם שתי במות של שמֶמֶל (על הפינה עם הנחלה) ו-הקולקטיב (מול רוטשילד 18). מה יהיה שם? הופעות ספונטניות בשילוב ג'אמים עם אורחים מתחלפים ומגניבים. אז זה קורה עוד שבוע בדיוק, 30.6, החל מ-21:30 ועד שייגמר הכח.. חינמי לחלוטין כמובן. מי בא?

וכן, גם במקדש האינדי התל אביבי לא יושבים בחיבוק ידיים, צוות האוזן השלישית והאוזן בר מארח קבוצה שלמה של אמני אינדי אשר הפעם יתנו בכפיים וינסו לסלסל גרונם או למאעוול מיתרי קולם במחווה חגיגית לזוהר ארגוב המנוח. החל מהשעה אפס אפס בלילה יעלו ויבואו – ערן צור, רם אוריון, נאג' חמאדי, רמלה, שחר אבן צור, בני בשן, יהוא ירון, איתמר רוטשילד, תעני אסתר, אדיר והילדות, אבי עדאקי, מיקה שדה, לי גאון, דראנק מאשין, נגה שלו, פוטוטקסיס, טליה אליאב, DUB L.F.O, דיה רז ומידנייט פיקוקס.

את לי לילה לבן באוזן
את לי לילה לבן באוזן

אז תרשמו בפניכם: יום חמישי 30.06.2011 החל המשעה 18:00 ועד 02:00 לפנות בוקר, רחבת מוזיאון תל אביב בשדרות שאול המלך, מהשעה 23:00 ועד אשמורת אחרונה בתיאטרון תמונע, שונצינו 8 תל אביב. מאפס אפס – חאפלה תימנית עם מיטב האשכנטוזים באוזן. מחכים לכם – אוהבי מוזיקה איכותית ומקורית, אוהבי מסיבות והחיים.

לכלוך באוזן, אקלקטי, אינדיאני
לכלוך באוזן, אקלקטי, אינדיאני

וכן, עוד משהו באמת אבל באמת חשוב – מחר – ליל שישי תתרחש אחת מהתופעות האמיתיות של סצנת האינדי התל אביבית, ערב מספר 23 בסדרת ערבי "לכלוך באוזן" המופקים על ידי לאון "נפולאון" פלדמן, שדרן בקולה קמפוס וכתב תת תרבות בנרג'. אפשר לאמר כי הלהקות והמנים המשתתפים ב"אינדי סיטי" עברו בדרכם דרך סדרת הערבים המוסיקאלים האלו, אז למי שעדיין לא מכיר אני ממליץ ומזמין להגיע מחר, ליל שישי, לאוזן בר, מדובר בגרושים, משהו בסדר גדול של 15 שנקלים להרבה הרבה להקות והתפרעויות, בואו, לא תתאכזבו.

כאן מנגנים כולם – ערוץ היוטיוב שלי

http://www.youtube.com/user/tlvcop#g/u

כאן מצטלמים כולם – הגלרייות שלי

 http://www.facebook.com/media/albums/?id=721654653


 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

7 תגובות

  1. אין בעיה מונוקרייב, כל תוכניות הקרב שלכם התווספו לפוסט, כאן זה לא עיתון, אפשר לשכתב מתי שרוצים\צריך, תזהרו מהפירות של עצי הפיקוס 🙂

  2. תיקון קטן – צ"ל "ברי סחרוף".

    החלוקה לשתי במות ללא עיכובי החלפת סט באינדי סיטי היתה רעיון נפלא. חבל רק שבבמה הגבוהה היה מעקה שתקוע על פרצופם של המופיעים… עוד יותר חבל שהמשטרה סגרה את האירוע בחצות תוך סילוקה של איזבו מהמקום – מסתבר שלילה לבן זה מקסימום עד חצות.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: