סיקור הופעות

לאן את רצה, בובה

רוצי בובה, מופע סיום טור השקת אלבום בכורה "AGA AGA BOO", מוצ"ש 21.05.2011 23:30 אוזן בר ת"א. היה שמע וראה, גם צילם. יובל אראל

רוצי בובה באוזן בר
רוצי בובה באוזן בר

אמש באוזן, אפשר היה לחשוב שהחדר של ה"צימר" עבר דירה למרכז תל אביב, כל המאפיינים היו בערב, הקהל, העשן סמיך, הבירה בשקלים בודדים, הריקודים צמוד לנגנים. מוסיקת רוקנ'רול בסיסית, רוקבילי של שנות החמישים.

בן רפתין, מדםדם, חנוט בחליפה ועניבה, כחתן או משפטן, היה גאה מאוד אמש בפרוייקט שלו, מאז אותם ימים רחוקים עת הפעיל קונסולה מיניאטורית לאמנים שהופיעו אחד על אחד בחדר האחורי של סלון ברלין ועד עתה כנראה שעברו הרבה מים בברזים, או יותר נכון הרבה בירות (נשר לבנה) בבקבוקים. היום הוא מתפקד כמפיק הכללי של הלהקה, דואג לכל הפרטים הקטנים, הקהל, האורחים, השתיה, האמנים, במהלך המופע דאג להעביר לבמה דף עם רשימת תודות, שהנגנים הקריאו, כל אחד פסקה או שתיים..

הערב, חגיגה אמיתית, הלהקה שהפיק, "רוצי בובה" סוגרת מסע הופעות של שבוע שלם במקומות די הזויים בארץ הקטנה שלנו, להקה שהשכנים שלנו מכנים אותה "הכי-יצאנו-כרגע-ממסיבת-כיתה-בשנות- החמישים-בארץ"

רודי ברזין – גיטרה חשמלית ושירה, עומר שיזף – גיטרה בס ושירה, אורי רנרט – תופים ושירה. הם הם חברי להקת "רוצי בובה", לא צריך לקחת אותם ממש ברצינות, בסופו של יום, הם מנגנים רוקבילי שנות החמישים, הם צוחקים על עצמם וצוחקים עם סביבתם.

המופע החל לקראת חצות, חימום מהיר של להקת " Do You Like My Shoe" מהקלאסיקות של הפאנק המקומי, צמד חמד – אורן זילברשטיין ורותם פרח. כן, האווירה מתחממת, מתחיל להיות דחוס, צפוף,קצת דביק, הקהל מחפש להיצמד לבמה.

סוף סוף הם עולים לבמה, הבובות, המופע מתחיל, בקו הקדמי מיני סוגים שונים של צלמים, הם פותחים בריף מהיר של מוסיקת רוקבילי ומיד ניגשים לבצע את שירי אלבום הבכורה – "נע באינסוף", "בואי נרקוד", "Oops" "היא בובה", "Caveman" ו"צלם".

רוצי בובה וצ'רלי מגירה
רוצי בובה וצ'רלי מגירה

האווירה מתחממת עוד יותר, האורח הראשון מגיח לבמה מהאולם הצדדי, צ'רלי מגירה בכבודו ובעצמו, אורות כחולים ואדומים מנצנצים על דש מעילו, הוא, בדרך האופיינית לו מלמל מילה או שתיים ומתחיל לנגן, בין היתר הוא מבצע את "Shake it little skinhead girl", הקהל מתחיל לצאת מגדרו, אנשים מצטופפים יותר לכיוון הבמה. צ'רלי הוא כוכב שביט, מופיע ונעלם מעת לעת, מעין הגיבור הטרגי. אחרי ארבעה שירים הוא מפנה את הבמה, הבובות ממשיכים במופע, עוד כמה שירים, "Sugar".

ניצן חורש – האורח הסודי
ניצן חורש – האורח הסודי

אורח נוסף מצטרף לחגיגה, ניצן חורש, המלך החדש של הרוקנ'רול, מלהקת אלקטרה, זה עתה חזרו ממסע הופעות בצפון אמריקה, הוא נותן שואו. רוקנ'רול בסיסי ושורשי, "I'm Shaking" , מעת לעת הצמד ספי ועונגי ציזסלינג עולים לבמה, מנפחים לחיים ונותנים את חטיבת הנשיפה כעיטור למוסקה הרועשת.

רם אוריון – המפיק המוסיקלי
רם אוריון – המפיק המוסיקלי

עתה מצטרף לחגיגה רם אוריון, מי שעומד מאחורי הפקת החלק המוסיקלי של הלהקה, מעין מנטור שמלווה את הצעירים בדרך הנכונה, הוא רוקר וותיק, יודע את המלאכה, לא מבזבז זמן, המוסיקה הפרועה ממשיכה, מנסה להעמידם בשורה, קדימה, ימין, אחורה ושמאלה, משל היו להקת שא- נא נא בפסטיבל וודסטוק. קונצים…

כבר למעלה משעה שהחגיגה נמשכת, בחוץ, על גדות הירקון ובמגרשי החול, צעירים שורפים קרשים, משחילים תפוחי אדמה על חוטי ברזל, כאן האווירה חמה, חמה מאוד. את הסיום הם נותנים באחד מלהיטי הרוקבילי והסרף הקלאסים שנכתבו אי פעם "Wipeout", זהו אכן סיום מוצלח ללילה של רוקנ'רול.

לחצו לצפייה בתמונות מההופעה
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150193980639654.324672.721654653&l=8aa3f2e3f2

ככה ממש לקראת הסיום עוד משפט קצר ולא מעייף…צרפתי לכאן קישור לכמה כתבות שישפכו אור על חברי רוצי בובה, על המסע בחסות מכבי, על התובנות שלהם, פשוט תלחצו ותקראו:

לרוץ עם בובה: יומן מסע של רוקנרול. בן שלו, הארץ
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1228542.html

רוצי בובה משיקה את "אגה אגה בו" ויוצאת לטיול הופעות, אור בזויות, בלוג
http://www.lightbaz.com/2011/05/rutzi-buba-aga-aga-boo/

רוצי בובה – ראיון היכרות, IloveMusic, בלוג
http://tinyurl.com/3jnsj6k

קטעי הוידיאו המתפרסמים מההופעה הם באדיבותן של נעמה גולד ושיר אלוני, תיעוד של להקת החימום – Do You Like My Shoes ומבחר קטעים בעיקר עם האב הרוחני של הרוקבילי בארץ ישראל – צ'רלי מגירה.

רוצי בובה מארחים את ספי ועונגי ציזלינג באוזןבר. צילום: נעמה גולד

רוצי בובה מארחים את צ'רלי מגירה. צילום: נעמה גולד

מופע חימום –part1, Do You Like My Shoes, צילום: שיר אלוני

מופע חימום –part2, Do You Like My Shoes, צילום: שיר אלוני

מופע חימום –part3, Do You Like My Shoes, צילום: שיר אלוני

Do You Like My Shoes 4+ Rutsi Buba Get On Stage, צילום: שיר אלוני

Rutsi Buba Agabooboo Live 1 (feat. Sefi Ramirez) , צילום: שיר אלוני

Rutsi Buba Agabooboo Live 2 (feat. Sefi Ramirez) , צילום: שיר אלוני

Rutsi Buba Agabooboo Live 3 , צילום: שיר אלוני

Rutsi Buba Agabooboo Live 4 (feat. Charlie Magera) , צילום: שיר אלוני

Rutsi Buba Agabooboo Live 5 (feat. Charlie Magera) , צילום: שיר אלוני

Rutsi Buba Agabooboo Live 5 (feat. Charlie Magera) , צילום: שיר אלוני

כלב – צ'רלי מגירה ורוצי בובה, צילום: נעמה גולד

Shake it little skinhead girl with Charlie Megira, צילום: נעמה גולד

צ'רלי מגירה ולהקת רוצי בובה, צילום: נעמה גולד

רוצי בובה "צלם", צילום: נעמה גולד

Rutsi Buba Aga Aga Boo 7 (feat Ramirez & Horesh), צילום: שיר אלוני

Rutsi Buba Aga Aga Boo 8 ( feat. Ram Orion) , צילום: שיר אלוני

Rutsi Buba Aga Aga Boo 9 (feat. Ram Orion), צילום: שיר אלוני

Rutsi Buba Aga Aga Boo 10 (feat. Ram Orion), צילום: שיר אלוני

Rutsi Buba Agabooboo 11 (feat Ram Orion), צילום: שיר אלוני

Rutsi Buba AgaAgaBoo 12 (feat Ram Orion) Wipeout, צילום: שיר אלוני

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: