סיקור הופעות

ערב ראשון בפסטיבל ימי זמר בחולון

ערב פתיחת פסטיבל ימי זמר השישה עשר בחולון, היה, הסתובב, האזין, צפה, צילם, הסריט וכתב: יובל אראל ל"עכבר העיר".
http://www.mouse.co.il/

ריקי גל על במת הפסטיבל
ריקי גל על במת הפסטיבל

הערב ירד, רחבת תיאטרון חולון נצצה באורות, דוכני ספרים, עציצים ושאר חפצים קיבלו את פני הבאים למתחם פסטיבל ימי זמר ה-16. שורות שורות של כסאות פלסטיק לבנים ניצבו ברחבה שלאט התמלאה בבני הגיל השלישי שהמתינו לתחילת המופע הפותח – להקת חיל החינוך הצבאית שפצחה בשירה ממבחר שירי ארץ ישראל.

ריקי גל ומשפחת גבריאלוב
ריקי גל ומשפחת גבריאלוב

שאר הקהל החל להתכנס באולם הקבלה של התיאטרון ולהתנקז לשורת המופעים שפתחה את הערב, אני בחרתי במופע רוק ישראלי עם ריקי גל. גל, בניסיונה הרב ועם הרבה מרץ וחיוניות, משאירה הרחק מאחור הרבה מהזמרות ממשיכות דרכה. מעבר לאסופת מיטב להיטיה הפליאה ריקי בביצועים הווקלים בכמה מיצירות הבלוז והנשמה שלה. אל הבמה הגיחה שני פלג, זמרת צעירה, בביצוע לשיר פרי עטה. בהמשך המופע ארחה ריקי את מיקי גבריאלוב וביתו שירה ביחד ולחוד.

יובל בנאי ועמיר לב
יובל בנאי ועמיר לב

בחלקו השני של הערב, התקיים מופע אקוסטי במסגרתו עמיר לב, טרובדור מילים וגיטרה אקוסטית, אירח את יובל בנאי. שיריו של לב נוגים, נוגעים בעצבות של החיים, משברים, עזיבה, אין בהם שמץ שמחה, אולם הקהל כעדת מאמינים דקלמה את מילות השירים ולעתים אף היוותה מקהלה עצמאית כשעמיר רק פרט על הגיטרה. בחלקו השני של המופע מצב הרוח התרומם כשיובל בנאי הצטרף ובקולו המצוין שר כמה משיריו ומהשירים הידועים של משינה. חגיגה של איכות, הנאה צרופה.

לצפייה בגלריית תמונות מהערב

http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.10150164212729654.305545.721654653&l=31ee9d876a

לעיון בכתבה שלי בעכבר העיר

http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,405,209,60195,.aspx

פסטיבל ימי זמר בחולון 2011

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: